Google Arama Algoritması Sırları Ortaya Çıktı

Sıradaki içerik:

Google Arama Algoritması Sırları Ortaya Çıktı

e
sv

İnternetin En Gizemli Şarkısının Peşinde

30 Mayıs 2024 14:35
İnternetin En Gizemli Şarkısının Peşinde

1980’lerde Alman radyosunda çalınan gizemli bir şarkı, 2007 yılında internette paylaşıldı. Aradan geçen 17 yıla rağmen, internetin en gizemli şarkısının arkasındaki gerçekler ve şarkıyı seslendiren sanatçının kimliği halen çözülemedi.

Genç Bir Müzikseverin Kaydı Herşeyi Başlattı

Almanya’da yaşayan müziksever genç Darius S., 1982-1984 yılları arasında NDR 1 radyosunun “Musik für junge Leute” (Gençler için Müzik) programında çalınan şarkıları kaydediyordu. Gencin “kaset 4” olarak adlandırdığı koleksiyonunda, XTC ve The Cure gibi grupların yanında, adını bilmediği synthpop/darkwave tarzı bir şarkı da yer alıyordu. İnternetin en gizemli şarkısı böylece bir gencin kasetinde hayat buldu.

İnternetin En Gizemli Şarkısının Peşinde

Gizemli Şarkı İnternette: Kimse Gerçeği Bilmiyor

2007’de Darius S.’in ablası Lydia H., kardeşine yardım etmek amacıyla şarkının bir kısmını internette paylaştı. Amacı birilerinin şarkıyı tanımasını sağlamaktı. Ancak 17 yıl geçmesine rağmen kimse internetin en gizemli şarkısının adını, bestecisini ya da yorumcusunu bulamadı. Şarkı; “Like The Wind”, “Blind The Wind”, “Check It In, Check It Out” ve “Take It In, Take It Out” gibi isimlerle anılsa da resmi bir yanıt yok.

Radyo Programcısı Bile Şarkıyı Hatırlamıyor

NDR 1 radyosunda “Musik für junge Leute” programını sunan İngiliz DJ Paul Baskerville bile şarkıyla ilgili bir bilgiye sahip değil. Hatta şarkıyı programında çalıp çalmadığından bile emin olamıyor. İnternetin en gizemli şarkısı, müzik dünyasının çözemediği bir bilmece olmaya devam ediyor.

İnternetin En Gizemli Şarkısının Peşinde

Reddit’te Gizemli Şarkının İzinde Bir Topluluk Var

İnternetin en gizemli şarkısıyla ilgili Reddit’te uzun bir tartışma konusu mevcut. Belki de siz bu müzikal gizemi çözecek ve 17 yıllık esrarı bitirecek kişi olabilirsiniz. Ancak bu işin sonunda birçok müzikseverle saatlerce tartışmalara girip, ilişkilerinizi ve ruh sağlığınızı kaybedebileceğinizi de unutmayın!

Siz de İnternetin En Gizemli Şarkısının Peşine Düşün!

Tüm bu uyarılara rağmen internetin en gizemli şarkısının kimliğini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyip tahminlerde bulunabilir, bu gizemin peşine takılabilirsiniz. Kim bilir belki sizin bildiğiniz bir şarkıdır?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli