Ready Or Not Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

Ready Or Not Sistem Gereksinimleri

e
sv

Cs2 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

54 okunma — 06 Haziran 2024 15:45

Cs2 sistem gereksinimleri online oyun dünyasında sıklıkla araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Bu oyunu oynamayı seven kişiler oyunu yükleme sırasında birtakım sorunları yaşamamak için Cs2 sistem gereksinimlerini merak edip araştırma yapmak isteyebiliyor. Oyunun sağlıklı şekilde oyun bilgisayarlarına yükleme yapılması için oyun severlerin ilk olarak Cs2 sistem gereksinimlerini araştırmaları mantıklı bir karar olacaktır.

Counter Strike CS2 sistem gereksinimleri hakkında ilk olarak oyun severlerin bilmesi gereken bu oyunun oynanabilmesi için cihazın depolama alanında 85 GB kadar bir boş alanın olması sağlıklı yükleme için önemlidir. Valve oyun geliştiricisi tarafından geliştirilen oyun FPS oyun türüdür. Oyun oyun sektörüne girdiği andan itibaren oyun tutkunlarının adeta gözdesi olmuş durumdadır. Oyun sektörüne CS 2 2012 senesinde ayrı bir oluşum ve ses getirmiş bir oyun türüdür diyebilmemiz uygun olur. Bu oyun hakkında son günlerde CS2 sistem gereksinimleri ve ayrıca CS 2 kaç GB yer tutar gibi sorularda online ortamlarda araştırılıyor.

Counter Strike 2 Oyunu Nedir?

Counter Strike oyunu uzun bir bekleme süresinin ardından 2012 senesinde ortaya çıkmış bir oyundur. Valve oyun geliştiricisi CS 2 oyun motoru ile oyun daha iyi ve kaliteli bir seviyeye ulaştırılmıştır. CS 2 oyunu geçmiş senelere göre daha kaliteli bir grafik düzeyi hem de mekanik açıdan ayrıca farklı ve yararlı gelişmeleri sunabiliyor.

CS 2 oyunu ile beraber oyunda var olan haritalarda değişime uğramıştır. Oyunda var olan haritalar yeniden düzenlenerek daha farklı renklerde oluşturulmuştur. Oyuna ayrıca sis bombası özelliği de getirilmiş olup oyun bu yeni düzenleme ile daha bir ilgi çekmektedir. Harita kullanımı ile oyunda yer alan oyuncularda daha taktiksel hamleler geliştirebiliyor. Bu oyun içinde var olan karakterler daha fiziksel açıdan zenginleştirilmiştir. Oyunda silah taşıma ve akabinde ateş etme durumu daha doğal durmaktadır.

Oyunda var olan karekterleri ve kullanılması gerekli araçları satın alma yapılabilmesi için satın almanın yapıldığı ekran da iyileştirilmiştir. Dolayısıyla bu satın alma ekranının kullanılmasını olumlu kılıyor.

CS 2 Sistem Gereksinimleri Minimum Nasıl Olur?

CS 2 yada farklı bir deyişle Counter Strike, diğer FPS oyun türlerine kıyasla daha ileri seviyede bir donanıma sahip bilgisayarlarda oynanılması uygun olan bir oyundur. Bu oyunun sistem gereksinimleri minimum seviyede dahi yüksek ayarlarda olabiliyor. CS 2 minimum sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim Ssitemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ5 veyahut daha üstü bir işlemci
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram
 • Ekran kartı: Shader Model 5.0 DirectX 1 sürümü ile uyumlu olmalı
 • Depolama kapasitesi: 85 GB boş alanın olması uygun olur.

CS 2 sistem gereksinimleri online oyun dünyasında sıklıkla araştırılmasının nedenlerinden biri hiç kuşkusuz ki bu oyunun sağlıklı ve seri şekilde oyun PC ye yüklenmesi amacıdır. Dolayısıyla CS 2 oyununun sistem gereksinimleri diğer oyun türlerine göre yüksek olabildiği için oyun tutkunları da bu araştırmayı yapmayı uygun bulmaktadır. Oyunun sağlıklı yüklenebilmesi için oyuncular SSD karta da yükleme yapabilir.

CS 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen Düzeyde Nasıl Olur?

Counter Strike 2 veyahut CS 2 sistem gereksinimleri nasıldır, CS 2 kaç GB soruları için Online oyun platformlarında ve CS 2 forumlarında sağlıklı bilgi edinebilmeniz mümkündür. Ayrıca makalemizde de sizlere sunduğumuz bu bilgiler oyunun web sitesinden resmi olarak derlediğimiz bilgilerdir. Dolayısıyla oyunu oynayabilmeniz için makale genelinde sunmuş olduğumuz yararlı bilgileri değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

CS 2 sistem gereksinimleri önerilen düzeyde şu şekilde olması uygun olur.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 veyahut 11 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ5 7500 veyahut AMD tabanlı işlemcilerde AMD Ryzen 1600
 • Bellek kapasitesi: 12 GB Ram desteği
 • Depolama alanı: 85 GB boş alan
 • DirectX: 11 sürüm uyumlu

Bu şekilde ileri seviye CS 2 sistem gereksinimleri sağladığını düşündüğünüz cihaz ile oyundan alacağınız verim oldukça iyi ve yüksek olacaktır. Oyunu HD kalitede ekran çözünürlüğünde rahatlıkla oynayabilir ve ayrıca 85 GB alan olmasıyla sorunsuz ve hızlı bir yükleme yapabilmeniz mümkündür. Yüksek ayarlarda ekran kartının da kaliteli olmasıyla oyun daha yüksek performansta oynanabilir.

Ayrıca ” Apple, iPhone’lar İçin Güncelleme Desteği Süresini Açıkladı ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli