Oppo’nun Yeni Akıllı Telefonu Reno 12F 5G Yakında Çıkış Yapabilir

Sıradaki içerik:

Oppo’nun Yeni Akıllı Telefonu Reno 12F 5G Yakında Çıkış Yapabilir

e
sv

Assassin’s Creed Valhalla Kaç GB?

82 okunma — 01 Haziran 2024 08:45

Assassin’s Creed Valhalla kaç GB veyahut bu oyunun tam olarak sistem gereksinimleri son günlerde oyunun tutkunları tarafından online oyun platformlarında araştırma konusu olmaktadır. Viking konusunun ağırlıklı olduğu açık dünya oyununda en fazla merak edilen konu ise bu oyunun ekran kartının da nasıl olması gerektiğidir. Bu makalemizin genelinde bu soruya tüm sistem gereksinimleri ile birlikte yanıt vermeye çalışacağız. Gerek minimum gerekse önerilen seviyede olan sistem gereksinimleri ile oyun rahatlıkla çalışacaktır.

Assasin’s Creed Valhalla oyunu oyun dünyasında yeni bir oyun olmakla birlikte oyunun konusu diğer oyun türlerine göre farklı olmaktadır. Viking temalı olan bu oyunun oynanabilmesi için tüm sistem gereksinimlerinin karşılanması gereklidir. Gelin hep birlikte bu oyunun minimum sistem gereksinimlerini birlikte inceleyelim.

Assassin’s Creed Valkalla kaç GB veyahut minimum sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: intel Core İ 5 4460 yada AMD Ryzen 3 1200
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram
 • Ekran kartı: NVIDIA GTX 960
 • Depolama kapasitesi: 130 GB boş disk alanı olmalıdır.

Assassin’s Creed Valhalla oyunu sorunsuz yükleme yapmak için oyun severin mutlaka bilgisayarında en az 130 GB kadar boş alanın olması gereklidir. Ancak bu boş alanın varlığı ile oyun PC ye sorunsuz şekilde yüklenebilir. Ayrıca oyun kasma ve donma sorunu olmadan rahatlıkla HD kalitede oynanabilir.

Assasin’s Creed Valhalla Önerilen Sistem Gereksinimleri Nasıldır?

Assassin’s Creed Valhalla kaç GB yer tutuyor ve bu oyun için olması gereken sistem gereksinimleri nelerdir soruları için rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki bu oyunun dosya boyutu 130 GB yapıyor. Dolayısıyla bu oyunu PC ye yüklemek ve kurmak isteyen oyun tutkunlarının bilgisayarlarında en az 130 GB kadar boş bir alan olmalıdır. Ancak bu şekilde sağlıklı ve seri olarak bu oyundan alınan performans yüksek olacaktır.

Assasin’s Creed valhalla oyunu önerilen seviye sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 • İşletim sistemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci ise: İntel Core İ7 4790 yada AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram desteği
 • Ekran kartı ise: Nvıdıa GeForce GTX 1060
 • Depolama kapasitesi: 130 GB boş alan olmalıdır.

Bu şekilde önerilen seviye sistem gereksinimleri ile oyunu seri ve aynı zamanda akıcı şekilde cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bu önerilen sistem gereksinimleri ile oyundan alınan performans ve ekran çözünürlüğü de bir hayli iyi olacaktır.

Assassin’s Creed Valhalla Dosya Boyutu Kaç GB?

Assassin’s Creed Valhalla dosya boyutu kaç GB sorusu online oyun dünyasında gündemi meşgul ediyor. Bu oyunun devasa nitelikte dosya boyutu mevcuttur. Aynı zamanda bu oyunun alacağı güncellemeleri de düşünürsek oyunun 130 GB dosya boyutunun oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Oyunu dosya boyutu diğer online oyunlara kıyasla adeta devasa nitelikte olduğu için mutlak suretle 130 GB veyahut daha fazla GB miktarlarında boş alanın cihazınızda olması büyük önem taşır.

Dosya boyutu oldukça büyük olan bu oyunun aynı zamanda Ram aralığının da fazla olması gereklidir. Bu şekilde olan oyunların boyutları büyük olmasından dolayı cihazlarda yer alan Ram ve işlemci kapasitelerinin de iyi olması gereklidir. Bu oyunun minimum seviye sistem gereksinimlerinin de bu oyunu çalıştırmaya yönelik olsa da ama önerilen seviyede oyunu açabilmek elbette oyunun performansının da büyük ölçüde artmasına olanak sağlar. 1080 Piksel ekran çözünürlüğünde bu oyunu çalıştırabilmek için mutlak suretle GTX 1060 ekran kartı gereklidir.

Oyun için öncelikle açık dünya oyunu olduğunu rahatlıkla söylememiz mümkündür. Bu oyunun eğer ki 130 GB boş alan gereksinimini cihazınız kaldırmayacak ise bu defa da oyunu SSD karta da yükleyebilirsiniz. Böylelikle oyunun yüklenme süresi de aynı şekilde daha az olacaktır. Elbette oyunun dosya boyutu bir hayli yüksek olduğu için SSD ile yükleme yapmak uzun vadede sizlerin işini kolaylaştırmayacaktır.

Assassin’s Creed Valhalla sistem gereksinimleri minimum yada tavsiye edilen seviyelerde de oyunun açılabilmesi mümkündür. Burada önemli olan oyun tutkunlarının 1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olan oyun bilgisayarlarında oyunu çalıştırabilmesidir. Bu da önerilen seviye sistem gereksinimlerinin karşılanması ile oldukça mümkündür.

Ayrıca ” Astro Bot 6 Eylül’de PS5’e Geliyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli