Kara Deliğin İlk Görüntüsü

Sıradaki içerik:

Kara Deliğin İlk Görüntüsü

e
sv

Google, Gemini 1.5 Pro’ya geçti

87 okunma — 14 Nisan 2024 15:03

Google, Devs için Duet AI’yi Gemini Code Assist olarak yeniden adlandırdı ve Gemini 1.5 Pro’ya geçti

Google , 9 Nisan 2024 de düzenlediği Google Cloud Next etkinliğinde, kodları anlamlandırmak için kendi yapay zeka destekli aracı olan Gemini Code Assist’i duyurdu. GitHub’un Copilot Enterprise’ına benzer yeteneklere sahip olan   en yeni Gemini modellerini, VS Code ve JetBrains gibi editörlerde çalışan geliştiricilere yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Evet, aslında 2023’teki Codey destekli Geliştiriciler için Duet AI ile aynı hizmet.   Mountain View’daki şirket, Microsoft’un Bing AI Chat ile yaptığına benzer şekilde bu hizmeti bir nevi “yeniden markalaştırıyor” ve şimdi yeni teknolojiyle destekleniyor.

İsimlerdeki değişimin ve bariz geçişin yanı sıra, kod özelleştirmesine de sahip oluyorsunuz. Şu anda özel incelemede yayında olan Gemini Code Assist‘i ayarlamak için özel kod tabanlarınızı bağlayabilirsiniz. Bu da geliştiricilerin kendi özel ihtiyaçlarına uygun kod oluşturmasına yardımcı oluyor.

Google, “Şu anda özel ön izlemede olan, yeni özellikler eklemek, dosyalar arası bağımlılıkları güncellemek, sürüm yükseltmelerine yardımcı olmak, kapsamlı kod incelemeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere kod tabanınızın tamamında büyük ölçekli değişiklikler gerçekleştirmenize olanak tanıyor” diye açıklıyor.

Google ayrıca Code Assist’in Google’ın bir milyon token bağlam penceresine sahip Gemini 1.5 Pro modelini desteklediğini ve ayrıca GitLab, GitHub ve Bitbucket gibi diğer yerlerde depolanan kodlarla iyi bir şekilde entegre olduğunu söylüyor.

Google ayrıca Apigee ve Google Cloud’un iPaaS çözümü Uygulama Entegrasyonu gibi API yönetimi sağlayıcılarıyla da ortaklık kurdu. Şirket ayrıca, “bulut ekiplerinin uygulama yaşam döngülerini tasarlamasına, çalıştırmasına ve optimize etmesine” yardımcı olmak için Axion ve Gemini destekli  Cloud Assist adlı ARM tabanlı CPU’lara da adım atacağını duyurdu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli