İstanbul Anatolia Neden Arıyor?

Sıradaki içerik:

İstanbul Anatolia Neden Arıyor?

e
sv

Heineken ‘The Boring Phone’ Hakkında

131 okunma — 20 Nisan 2024 10:26

Heineken ‘The Boring Phone’ ile 2000’li yılların başına dönüyor

Sınırlı sayıda üretilen telefon, internete veya sosyal medya uygulamalarına bağlanmadığından kullanıcılar ekran süresini kısaltabiliyor.

Heineken, tüketicileri fişi çekip anı yaşamaya teşvik etmek için Bodega ile ortaklık kurdu.

  • Marketing Dive ile paylaşılan bilgilere göre Heineken, sokak giyim perakendecisi Bodega ile birlikte çalışarak internet erişimi olmayan, sınırlı sayıda üretilen “aptal telefon” The Boring Phone’u piyasaya sürdü. Sürümün ve ilgili kampanyanın odak noktası, tüketicileri insan bağlantısını desteklerken ekran başında geçirdikleri süreyi kısaltmaya teşvik etmektir.
  • Telefon ilk kez Milano Tasarım Haftası’nda görücüye çıktı. Piyasaya sürülen 5.000 Sıkıcı Telefondan birine sahip olamayanlar için, herhangi bir telefonun işlevselliğini arama ve kısa mesaj gönderip almakla sınırlayabilen bir uygulama Haziran ayında piyasaya sürülecek.
  • Heineken’in imza renklerini çağrıştıran kablolara sahip şeffaf bir kasaya sahip olan telefon, genç yetişkinlerin akıllı telefonlardan ayrılırken karşılaştıkları zorlukları yansıtan verilerden ilham aldı. Heineken sponsorluğunda yapılan bir araştırma, Birleşik Krallık ve ABD’deki Z kuşağının ve Y kuşağının Heineken, Bodega ile yeni bir işbirliğinde bağlantı temasına yöneliyor. “Sıkıcı Telefon” tüketicileri hem şık hem de nostaljik bir şekilde fişini çekip bağlanmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Açıklamaya göre telefonun bir haftalık bekleme süresi ve 20 saat konuşma süresi bulunuyor. Dünyanın her yerindeki “eğlence düşkünlerine” dağıtılacak.

Destekleyici kampanya, bir konserin tadını çıkarmak veya kendiliğinden bir bara girip Heineken şişeleri içerken başkalarıyla etkileşime geçmek gibi anı yaşamak adına akıllı telefonlarını bir kenara bırakan bireyleri gösteren 15 saniyelik birkaç reklam içeriyor. Spotlar, haritalar ve sosyal medya gibi The Boring Phone’da eksik olan şeylerle övünüyor.

Kampanya, markanın yaptırdığı 4.000 Z kuşağı ve Y kuşağı akıllı telefon kullanıcısıyla yapılan bir anketin içgörülerinden ilham aldı; sonuçlar, bu tüketicilerin dışarıdayken telefonlarını ortalama yedi kez kontrol ettiğini ve %62’sinin başkalarıyla birlikteyken sosyal medyayı kontrol ettiğini gösteriyor. Ayrıca %36’sı iş e-postalarını kontrol ettiğini, %30’u ise gizlice oyun oynadığını itiraf etti. Ancak anket aynı zamanda bu kullanıcıların bu tür davranışlardan kurtulmak istediklerini de ortaya çıkardı; %37’si dışarıdayken telefonlarını olması gerekenden daha sık kontrol ettiklerine inanıyordu ve %32’si gece boyunca telefonlarını kapatabilmek istediklerini söylüyordu. dışarı. Dışarıdayken telefonunu kapatmak veya evde bırakmak söz konusu olduğunda %22’si bunu zaten yaptığını, %38’i bunu yapmayı düşüneceğini belirtti.

Kampanya, Publicis Groupe’un bir parçası olan LePub ortaklığıyla oluşturuldu . PR ajansı The Romans ve medya ajansı Dentsu Redstar’dan ek destek geliyor. İnsan Mobil Cihazları telefonları üretti.

Kampanya, akıllı telefonların tüketicilerin hayatlarında bu kadar büyük bir rol oynamasından önceki bir dönem olan Y2K’ya yönelik artan nostaljiyi kucaklıyor ve aynı zamanda Heineken’in fişten çekilme ve anı yaşama şeklindeki temel ilkelerini destekliyor. Bu, bira markasının teknoloji karşıtı teknolojiye yönelik ilk girişimi değil. firma 2022’de bira, iş uygulamalarını kapatan bir şişe açacağı piyasaya sürdü .

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli