OSM Yenilmezlik Taktiği ile Şampiyonluk Sizin (2024 Güncel)

Sıradaki içerik:

OSM Yenilmezlik Taktiği ile Şampiyonluk Sizin (2024 Güncel)

e
sv

Withings ScanWatch Nova incelemesi

07 Mayıs 2024 11:42

Withings ScanWatch Nova incelemesi: Satın almalı mısınız?

scanwatch nova

Withings ScanWatch Nova

Withings ScanWatch Nova ‘nın giyilebilir teknolojilerdeki payı iki yönlü: gelişmiş sağlık izleme ve üst düzey estetik. ScanWatch Nova, markanın sunduğu en iyi sağlık takibi özelliklerini ve gerçekten zarif bir tasarımı her iki açıdan da sunuyor. Lüks yapısının altında, dalış saatinden ilham alan giyilebilir cihaz, Atriyal Fibrilasyon belirtilerinin yanı sıra SpO2, sıcaklık ve uyku izleme, döngü takibi ve daha fazlasını kaydetmek için klinik olarak sertifikalı sensörler içerir. Oldukça pahalıya mal olsa da ScanWatch Nova, perde arkasında yoğun bir şekilde çalışırken dikkatleri üzerine çekmek için tasarlanmış, zamansız bir giyilebilir cihazdır.

Bir bakışta Withings ScanWatch Nova incelemesi: 

 • Nedir? Withings ScanWatch Nova, şirketin 2022’de piyasaya sürülen ScanWatch Horizon’un devamı niteliğindedir. Horizon, orijinal ScanWatch’ın lüks bir modelini temsil ettiği gibi, Nova da alıcılara ScanWatch 2’nin araçlarını ve özelliklerini daha görkemli bir şekilde sunuyor. vücut. Üst düzey dalış saatlerinden ilham alan estetiğiyle, gizli sağlık izleme özelliğine sahip çekici, birinci sınıf bir giyilebilir cihazdır.
 • Fiyatı nedir? Withings ScanWatch Nova’nın Satış Fiyatı: 599,95$
 • Nereden satın alabilirsin?  Withings ScanWatch Nova’yı Withings.com’dan satın alabilir ve üçüncü taraf perakendecileri seçebilirsiniz.
 • Nasıl test ettik? Withings ScanWatch Nova’yı iki hafta boyunca test ettim. İnceleme birimi Withings tarafından sağlandı.
 • Buna değer mi?  Muadilinden 100 $ daha yüksek bir fiyatla piyasaya sürülen Withings ScanWatch Nova pahalı bir yatırımdır. Hiç şüphe yok ki bu muhteşem bir cihaz ve doğru hedef kitle için fiyatına bile değebilir, ancak herkes için değil. Her şeyden önce hibrit akıllı saat, sağlık bilincine sahip alışveriş yapanlara yöneliktir. Klinik olarak test edilmiş sensörleri içerir, atriyal fibrilasyonu saptamak için FDA onayına sahiptir, isteğe bağlı EKG ve SpO2 okumaları sunar ve hatta yeni sıcaklık izleme yetenekleri ekler. Aynı zamanda muhteşem. Çok sayıda akıllı özelliğe ihtiyacınız yoksa ve içerik kadar stilin de peşindeyseniz Nova sizin için doğru seçim olabilir.

Withings ScanWatch Nova’yı satın almalı mısınız?

Bir kullanıcı, Withings ScanWatch Nova'da kalp atış hızını kontrol ediyor.

Withings ScanWatch Nova, muhteşem bir cihaz satın almak isteyen ama aynı zamanda “eh, belki de sağlığımı düşünmeye başlamalıyım” diye düşünen alışveriş tutkunlarına yönelik hibrit bir akıllı saattir . Bu, bir spor araba satın almak ve güvenlik özelliklerini ve yakıt tüketimini dikkate almakla eşdeğerdir. Hava yastıkları için burada değilsiniz. Benzer şekilde Nova, klinik olarak sertifikalı sağlık takibi ve güçlü sağlıklı yaşam araçları sunuyor ancak çekiciliği estetiğinde yatıyor.

Withings ScanWatch Nova, Withings ScanWatch Horizon'un üzerinde duruyor.

Bu cephede, üst düzey cihaz büyük bir başarıdır. Lüks dalış saatlerinin ikonik tasarım öğelerinden ilham alan Nova, paslanmaz çelik kasaya ve dönen paslanmaz çelik ve seramik çerçeveye sahiptir. Kasa ScanWatch Horizon’dan 1 mm daha küçük ve çerçevenin kendisi de biraz daha ince, bu da manevra yapmayı biraz daha zor buldum. Geçmişte dalış saatlerindeki çerçeveler hareket etmek için biraz hareket gerektirecek şekilde tasarlanmıştı. Dalışı zamanlamak için kullanıldıkları ve zaman kritik olduğu için, kazara su altında hareket edip tehlikeli bir durum yaratmamaları çok önemliydi. Bu nedenle geleneği takip ettiğim için saati çalamıyorum ve estetik olarak da çok seviyorum ama mekanizmayı günlük hayatta zamanlayıcı olarak kullanma ihtimalim çok düşük.

Withings ScanWatch Nova Donanması

Çerçevenin ötesinde, yansıma önleyici safir cam, Nova’nın aydınlık indeksleri ve ibreleri ile klasik analog kadranı da dahil olmak üzere ayrıntılı yüzünü koruyor. Kadran tasarımı da Horizon’dan biraz farklıdır; indeksler iç çerçeve yerine saatin düz yüzünde yer alır. Bu, önceki tasarımda dakika vuruşlarının gölgede kaybolması nedeniyle zamanı okumayı çok daha kolay hale getiriyor. Saat ibreleri de içi boş değil dolgulu olduğundan daha az meşgul bir izlenim yaratıyor. Son olarak yüz, adım sayınızı izlemek için daha küçük bir kadran içerir. Gün boyunca genel hareketimin bu ilk bakışta görüntüsünü seviyorum. Uzun bir süre yazdıktan sonra nefes almak için çıktığımda adımların az olduğunu fark edersem, birkaç tur atmam gerektiğinin net bir şekilde anlaşılmasını takdir ediyorum.

ScanWatch Nova, lüks, geleneksel estetik ve incelikli sağlık takibi özelliklerine sahip, çarpıcı derecede güzel bir hibrit akıllı saattir.

Lüks araba metaforuna dönersek, cihazın adım kadranı kilometre sayacıysa, gösterge paneli bilgi-eğlence ekranı saat 12 yönünde yer alan 0,63 inç gri tonlamalı OLED’dir. Burada kullanıcılar, cihazın gizli sağlık ve fitness takip araçlarına erişebilir ve isteğe bağlı olarak faydalı sağlık takibini başlatabilir. ScanWatch Horizon’un orijinal ScanWatch’un tüm özelliklerini içermesi gibi, Nova da Withings’in en yeni modeli ScanWatch 2’de bulunan her şeyi sunuyor.

Bir kullanıcı, Withings ScanWatch Nova'sında adet tahminini kontrol ediyor.

Withings ScanWatch Nova, Withings ScanWatch Horizon'un yanında duruyor ve her biri kendi sensörlerini gösteriyor.

Buna yepyeni bir sıcaklık monitörü ve yükseltilmiş kalp atış hızı ve kan oksijen izlemesi dahildir. Bu yılın klasik modeli gibi Nova da cihaz içi adet döngüsü takibini ekliyor ve önümüzdeki aylarda solunum hızı ve gece boyunca HRV takibi vaat ediyor. Ayrıca Atriyal Fibrilasyon belirtilerini tespit etmek ve ayrıntılı uyku takibi için FDA onaylı isteğe bağlı SpO2 ve EKG okumaları da sunar . Başka bir deyişle “güvenlik” özellikleriyle doludur. Bu özelliklerin tümü beklendiği gibi çalışır ve diğer cihazlarla karşılaştırıldığında doğru sonuçlar verir.

Tasarımının ötesinde ScanWatch Nova’nın öne çıkan özellikleri arasında klinik olarak sertifikalı EKG kayıtlarının yanı sıra SpO2, sıcaklık, kalp atış hızı, uyku takibi ve daha fazlası yer alıyor.

Aktif tipler için saat, aktiviteyi takip etmek için 40’tan fazla spor moduna da ev sahipliği yapıyor, ancak spor salonuna giderken onu düzenli olarak takan birini hayal etmekte zorlanıyorum. Kondisyon takibini pasif bir özellik olarak takdir ettim ve doğruluğunu test etmek için birkaç koşu kaydettim, ancak kişisel olarak egzersiz yaparken bu kadar resmi bir şey giymekten rahatsız oldum. Nova’yı akşam yürüyüşünde saat olarak kullanmak için kullanabileceğimi görebiliyorum, ancak fitness takibi bir öncelikse bu saati satın almak mantıksız. Aynı zamanda dahili GPS’i de içermiyor, bu da bileğinizde 600 dolarlık giyilebilir bir cihazla ve cebinizde bir telefonla koşacağınız anlamına geliyor.

Bir spor salonu partnerinden çok bir moda parçası olan cihaz, fitness takibi açısından sınırlı ve aynı zamanda birçok akıllı özelliğe de sahip değil.

Aynı şekilde bu saatte akıllı özelliklerin başrolde olduğunu da bulamazsınız. Akıllı telefonunuzun bildirimlerini bileğinize gönderecektir ancak takip etmek için telefonunuzu çıkarmanız gerekecektir. Telefon görüşmesi desteği, müzik kontrolleri veya dijital ödeme desteği bulamazsınız. Bu alanda Nova içerikten ziyade stildir. Cihazı standart bir hibrit akıllı saat yerine sağlık odaklı, birkaç ekstrası olan hibrit bir saat olarak düşünmek en doğrusu.

Withings ScanWatch Nova masaüstünde şarj olur.

Withings ScanWatch Nova, pil özelliklerini gösterir.

Neyse ki Nova, çarpıcı görünümü ve gelişmiş sağlık özelliklerine ek olarak hibrit saatlerin bir avantajını daha sunuyor: müthiş pil ömrü. Şarjlar arasında 30 güne kadar dayanabilir. Elbette güç kullanıma bağlı olarak değişir ve saati yoğun bir şekilde kullanmak sizi iki haftaya yaklaştıracaktır. Özellikle her zaman ekranda kalma, sık sağlık kayıtları ve egzersiz kayıtları gibi özellikler meyve suyunu hızlı bir şekilde kullanır. Yine de pil özellikleri, en popüler giyilebilir cihazların çoğuyla karşılaştırıldığında olağanüstü ve çok kullanışlı bir kullanıcı deneyimi yaratıyor.

Nova, şarjlar arasında 30 güne kadar pil ömrü sunarak tamamen kullanışlı bir kullanıcı deneyimi yaratıyor.

Şarj etme zamanı geldiğinde saat, ScanWatch 2’ye benzer, ancak yaysız özel bir şarj cihazıyla birlikte gönderilir. Bu muhtemelen Nova’nın en ucuz hissi veren kısmıdır ve neden ScanWatch 2’den biraz farklı tasarlandığından emin değilim. Bununla birlikte, saati güvenli bir şekilde tutar ve işin yapılmasını sağlar. 0’dan 100’e şarj etmek yaklaşık iki saat sürer, bu da sık sık şarj etmek zorunda kalmamanızı daha da şanslı kılar.

Withings ScanWatch Nova, metal ve fleuroelastomer bandının yanında duruyor.

Saat, kullanıcıların bileğinde kalacak şekilde tasarlandığından oldukça rahat olduğunu öğrenmek de içimizi rahatlatacaktır. Horizon modelinden biraz daha hafiftir ancak bunun dışında benzer bir aşınma sunar. Büyüklüğüne rağmen, küçük bileğimde bile genel izlenimi sevdim. Metal bant seçeneği, zarif ve rahat bir uyum için 20 mm’den 18 mm’ye kadar inceliyor ve saat, bileğinize mükemmel şekilde ayarlayabilmeniz için kapsamlı bir bağlantı çıkarma kitiyle birlikte geliyor. Floroelastomer seçeneği, değiştirmek istediğinizde sorunsuz ve esnektir. Her iki kordon da takılıyken saat, gün boyu kullanım için sağlam ve rahattır.

Lüks yapı ve muhteşem tasarım • Gizli gelişmiş sağlık izleme • 30 günlük muhteşem pil ömrü

Withings ScanWatch Nova, alıcılara ScanWatch 2’nin araçlarını ve özelliklerini daha gösterişli bir gövdede sunan hibrit bir akıllı saattir. Üst düzey dalış saatlerinden ilham alan estetiğiyle, gizli sağlık izleme özelliğine sahip çekici, birinci sınıf bir giyilebilir cihazdır.

En iyi Withings ScanWatch Nova alternatifleri nelerdir?

Withings ScanWatch Nova, dikkate alınmaya değer alternatif giyilebilir ürünler arasında yer alıyor.

Withings ScanWatch Nova, etkileyici sağlık izleme araçlarına sahip, dikkat çekici bir hibrit saattir ancak her şeyi sunmaz ve oldukça pahalıdır. Biraz farklı bir şey arıyorsanız aşağıdaki seçeneklere göz atın.

 • Withings ScanWatch 2 (Amazon’da 349,95 ABD doları): Nova, özünde gerçekten iyi giyimli bir ScanWatch 2’dir . Tüm ayrıntılara ihtiyacınız yoksa ScanWatch 2 aynı sensörleri, özellikleri ve araçları daha uygun fiyatlı bir pakette bir araya getirir.
 • Withings ScanWatch Horizon (Withings’te 499,95 Dolar): Alışveriş yapanların paradan tasarruf etmesinin bir başka yolu da eski nesil bir cihazı tercih etmektir. ScanWatch Horizon, Nova ile aynı sıcaklık izleme özelliğine veya yapı malzemelerine sahip değil, ancak yine de güvenilir sağlık takibine sahip yakışıklı bir hibrit saat.
 • Garmin vivomove Sport (Amazon’da 179 Dolar): Çok daha düşük bir fiyat noktasında Garmin’in vivomove Sport’u , sportif olmasına rağmen çekici, hibrit bir akıllı saattir. Gerçek tik taklı ellerin ve akıllı “gizli” ekranın altında bir dizi kullanışlı sağlık ve fitness izleme aracı sunar.
 • Apple Watch Ultra 2 (eBay’de 759,99 ABD doları): Kapsamlı bir akıllı saat deneyimi için alışveriş yapmaya karar verirseniz, Apple’ın Ultra 2’si iPhone kullanıcıları için en iyi üst düzey seçimdir. Eşsiz üçüncü taraf uygulama desteği ve eksiksiz akıllı araç yelpazesinin yanı sıra Nova ile aynı 10ATM suya dayanıklılık ve yükseltilmiş yapı malzemeleri sunar. Ne yazık ki Android telefonlarla uyumlu değil ve pil ömrü arzulanan çok şey bırakıyor.
 • Samsung Galaxy Watch 6 Classic (Amazon’da 429 ABD doları):  Wear OS kullanıcıları için Samsung Galaxy Watch 6 Classic , geleneksel estetiğe sahip en iyi akıllı saattir. Giyilebilir cihazın benzersiz döner çerçevesi, cihaz üzerinde kolay gezinme olanağı sağlarken aynı zamanda genel görünümünü de olgunlaştırır. Bununla birlikte, Apple Watch’ta olduğu gibi, renkli bir ekranın ve derin özelliklerin maliyeti, hibrit bir seçimle karşılaştırıldığında kısa pil ömrüdür.

Withings ScanWatch Nova  özellikleri

Withings ScanWatch Nova  incelemesi: Sıkça Sorulan Sorular

Withings ScanWatch Nova su geçirmez mi?

Withings ScanWatch Nova, 10ATM suya dayanıklılık derecesine sahiptir. Bu, ScanWatch 2’nin 5ATM suya dayanıklılık derecesine göre önemli bir artıştır.

Withings ScanWatch Nova’yı duşta takabilir miyim?

Evet, ScanWatch Nova’nızı duşta takmak güvenlidir. Ancak suya dayanıklılık zamanla azalır ve saatinizi daima sabun ve şampuanla durulamanız önemlidir.

scanwatch nova

Withings saatleri abonelik gerektiriyor mu?

Cihazı kullanmak veya bu incelemede tartışılan özelliklerden herhangi birine erişmek için Withings+ aboneliği için ödeme yapmanıza gerek yoktur. Hizmeti seçerseniz daha özel içeriğe ve yükseltilmiş özelliklere erişim kazanacaksınız.

Withings ScanWatch Nova kan basıncını (tansiyon) ölçebilir mi?

Hayır, Withings ScanWatch Nova kan basıncını ölçmez.

Withings ScanWatch Nova’da GPS var mı?

Withings ScanWatch Nova’nın yerleşik bir GPS’i yoktur. Kullanıcılar, eşleştirilmiş akıllı telefonlarını Bluetooth menzilinde tutarlarsa, cihazın bağlı GPS’sini kullanarak GPS egzersizlerini takip edebilirler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli