Oyun Canavarı Infinix GT 20 Pro Tanıtıldı

Sıradaki içerik:

Oyun Canavarı Infinix GT 20 Pro Tanıtıldı

e
sv

Whatsapp SS Alma Hilesi Nasıl Yapılır?

82 okunma — 30 Nisan 2024 15:45

Whatsapp SS alma hilesi özellikle bu platformda ekran görüntüsü almak isteyen kişilerin tercihidir. Bu nedenledir ki bu konu platformun kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılıyor. Whatsapp platformu bilindiği üzere günümüzün en popüler mesajlaşma platformu olmakla birlikte aynı zamanda kullanıcıların görüntülüm konuşma yapabilme ayrıcalığını yaşadığı bir uygulamadır. Bu uygulamanın kullanılması ile artık kullanıcılar diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi durum veya hikaye paylaşımında bulunabiliyor. Bilindiği üzere bu durum paylaşımları 24 saat içinde silinebilmektedir.WhatsApp'ta ekran görüntüsü alma dönemi sona eriyor - Son Dakika Haberleri

Elbette bu 24 saat içinde silinebilen durum paylaşımları kullanıcıların platformda hem iletişim kurabilmesine hem de anlık durum paylaşılmasına imkan tanımasından dolayı popüler bir uygulamadır. Tek seferlik olan durum paylaşımlarında kişilerin uygulama üzerinden SS alması kolay değildir. Tek seferlik olan fotoğrafların SS alınmasına olanak tanımayan platform bu nedenle farklı hilelerin oluşmasına da zemin oluşturabilmektedir.

Whatsapp Uygulaması Üzerinden Tek Seferlik Fotoğraf Alınması Mümkün Müdür?

Whatsapp SS alma hilesi gibi konular uygulamanın kullanıcılarının yakından ilgilendiği konular arasında yer alıyor. Bu uygulama alınan yeni güncellemelerle birlikte yepyeni bir özelliğe de kavuşmuştur. Bu yeni eklenen özellikle ile uygulama daha da kullanılır ve popüler bir mesajlaşma platformu olmaktadır. Bu tek seferlik olan fotoğraflar uygulama bünyesine yer kaplamamaktadır. Zira yer işgali yapmayan bu fotoğraflar SS alınmasına müsaade etmemektedir.

Ancak her ne kadar uygulama üzerinden SS alınmasına izin verilmese de birtakım yöntemler ile kullanıcı dilediği fotoğraflarda SS alma yapabiliyor. İşte o yöntemleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Emülatör Kullanılması İle SS Alınması: Ekran görüntüsü alınması için kullanıcının cihazına emülatör kurması gereklidir. Bu şekilde rahatlıkla Androıd uygulamaları çalıştırılabiliyor. Bu kurum işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcı Whatsapp uygulamasını cihaza indirmelidir. Whatsapp hesabına yapılan giriş sonrasında kullanıcı tek seferlik olan fotoğrafın ekran görüntüsünü bilgisayar üzerinden rahatlıkla alabilir.
  • Başka Bir Cihaz Yardımıyla Ekranın Görüntüsünü Çekmek: Kullanıcı ekran görüntüsü almak için Whatsapp uygulamasını farklı bir telefondan açmayı denemelidir. Ayrıca Whatsapp uygulaması Web ile değil farklı bir uygulama ile açılmalıdır. Dilediğiniz fotoğrafı açarak telefonunuzdan bilgisayar üzerinden açtığınız fotoğrafın görüntüsünü çekebilirsiniz. Bu işlem elbette tam olarak bir SS alma değildir. Lakin sonuçta istediğiniz fotoğrafı kaydetmiş olursunuz.
  • Ekranın Yansıtılmasıyla SS Alma: Kullanıcı Whatsapp üzerinden SS almak istediğinde uygulama doğal şekilde buna izin vermiyor. Ancak ekranın yansıtılmasıyla rahatlıkla istediğiniz görüntüyü alabilirsiniz. Akıllı telefonunuz aracılığıyla ekran yansıtma yapabilirsiniz. Uygulamayı açarak burada yer alan bir fotoğrafı açmalısınız. Tv üzerinden ekranı kaydetme yapabilirsiniz. Bu şekilde bir ekran görüntüsü almış olursunuz.

Whatsapp SS alma hilesi bu şekilde olup, kullanıcı merak ettiği fotoğrafları da bu şekilde sabitleyebilir.

Whatsapp Web ile Kayıt Etme Olarak SS Alınması Mümkün Mü?

Whatsapp SS alma hilesi olarak araştırma yapıldığında karşımıza farklı yöntemler çıkıyor olsa da kullanıcıların en fazla ilgi duyduğu yöntem Whatsapp uygulamasını Web olarak kayıt etmedir. Bu şekilde SS alınması mümkün olabiliyor. Whatsapp uygulamasını farklı bir cihazdan yada bilgisayardan açarak gerek fotoğraf gerekse video kayıtlarından ekran görüntüsü alınabiliyor. Lakin her zaman söylemiş olduğumuz bir şey var. Her ne kadar SS alma yöntemleri sağlıklı yöntemler olmasa da kullanıcılar akıllarına takılan fotoğrafları kendi cihazlarına kaydetmeyi isteyebiliyor. İşte bu nedenledir ki Whatsapp SS alma hilesi günümüzde en fazla araştırılan konular arasında yer alıyor.

Whatsapp uygulamasının yeni bir özelliği olan bu durum paylaşımları 24 saat içinde silinebiliyor olmasından dolayı da SS alınması da zor olan bir durumdur. Ancak Uygulama içinde bu SS alma işlemleri zor olduğu kimi zamanda mümkün olmadığı için farklı yöntemlerin kullanılması bu işlem için faydalı olacaktır. Ancak şunu da hatırlatmamız gerekir ki Whatsapp uygulaması mesajlaşma ve görüntülü konuşma alanında lider olan popüler bir uygulamadır.

Whatsapp SS alma hilesi bu nedenledir ki uygulamanın kullanıcıları arasında oldukça fazla araştırılıyor. Ancak uygulama üzerinden tek seferlik olan fotoğrafların yada videoların ekran görüntüsünün alınmasının mümkün olmadığını anlayabilirsiniz. Doğal şekilde bu duruma uygulamada izin verilmemektedir. Ancak Web üzerinden uygulamayı açmayı deneyerek bu işlemi yapabiliyorsunuz. Uygulamada olan bir fotoğrafı ekran kaydı alarak kolaylıkla kaydedebilirsiniz.

Ayrıca “ Instagram Geçersiz Parametre Nasıl Düzeltilir? ” yazımızı bağlantıya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz .

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli