Google Pixel 6 Sahipleri Dikkat: Fabrika Ayarlarına Dönmek Telefonunuzu Mahvedebilir!

Sıradaki içerik:

Google Pixel 6 Sahipleri Dikkat: Fabrika Ayarlarına Dönmek Telefonunuzu Mahvedebilir!

e
sv

Apple Intelligence Ücretli Mi Olacak?

02 Temmuz 2024 16:01
Apple Intelligence Ücretli Mi Olacak

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği WWDC 2024 etkinliğinde Apple Intelligence adını verdiği yeni yapay zeka özelliklerini tanıttı. iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia işletim sistemlerinde kullanıma sunulan bu özellikler, şu an için ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak son gelen bilgiler, Apple Intelligence’ın sonsuza dek ücretsiz kalmayacağını gösteriyor.

İki Farklı Apple Intelligence Paketi mi Geliyor?

Bloomberg’den Mark Gurman‘ın iddiasına göre, Apple bir süre sonra Apple Intelligence’ı iki farklı pakete ayıracak. Bunlardan biri sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir sürüm olacakken, diğeri ise ücretli ve tüm Apple Intelligence özelliklerini içeren bir paket olacak. Gurman, ücretli sürümün Apple Intelligence+ adını alabileceğini öngörüyor.

Apple Intelligence Ücretli Mi Olacak

Apple Intelligence ile Daha Fazla Gelir Elde Edilecek

Gurman’a göre Apple, cihaz satışlarından ziyade bu tür ücretli hizmetlerden daha fazla gelir elde etmeyi hedefliyor. Bu nedenle Apple Intelligence, şirketin odak noktalarından biri haline gelecek. Ayrıca Apple‘ın, cihazlarına entegre olan her bir yapay zeka ortağından alınan abonelik gelirlerinden pay kesmeyi planladığı da belirtiliyor.

Hangi Cihazlar Apple Intelligence’a Sahip Olacak?

Apple Intelligence, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde kullanıma sunulacak. Ayrıca gelecek iPhone 16 serisi, M serisi çipe sahip Mac ve iPad modelleri de Apple Intelligence özelliklerine kavuşacak.

Apple Intelligence, Vision Pro için de Geliştirilecek

Gurman’ın bir diğer raporuna göre, Apple Intelligence özelliklerinin Vision Pro karma gerçeklik başlığına da entegre edilmesi planlanıyor. Ancak bunun kısa vadede gerçekleşmesi beklenmiyor. Buradaki ana zorluk, özelliklerin bir MacBook veya iPhone ekranında değil, karma gerçeklikte nasıl görüneceğinin yeniden düşünülmesi olarak belirtiliyor.

Apple Intelligence Ücretli Mi Olacak

Apple Intelligence Neler Sunuyor?

Apple Intelligence ile iPhone’lar bildirimlerinizi önceliklendirebilecek. Yazma araçları özetleme, düzeltme ve öneriler sunabilecek. “Image Playground” özelliği, Meta AI benzeri şekilde ücretsiz olarak görsel oluşturmanıza imkan tanıyacak.

Apple Intelligence ayrıca sizin adınıza “eylem” gerçekleştirebilecek. Belirli dosyaları açmasını, bir kişinin gönderdiği podcast sesini oynatmasını ve daha fazlasını isteyebileceksiniz. Bağlama bakarak uygun şekilde yanıt verebilecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli