Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Sıradaki içerik:

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

e
sv

En İyi Ücretsiz Yapay Zeka Siteleri

99 okunma — 27 Haziran 2024 20:45

En iyi ücretsiz yapay zeka siteleri olarak online platformlarda sıklıkla araştırmalar yapılmaktadır. Yapay zekadan günümüzde hemen her alanda yararlanılmaktadır. Gerek görsellerin oluşturulmasında gerekse kullanıcının dilediği müziği oluşturabilmesi yapay zeka ile mümkündür. Teknolojinin ve dijital çağın gelişmesi ile yapay zeka hayatımızın her alanında yerini almaktadır.

Sizlerde en iyi ücretsiz yapay zeka siteleri kullanmak ve yapay zekanın sağladığı kolaylıklar ve avantajlardan yararlanmak istiyorsanız makalemizde sizlere sunacağımız ücretsiz yapay zeka programlarını değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Günümüzde sadece görsel açıdan değil gerek ödev ve not oluşturma gerekse farklı müzikleri yaratma gibi alanlarda yapay zeka uygulamaları oldukça fazla kullanılıyor.

Ücretsiz Kullanılabilen Yapay Zeka Uygulamaları Nelerdir?

En iyi ücretsiz yapay zeka siteleri olarak kapsamlı araştırma yapmak istiyorsanız ilk olarak yapay zeka uygulamalarından ne açıdan yararlanmak istediğiniz konusunda netlik oluşturmalısınız. Gerek müzik gerekse ödev yada eğitim amaçlı tutulması gerekli notlar veyahut yaşamın hangi alanında yapay zekadan fayda sağlamak istiyorsanız o şekilde bir yapay zeka sitelerini araştırmanızda ve seçmenizde yarar vardır. Makalemizde en kaliteli yapay zeka sitelerini şu şekilde sizler için derledik.

 • İçerik Oluşturmak İçin Kullanılan Yapay Zeka Siteleri
 • OpenAl GPT-3
 • Perplexity Al
 • Copy.ai
 • Görüntü Sağlamak için kullanılan yapay zeka siteleri ise,
 • Hotpot.ai
 • Playground Al
 • Microsoft Bing
 • İş Yaşamını Hızlandırmak İçin Kullanılan yapay Zeka siteleri ise,
 • Timely
 • Otter. Ai
 • Ses düzeni sağlamak için kullanılan yapay zeka siteleri
 • Adobe Podcast
 • Soundraw

Tüm bu saymış olduğumuz yapay zeka siteleri ücretsiz olan uygulamalar olup, bu yapay zeka sitelerini hangi amaçla kullanmak isterseniz her birinden fayda sağlamanız mümkündür. Amaca yönelik olacak şekilde yapay zeka sitelerini tercih etmelisiniz.

ChatGPT 3 Nasıl Kullanılıyor?

En iyi ücretsiz yapay zeka siteleri olarak araştırma yaptığınızda karşımıza genellikle ön sıralarda ChatGPT 3 uygulaması gelmektedir. Sıklıkla kullanılan yapay zeka tabanlı olan bir uygulamadır. Bu ücretsiz şekilde kullanılması mümkün olan bu programı kullanabilmek için ilk olarak kullanıcının OpenAl sitesine giriş yapmanız ve akabinde bu siteye e-posta adresinizle kayıt olmanız oldukça gereklidir. Bu siteye giriş sağladığınızda genel olarak siz hangi kelimeleri araştırmak ve hangi konuda yapay zekadan yararlanmak istiyorsanız sitede yer alan mesaj kutusuna istediğiniz parametreleri girmelisiniz.

Aynı zamanda bu yapay zeka uygulamasını sohbet boyu şeklinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer ki ChatGPT 3 kullandığınızda yazdığınız parametreleri hazırlayan uygulama eğer ki siz oluşturulan notları beğenmiyorsanız “tekrar dene” seçeneğini aktif edebilir ve notların veya görevlerin yeniden oluşturulmasını uygulamadan talep edebilirsiniz.

Perplexity Al Nasıl Kullanılıyor?

Perplexity Alyapay zeka uygulaması ücretsiz olan yapay zeka uygulamalarından olan ChatGPT ye rakip olarak kullanıcılara sunulmuştur. Ücretsiz şekilde deneyimleyeceğiniz olan yapay zeka uygulaması her kullanıcının sorgulamış olduğu konulara veyahut farklı içeriklere uygun detay içeren yanıtlar verebiliyor. Dolayısıyla yapay zeka tabanlı bir uygulama arıyorsanız Persplexity Al kullanabilirsiniz. Uygulamanın kullanılışı ise şu şekildedir:

 • İlk olarak kullanıcı yapay zeka uygulamasının web sitesine giriş yapması gereklidir.
 • Ardından ise sorgulamak istediği konu veya soruları sorgulama ekranına girmesi gereklidir.
 • Bu adımları başarıyla tamamladıktan sonra kullanıcının yapay zeka uygulamasından hızlı şekilde yanıtlar alabilmesi mümkündür.

Uygulamanın var olan arayüzü aynı zamanda kullanıcılara kolaylık oluşturabilmek adına trend olan konuları öne çıkarmaktadır. Böylelikle kullanıcı güncel ve popüler olan konulara daha kolay şekilde hızlı erişim sağlayabiliyor.

Microsoft Bing Nasıl Kullanılıyor?

En iyi ücretsiz yapay zeka siteleri arasında öne çıkan bir diğer ücretsiz site Microsoft Bing’tir. Bu uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcılar öncelikle uygulamanın web sitesine giriş yapmalı ve ardından programın ara yüzünde istenen görsel yada detaylı metin oluşturulması isteniyorsa da konu net belirtilmeli ve sisteme girilmelidir. Siz yapay zeka tabanlı olan Bing uygulamasına robot yazdığınızda sizlere seri robot görseli oluşturacaktır.

Eğer ki bir konu için metin hazırlamasını istiyorsanız da seri olarak konuya ilişkin detaylı metin hazırlayacaktır. Metini beğenmediğinizde tekrar dene aktifleştirebiliyorsunuz. Bing ücretsiz kullanılması mümkün olan yapay zeka uygulaması olup, oldukça basit ara yüze sahiptir.

Ayrıca “ Medusa Android Virüsü Daha Kompakt Varyantlarıyla Geri Döndü ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli