Rise Online Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

Sıradaki içerik:

Rise Online Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

e
sv

FM 21 Sistem Gereksinimleri Nedir?

101 okunma — 26 Mayıs 2024 08:45

FM  21 sistem gereksinimleri özelikle Futbol maçlarıyla ilgilenen oyun severlerin ilgilendikleri bir konudur. FM yada farklı bir deyişle, Football Manager oyun serisi, futbolu seven oyun severlerin ilgi gösterdiği ve özellikle piyasaya çıkmasını bekledikleri bir oyun türüdür. Bu oyunun en fazla dikkat çeken özelikleri arasında hiç kuşkusuz ki oyunun gerçekçi şekilde oynanıyor olması ve heyecanlı dakikaları oyunculara sunabilmesidir.

Bu oyun için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, futbol dünyasında yaşanan özelliklerin her birinin bu oyunda var olduğunu söyleyebiliriz. FM 21 oyunu için var olan sistem gereksinimlerinin neler olduğu ve oynanacak olan cihazın bu oyunu kaldırıp kaldıramayacağını da oyun severler merak etmektedir. Sizlere bu makale genelinde FM 21 sistem gereksinimlerinin neler olduğu konusu üzerinde durmaya çalışacağız.

FM 21 Sistem Gereksinimleri Minimum Seviyede Nasıl Olmalıdır?

Fm 21 sistem gereksinimleri olarak bakıldığında kullanıcılar eğer ki minimum seviyeye sahip bir cihaz üzerinden oyunu oynamak istiyorlarsa bu oyun ancak şu özelliklerde sağlıklı kurulabilir.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya 8 64 BİT yada en azından 32 BİT
 • İşlemci kapasitesi: İntel Pentium 4 yada İntel Core 2
 • Bellek kapasitesi: 2 GB Ram desteğinin olması önemli
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 9600 M GT yada AMD tabanlı sistemlerde ise, AMD Radeon HD 3650
 • Depolama alanı: 7 GB boş alanın olması önemli

FM 21 sistem gereksinimleri minimum seviyede sağlansa bile oyun bu seviyede de açılabilir ve oyunculara eğlenceli, maceraları dakikalar yaşatabilir.

FM 21 Sistem Gereksinimleri Önerilen Seviyede Nasıl Olur?

FM 21 oyunu eğer ki daha üst seviyelerde ve üstün performansla oynanmak isteniyorsa bu defa da oyunun tutkunlarının tavsiye edilen seviyelerde oynanmasının daha faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. Tavsiye edilen FM 21 sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci kapasitesi: İntel Core İ2 yada AMD Athlon 64
 • Bellek kapasitesi: 4 GB Ram desteği olmalıdır.
 • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce 240 AMD Radeon HD 3650
 • Depolama kapasitesi: 7 GB boş alanın olması bu oyunda önemlidir.

Football FM 21 oyununu üstün performansta oynamak için sistem gereksinimlerinin tavsiye edilen verileri böyledir. Üstün performansta bir oyun deneyimi yaşamak için mutlak surette kullandığınız cihazın tavsiye edilen sistem gereksinimlerinin karşılanabiliyor olması gereklidir. Zira oyun içinde oyuncu diğer rakiplerle mücadele vermek ve başarı sağlamak için kullanılan cihazın performansının yüksek olması önemlidir. Bu oyunun tam olarak sistem gereksinimlerini sağlamak oyundan alınacak olan verimin artmasını sağlayacaktır.

Football Manager 21 Kaç GB?

FM 21 kaç GB nedir FM 21 sistem gereksinimleri olarak nasıl olmalıdır gibi sorular online oyun platformlarımda sıklıkla araştırılıyor. Futbol tutkunlarının merakla beklediği oyun olan FM 21 sağlıklı şekilde cihazlarınıza indirebilmeniz için en az cihazda 7 yada 8 GB kadar boş bir alanın olması oldukça önemlidir. Dolayısıyla bu oyunu cihazınıza indirmek ve sağlıklı şekilde kasma ve donma sorunları yaşanmadan bu oyunu oynamak ve heyecanlı saatler yaşamak istiyorsanız mutlaka tavsiye edilen yada en azından minimum seviyede sistem gereksinimlerinin karşılanması oldukça önemlidir. Bir diğer yandan oyunun var olan sistem güncellemelerinin de olduğunu varsayarsak cihazınızda mutlaka 10 GB boş alanın olması gereklidir.

FM 21 Oyununun Boyutu Nedir?

Fm 21 sistem gereksinimleri olarak araştırma yaptığınızda hiç kuşkusuz ki, bu oyunun sağlıklı ve doğru çalışması için en az minimum seviye sistem gereksinimlerinin karşılanması oldukça önemlidir. FM 21 sistem gereksinimleri minimum seviyede en az 7 GB kadar boş alanın olması ile oyun cihaza indirilebilir. Lakin oyunun zaman içinde oluşacak olan güncellemelerin olduğunu düşündüğümüzde de bu oyun için oyun tutkunlarının mutlak surette cihazlarında 10 GB kadar boş alan bulundurmaları önemlidir.

Aslında oyunun toplam boyutu 7 GB olsa da sağlıklı ve akıcı bir oyun deneyimi için 10 GB kadar bir boş disk alanının olması çok daha mantıklı bir karar olacaktır. Zira FM 21 oyununun veri tabanının büyük olmasından dolayı da ne kadar boş bir alan olursa o derece üstün performanslı bir oyun deneyimi yaşanması oldukça mümkündür.

Ayrıca ” Red Dead Redemption 2 İçin 120 Yeni Lokasyonlu Mod ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli