Witcher 3 Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

Witcher 3 Sistem Gereksinimleri

e
sv

Battlefield 5 Kaç GB? Sistem Gereksinimi Nedir

90 okunma — 30 Mayıs 2024 08:45

Battlefield 5 Kaç GB yada Battlefield 5 sistem gereksinimleri nasıl gibi sorular oyunun müdavimleri tarafından sıklıkla araştırılıyor. Zira oyunun sağlıklı ve seri şekilde oyun bilgisayarlarına yüklenebilmesi için bu sistem gereksinimlerini karşılaması gereklidir. Bu oyun için gerekli olan tam sistem gereksinimlerini gerek minimum gerekse ileri seviyede yada farklı bir deyişle tavsiye edilen sistem gereksinimlerini makalemizde sizler için derledik.

Battlefield 5 oyunu özellikle Ram desteği konusunda ve akabinde bu oyunun dosya boyutu hususunda birtakım ayarları karşılaması gereklidir. Ancak bu şekilde oyun hızlı ve akıcı olarak PC ye yüklenir ve oyun sorunsuz şekilde kullanıcının cihazında çalışır. Bu oyunun var olan grafik düzeyi de düşünüldüğü zaman sistem gereksinimlerinin yüksek ayarlarda olması sizleri şaşırtmamalıdır. Bu oyunun grafik seviyesinin daha iyi şekilde olabilmesi için özellikle Ram GB düzeyinin daha ileri boyutlarda olması da oyundan alınan performansın yüksek olmasını sağlar.

Battlefield 5 Minimum Sistem Gereksinimleri Nasıldır?

Battlefield 5 sistem gereksinimleri minimum seviyede olması ile oyunun kullanılan cihaza yüklenmesi iyi olabileceği gibi aynı zamanda da bu oyunun performansı da yüksek olabilir. Battlefield 5 kaç GB yada bu oyun için minimum sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 yada Windows 8 veyahut daha üstü 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ5 yada AMD FX 8350
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram desteği
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
 • DirectX: 11 sürümü ile uyumlu
 • Grafik belleği: 2 GB VRAM
 • Depolama kapasitesi: 50 GB boş alan olmalıdır.

Ram boyutu olarak düşünüldüğü zaman sistem gereksinimlerine göre 8 GB Ram yeterli olabiliyorken bu miktarın üzerinde bir Ram desteğinin de olması oyunun daha seri ve akıcı olması için oldukça iyi olacaktır.

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri Önerilen Düzeyde Nasıldır?

Battlefield 5 serisi kaç GB yada bu oyun için önerilen seviye sistem gereksinimleri nasıl olmalıdır, soruları online oyun dünyasında sıklıkla yer tutmaktadır. Battlefield 5 sistem gereksinimleri önerilen seviyede şu şekilde olmalıdır,

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 BİT yada daha üstü 11
 • İşlemci ise: İntel Core İ 7 4790 yada AMD tabanlı işlemcilerde ise, AMD Ryzen 3 1300X
 • Bellek kapasitesi: 12 GB Ram desteği
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060
 • Depolama kapasitesi: 50 GB boş disk alanı yada SSD kullanılabilir.

Battlefield 5 sistem gereksinimleri bu şekilde olup, bu seviye ayarlarını cihazınızın kaldırması durumunda oyun sorunsuz şekilde cihaza yüklenebilir ve aynı şekilde oyun dilediğiniz zaman sorunsuz şekilde açılabilir. Tüm bu seviye ayarlarının karşılanmaması halinde oyunda kasma ve donma sorunları ile karşılanabilir. Veyahut oyun bilgisayarınızda hiç açılmayabilir. Bundan dolayıdır ki, önerilen donanımsal özelliklerin karşılanması oldukça önemlidir.

Battlefield 5 Konusu Nedir, Nasıl Bir Oyundur?

Battlefield 5 sistem gereksinimleri nedir ve bu oyunun dosya boyutu kaç GB yapıyor soruları için rahatlıkla şu yanıtı verebiliriz ki Battefield 5 serisi seri şekilde yüksek performanslı oynanabilmesi için kullanıcının yüksek sistem gereksinimlerine sahip bir PC kullanması gereklidir. Bu oyunun ortalama bir PC de açılması mümkün değildir. En azından 40 yada 50 GB kadar boş alanın olması gerekiyor ki oyun sorunsuzca indirilip cihaza kurulabilsin.

Battlefield 5 sistem gereksinimleri sadece depolama kapasitesi olarak değerlendirildiğinde değil, yüksek kalitede oynanması açısından her sistem özelliğinin yüksek ayarlarda olması büyük önem taşıyor. Battlefield 5 oyun serisinin diğer serilerine de ilgi duyuyorsanız mutlak surette önerilen seviyeye sahip bir oyun bilgisayarına sahip olmanız gereklidir. Battlefield 5 oyunu konusuna gelecek olursak bu oyun tam olarak İkinci Dünya Savaşı zamanında geçiyor. Bu dönemde yaşamda kalma mücadelesi veren oyun severler düşmanlarını alt etmek için birtakım stratejik hamleleri deniyor.

Oyunun aksiyon ve macera düzeyinin yüksek olması itibariyle Battlefield 5 serisi oyunun müdavimlerini heyecanlandırmakta ve oyuna olan ilgiyi arttırmaktadır.

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri Nasıl Öğrenilebiliyor?

Battlefield 5 kaç GB yada bu oyun için gerekli olan sistem gereksinimleri nasıl öğrenilir denildiği zaman şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz ki, Bilgisayarınızın aygıt yöneticine bölümüne gelmelisiniz. Burada cihazınızın sistem özelliklerini kolaylıkla görebilirsiniz.

Ayrıca ” AMD Ryzen 9000 Serisi İşlemciler Temmuz Ayında Piyasaya Çıkıyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli