2024’ün En Popüler İnternet Tarayıcıları Belli Oldu

Sıradaki içerik:

2024’ün En Popüler İnternet Tarayıcıları Belli Oldu

e
sv

Star Wars Günü: May 4th

03 Mayıs 2024 16:52

Kutsal Sith, arkadaşlar, bir May 4th Yıldız Savaşları Günü yine kapımızda.

“4 Mayıs”, Jedi’ların, Direniş’in, Skywalker’ların, Hutt’ların, Boba Fett’in, Baby Yoda’nın, Gamorrean muhafızların, Maz Kanata’nın, General Grievous’un, Rancor Keeper’ın ve Jek Porkins’in (RIP) tüm sevenlerinin birleşip kutlama günüdür. galakside olan her şey çok çok uzakta.

Biliyorum ”Neden 4 Mayıs” diye soruyorsunuz? Neden, tarihte tam orada, “Güç seninle olsun” konulu bir oyun var?

Bu Yıldız Savaşları Günü’nde hayranlar, bu ay sonunda gelecek olan “The Phantom Menace“nin 25. yıl dönümü nedeniyle muhtemelen nostaljik bir ruh halinde olacaklar. Ve “Andor” ve “The Mandalorian” gibi Disney+ şovlarının hayranları, “The Acolyte“ın Haziran galasını beklerken yeni animasyon dizisi “Tales of the Empire” ı izleyecekler. İyi, kötü ve çirkin renkli karakterlerle dolu seri, George Lucas‘ın 1977 tarihli orijinal ” Yıldız Savaşları “ndan bu yana nesiller boyu sevilmeye devam etti; bu, “4 Mayıs“ı kutlamanın birçok yolu anlamına geliyor. İşte favorilerimizden bazıları:

‘The Phantom Menace’ 25’inci yaşına giriyor: 

Nihai ‘Star Wars’ film sıralamamızla kutlayalım. ‘Yıldız Savaşları’ filmlerini izleyin. Veya daha büyük olasılıkla onları tekrar izleyin!!.

may 4th

Şimdi bakmayın ama beyazperdede bir “Yıldız Savaşları” filmi var: Bu hafta sonu, Lucas’ın ilk ön filmi “Phantom Menace” (ilk olarak 19 Mayıs 1999’da gösterime girdi) özel bir yıl dönümü gösterimi için sinemalara geri dönüyor. İnanabiliyorsanız “Star Wars”u hiç izlememiş insanlar var!!!. Ancak artık Skywalker destanındaki dokuz filmin tamamının ve ayrıca “Rogue One” ve “Solo: A Star Wars Story” yan filmlerinin  Disney+ yayın hizmetinde birkaç tıklama uzakta olması için hiçbir mazeret yok.

Kadim hayranlar Blu-ray’leri ve DVD’leri çıkarabilir, VHS kasetlerini arayabilir veya – gerçekten eski tarza gitmek istiyorsanız – lazer disklerin tozunu alabilir. Ewokların kutlama şarkısını çıkarıp özel baskı yerine “Return of the Jedi”ın orijinal baskısını izlemenizi öneririz. Finalde “Yub nub”la dans etmeyi sakın unutmayın.

Yeni animasyon dizisi ‘Tales of the Empire’ da dahil olmak üzere çok sayıda ‘Star Wars’ şovu

may 4th

Disney+, Yıldız Savaşları Günü için, orijinal film üçlemesinden Galaktik İmparatorluğa maceraya atılan iki karaktere odaklanan, altı bölümlük yeni bir animasyon mini dizisi (ve 2022’deki ” Tales of the Jedi ” nın devamı) “Tales of the Empire“ın ilk gösterimini yapıyor. “Ahsoka“da görülen kötü adam Morgan Elsbeth, acımasız doğası nedeniyle İmparatorluk güçleri tarafından işe alınırken, “Klon Savaşları” animasyon serisinde görülen düşmüş Jedi Barriss Offee, Darth Vader’ın gaddar Engizisyoncularından biri olur.

Tamamen sevimli Bebek Yoda’yı (nam-ı diğer Grogu) görme zevkini hâlâ yaşamadıysanız, Pedro Pascal’ın zırhlı karakterini canlandırdığı Disney+ Western tarzı “The Mandalorian” dizisinin ilk üç sezonunu izlemenin şimdi tam zamanı.  Daha çok politik zevklere sahipseniz ilgi çekici drama “Andor“a bir göz atın.

Tauntaun kurabiyelerinizi bandırmak için mavi sütü çıkarın!!

may 4th

Luke Skywalker’ın Owen Amcası ve Beru Teyzesi Tatooine’deki kahvaltı masasında mavi süt vardı ve siz de bu tariflerle bunun tadını çıkarabilirsiniz .

blue milk may 4th

Cidden, kim mavi sütlü tatlıyı denemek istemez ki?. İsteyen genç Jedi ya da padavanlara tarifini uçurabilirim. StarWars.com’da,  Ewok suşi, Tauntaun kurabiyeleri (içleri şekerli!) ve Chopper mısır gevreği ikramları  da dahil olmak üzere, doyurucu bir parti yapmak isteyenler için yemekle ilgili eğlence dolu geniş bir bölüm var. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa “Star Wars: Galactic Baking” yemek kitabı küçük Jawa’larınızı tatmin edecek tatlı ikramlarla dolu.

may 4th

Luke Skywalker ve arkadaşlarının diğer maceralarını okuyun

may 4th

“The Acolyte”in yaklaşan galası ve gelecek filmlerle ilgili haberler yeterince heyecan verici değilse de, çoğu oldukça havalı olan son dönemdeki çizgi roman ve romanlarda filmlerde görülmeyen hikayeler ortaya çıktı. Amiral gemisi “Yıldız Savaşları” çizgi romanı şu sıralar “Empire Strikes Back” ile “Return of the Jedi” arasındaki zamanı dolduruyor ve Luke, Darth Vader’ın babası olduğunu kabul etmeye başlıyor. (Kırk yıllık spoiler uyarısı!) Yakın zamanda çıkan “Dark Droids” sınırlı serisi, olağan galaktik maceralara korku dolu bir hava katıyor. Comixology’de daha yeni çizgi romanları ve eski serileri ucuza almak için harika bir dijital indirim var ve 4 Mayıs aynı zamanda bu yıl Ücretsiz Çizgi Roman Günü, bu da “Yıldız Savaşları” sayısını katılımcı çizgi roman mağazalarından ücretsiz olarak alabileceğiniz anlamına geliyor.

Zaman makinesinde bir yolculuğa çıkmak isteyen kitap severler, filmlerdeki olayların 200 yıl öncesinde geçen destansı “Yüksek Cumhuriyet” destanına bir göz atabilirler: Genç-yetişkin masalı “Fırtınaya Karşı Mücadele” gelecek bölümlerin en sonuncusu dışarı. Zevkleri daha sinematik olanlar, İmparatorluğun çöküşünden sonra intikam almak isteyen gizemli bir TIE Fighter grubunu avlayan bir grup New Republic pilotunu konu alan “Alphabet Squadron” üçlemesini beğeneceklerdir (bkz: “Jedi’ın Dönüşü”).

Hepbirlikte ‘Chewie!!!!’ 

may 4th

StarWars.com kurnaz ve inek anne ve babaların çocuklarıyla yapabilecekleri çok sayıda şey sunuyor. Bebek Yoda kalem çantası, Hoth kar küresi veya Ölüm Yıldızı piñatası yapın ve çeşitli boyama sayfalarının ve kelime aramalarının çıktısını alın.

Ancak çocuklarınız ekstra yıldız gücü istiyorsa, karakteri Rey’in küçük droid arkadaşının yer aldığı Daisy Ridley’nin ” BB-8 On the Run” kitabını okumasına bakın. Ayrıca StarWarsKids.com, çocukların hayranların sevdiği tüm karakterler ve yaratıklar hakkında bilgi edinebileceği tek kaynaktır.

Eğlenceli ve son derece inek bir şey satın alın

may 4th

Pek çok yer, 4 Mayıs’ta Star Wars ürünlerine indirim yapıyor ve/veya özel sürümlerini çıkarıyor ve StarWars.com’da galaktik flamalar ve R2-D2 valizlerinden Yoda şişeleri ve Ölüm Yıldızı yüzüklerine kadar en havalı şeylerin bir listesi var. Boş vaktiniz varsa (ve evinizde yeterli raf alanınız varsa) Lego, “Star Wars” ile işbirliğinin 25. yılını, sevimli küçük bir TIE Pilot minifigürü ve onunkiyle birlikte TIE Interceptor’ın büyük bir koleksiyoncu serisi versiyonunu piyasaya sürerek kutluyor. Böylece siz ve aileniz gönlünüzce inşa edebilirsiniz.

Mando’nun da söyleyebileceği gibi, ”yol budur”.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli