Xiaomi Yeni Katlanabilir Telefonları Geliyor!

Sıradaki içerik:

Xiaomi Yeni Katlanabilir Telefonları Geliyor!

e
sv

Yapay Zeka, Sağlık Hizmetlerinde Devrim Yaratabilir

08 Temmuz 2024 12:15
Yapay Zeka, Sağlık Hizmetlerinde Devrim Yaratabilir

Bugün, milyonlarca insan kronik hastalıklarla mücadele ediyor ve sağlık harcamaları her geçen gün artıyor. Ancak yapay zeka, davranış değişikliği yoluyla bu sorunların çözümünde kilit bir rol oynayabilir. İşte detaylar…

Yapay Zeka ile Kişiselleştirilmiş Sağlık Koçluğu

Yapay zeka, hiperözgünleştirme gücünü kullanarak, sağlıklı davranış değişikliklerini önemli ölçüde iyileştirebilir. Thrive AI Health adlı şirket, OpenAI Startup Fund ve Thrive Global tarafından ortaklaşa finanse edilerek, özelleştirilmiş, aşırı kişiselleştirilmiş bir yapay zeka sağlık koçu geliştiriyor. Bu koç, en iyi bilimsel araştırmalara ve Thrive’ın davranış değiştirme metodolojisine dayalı olarak eğitilecek. Ayrıca, kullanıcıların paylaşmayı seçtiği kişisel biyometrik, laboratuvar ve diğer tıbbi verileri de kullanacak.

Yapay Zeka, Sağlık Hizmetlerinde Devrim Yaratabilir

Yapay Zeka Koçunuz, Sizi Yakından Tanıyacak

Yapay zeka koçunuz, uyku, yemek, hareket, stres yönetimi ve sosyal bağlantı gibi beş temel davranış alanında sizin tercihlerinizi ve rutinlerinizi öğrenecek. Üstün uzun süreli hafızasıyla, size özel gerçek zamanlı ipuçları ve öneriler sunarak, günlük davranışlarınızı iyileştirmenize ve sağlığınızı geliştirmenize yardımcı olacak.

Yapay Zeka, Sağlıkta Eşitsizlikleri Azaltabilir

Yapay zeka tabanlı davranış değişikliği, sağlıklı alışkanlıkları geliştirmenin hayat kurtaran faydalarını ölçeklendirerek ve demokratikleştirerek, giderek artan sağlık eşitsizliklerini de ele alabilir. Diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar gibi kronik hastalıklar demografik gruplara eşit olmayan bir şekilde dağıldığından, aşırı kişiselleştirilmiş bir yapay zeka sağlık koçu, sağlıklı davranış değişikliklerini daha kolay ve erişilebilir hale getirecektir.

Yapay Zeka, Sağlık Hizmetlerinde Devrim Yaratabilir

Yapay Zeka, Ruh Sağlığımızı da İyileştirebilir

Kişiselleştirilmiş yapay zeka koçu, sadece fiziksel sağlığımız üzerinde değil, zihinsel ve duygusal sağlığımız üzerinde de etkili olabilir. Tükenmiş ve stresli olduğumuzda, bize kısa vadede bir dopamin artışı sağlayabilecek, ancak uzun vadede sağlıklı veya mutlu etmeyecek seçenekleri tercih etme olasılığımız daha yüksektir. Yapay zeka, beş davranışın tümünde kişiselleştirilmiş ipuçları ve gerçek zamanlı önerilerle, daha iyi seçimler yapmak için daha güçlü bir konumda olmamıza yardımcı olabilir.

Yapay Zeka, Sağlık Hizmetlerini Dönüştürebilir

Yapay zeka tabanlı tanılar, hata oranlarını azaltmış ve hasta sonuçlarını iyileştirmiştir. Şimdi, yapay zekayı sağlıklı davranış teşvikine odaklanarak ve potansiyel olarak milyarlarca veri noktasını işleme yeteneğinden yararlanarak, olumlu değişim için güçlü bir araç elde ediyoruz. Bu, teknolojinin refahımız için çalışmasını sağlar. Yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş davranış değişikliği ile kronik hastalıklardaki eğilimi tersine çevirme şansına sahibiz.

Yapay Zeka, Sağlık Hizmetlerinde Devrim Yaratabilir

Yapay Zeka İnovasyonu için İşbirliği Şart

Bu vizyona ulaşmak için işbirliği gerekiyor. Politika yapıcıların, gizliliği korurken yapay zeka inovasyonunu teşvik eden bir düzenleyici ortam yaratması gerekiyor. Sağlık hizmeti sağlayıcılarının, bu araçların güvenlik ve etkinlik için titiz standartları karşılamasını sağlarken, yapay zekayı uygulamalarına entegre etmeleri gerekiyor. Ve bireylerin, bu teknolojilerin güvenilir olduğuna ve kişisel sağlık verilerinin sorumlu bir şekilde ele alınacağına dair güvence ile günlük sağlıklarını daha iyi yönetmek için yapay zeka koçluğu ile tam olarak güçlendirilmeleri gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli