Ses Kaydını Yazıya Çevirme

Sıradaki içerik:

Ses Kaydını Yazıya Çevirme

e
sv

Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf SS Alma

65 okunma — 08 Haziran 2024 15:45

Whatsapp tek seferlik fotoğraf SS alma işlemi hemen her kullanıcının yaptığı ve ayrıca merak edip bu özelliği araştırmasıdır. Whatsapp platformu da diğer sosyal medya platformlarına göre 24 saat geçerli olmak üzere durum paylaşımı özelliğini devreye sokmuştur. Bu özellikle ile iletişim uygulamasını kullanan kişilerin sayısı daha da artmaktadır. Zira kullanıcıların büyük çoğunluğu tek seferlik olan durum paylaşımlarında SS alma işlemi yapmak istemektedir.

Hal böyle olunca Whatsapp tek seferlik fotoğraf SS alma işlemi her kullanıcı tarafından sıklıkla online platformlarda araştırılıyor. Bir kez görüntüle ismiyle lanse edilen bu özellik uygulamanın her kullanıcıya hitap etmesini sağlamaktadır. Uygulamanın bu özelliğini kullanarak kişiler uygulamanın durum paylaşımlarının ekran görüntüsünü de kolaylıkla alabiliyorlar. Adından da anlaşılacağı üzere bu özellik bir kez görüntüle olarak kullanılıyor. Bir kez duruma bakıldığı sırada SS alınabilmesi oldukça mümkündür.

Bir kez görüntüleme yapılarak kullanıcılar karşı taraf daha görüntüyü uygulamadan kaldırmadan kolaylıkla görüntüleme yaparak ekranda SS alma işlemi yapabiliyor. Bir kez görüntüleme yapılabilmesinin nedenleri arasında ilk olarak hiç kuşkusuz ki durum paylaşımlarının farklı kişiler tarafından farklı paylaşım amaçlarıyla kullanılmamasıdır. Bu nedenledir ki, Whatsapp tek seferlik fotoğraf SS alma işlemi günümüzde oldukça popüler olan bir özelliktir.

Elbette tek seferlik SS alma işlemi için tam olarak masumdur diyemeyiz. Zira bu özelliğin her halükarda kullanılır olması için birtakım farklı yöntemler var olmaktadır.

Bir Defa Görüntüleme Yapılmasının Amacı Ne Olabilir?

Whatsapp uygulamasında tek seferlik fotoğraf SS alma işlemi uygulamanın kullanıcılarının karşı tarafın bilgisi veyahut onayı olmaksızın alınmaması ve aynı zamanda farklı kişilerle paylaşılmaması için bir defa görüntüleme özelliği mevcuttur. Böylelikle uygulama üzerinde gizlilik oluşturulması için bu özellik uygulamada çok istenen bir özelliktir. Böylelikle uygulamanın alıcıları veyahut alıcıların güven ve gizlilik unsurlarını önemsemesi ile uygulama bu özelliği geliştirmiştir.

Whatsapp tek seferlik fotoğraf SS alma işlemleri ile uygulamanın kullanıcıları görmek istedikleri durum paylaşımlarının yine ekran görüntüsünü yada farklı bir deyişle SS alma işlemleri ile gerçekleştirebilirler.

Whatsapp Uygulaması Üzerinde Tek Seferlik SS Alma Yöntemleri Neler Olabilir?

Whatsapp tek seferlik fotoğraf SS alma işlemlerinin yapılabilmesi için birtakım yöntemler mevcuttur. Zira uygulama üzerinden yapılan durum paylaşımlarının genellikle SS alma yada farklı bir deyişle ekran görüntüsünü alabilmek kolay bir işlem değildir. Bir kez görüntüleme özelliği kullanıcıların yapılan paylaşımların farklı kişilerle paylaşılması konusunda engel oluşturur. Bu özelliğin en iyi yanı budur. Gizlilik ve güven unsurlarını ifade eden bu özellik ile her kullanıcı tek seferlik görüntüleme yaparak istediği durum paylaşımlarının SS alabilmesi mümkündür.

Ancak bir diğer yandan tek seferlik ekran görüntüsü alma işlemlerinde hata olduğuna dair mesaj alınabilir. Özetle diğer kullanıcıların durum paylaşımlarını alınması etik bir durum değildir. Dolayısıyla tek seferlik SS alma işleminin yapılabilmesi için birtakım yöntemlerin denenmesi gereklidir.

 • Ekran Yansıtmanın Kullanılması

Whatsapp tek seferlik Fotoğraf SS alma işlemleri yapılabilmesi için kullanılacak olan yöntemlerden biri de Ekran yansıtmanın kullanılmasıdır. Bu ekran yansıtmanın kullanılması ile ekranın içeriği farklı bir ekrana yansıtılır. Dolayısıyla bu yöntemi mesajlarınızın ekran görüntüsünü oluşturmak için de tercih edebilirsiniz. Lakin bir defa görüntüleme yapılması mümkün olan bir mesajın ilk olarak dizüstü bir PC ye yada Mac kullanılarak yapılması uygun olacaktır. İşlemin yapılabilmesi için,

 • Telefonunuzun uyum sağladığı TV yi monitöre bağlamanız gereklidir.
 • Uygulama üzerinde bir defa görüntüleme mesajını açmalısınız.
 • Ardından ekran yansıtma başlatılabilir.
 • Gerek Tv de gerekse bilgisayarda görüntülediğiniz mesajın ekran görüntüsünü almalısınız.
 • İşlem tamamlandığında ekran yansıtma da kapatılmalıdır.

Bu şekilde adımları izlediğinizde kolaylıkla almak istediğiniz mesajın görüntüsü cihazınızda kayıtlı olacaktır. Böylelikle dilediğiniz zaman mesajın ekran görüntüsü de alabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Whatsapp tek seferlik fotoğraf SS alma işlemleri şu yöntemlerle de yapılabilmektedir.

 • Harici birtakım yöntemlerin kullanılmasıyla
 • Whatsapp Web kullanılması ile
 • APP Cloner programının kullanılması ile
 • Farklı Telefonun Hedef Telefonun Kamerasına Yönlendirme Yapmasıyla

İşte tüm bu yöntemleri kullanarak Whatsapp uygulaması üzerinde tek seferlik fotoğraf SS alma işlemi yapılabilir. Whatsapp tek seferlik fotoğraf SS almayla istediğiniz durumları görüntüsünü alabiliyorsunuz.

Ayrıca “ Civilization 7 2025 Yılında Çıkıyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli