HogWarts Legacy Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

HogWarts Legacy Sistem Gereksinimleri

e
sv

Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı [Çözüldü]

26 Mayıs 2024 22:49
Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı

Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı  sorunu, birçok kişi tarafından yaşanan bir problemdir. CS 2 adıyla bilinenCounter Strike, 2012 yılında piyasaya sürülmüştür. Günümüzün popüler oyunlarından olan Counter Strike oyununu oynayan kullanıcılar, mücadele dolu dakikalar yaşamaktadır.  Aynı niteliğe sahip pek çok oyun arasında gerek bilinirlik gerek verdiği keyif açısından Counter Strike oyunu öne çıkmaktadır.

Kullanıcılar bu oyunda birbirinden farklı pek  çok mücadeleye dahil olmaktadır. Ancak kullanıcılar oyun deneyimi sırasında büyük bir sorun yaşamaktadır. Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı sorunu, birçok kişi tarafından yaşanmaktadır.  Son dönemde bu sorunu yaşayan pek çok oyuncu bulunmaktadır. Bu sorunun çözümü ise aslında gayet basittir. Aşağıda yer alan başlıkları inceleyerek, sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Eğer sorunu verdiğimiz yöntemlere rağmen çözemediyseniz, yorum bölümünden destek alabilirsiniz.

CS Go Vac Hatası

CS GO Vac hatasını ilk gördüğünüzde VAC ban yediğinizi sanmış olabilirsiniz. Ancak aslında durum hiç de öyle değildir. Valve tarafından paylaşılan bilgilere göre bu hatanın sebebi, Valve Anti Cheat hile koruma yazılımının bilgisayarınızdaki bazı uygulamalar ile çakışmasıdır.

Bu çakışmaya sebep olan uygulamalarınızı sonlandırmanız ile bu hata rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir. Valve anti cheat uygulamasının amacı CS GO oyunu içerisinde hile kullanılmasını engelleyerek bu oyunun kullanıcılarına daha iyi oyun zevki sunmasını sağlamaktadır.

Hile kullanan oyuncular yüzünden pek çok oyuncu kötü etkilenmektedir. Sizin günlerce emek vererek geldiğiniz seviyelere birkaç saat içerisinde gelmek ya da otomatik hedef almak ya da otomatik silah namlusu gibi hile çeşitlerini kullananlar yüzünden oyundan soğuyan kullanıcılar bulunmaktadır. Bu sebep ile CS GO üreticileri bir hile engelleme sistemi geliştirmiştir. Bu sistem ise Valve Anti Cheat hile koruma yazılımıdır.

Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı Videolu Çözüm

Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı Neden Olur?

Kullanıcılar Vac  oyun oturumunuzu doğrulayamadı kodunu aldıklarında tedirgin olmaktadır. Oyuncular, bilgisayarlarındaki bu ibareyi gördüklerinde öncelikle Vac Ban yediklerini düşünmektedir. Ancak bu vac oyun oturumunuzu doğrulayamadı sorunu bilgisayarınızdaki bazı uygulamaların çakışması nedeni oluşmaktadır. Valve anti cheat uygulamasının sahibi olan Valve, bu konuyla ilgili gayet net bir açıklama yapmış olup kullanıcıların bu cevabı dikkate alması önem taşımaktadır.

Valve anti cheat uygulaması oyuna girmenize neden olan bir uygulama fark ettiğinde bu durumu hile olarak algılamaktadır.  Kullandığınız hile koruma yazılımını bilgisayarınızın kendi uygulamaları ile çakışmaktadır. Bu durumda bilgisayar kendini korumaya almakta ve tehlikeli gördüğü uygulamayı durdurmaktadır. Yani riske girmemektedir. Uygulama hile olması durumundansa oyunu durdurmayı tercih etmektedir.

Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı Nasıl Çözülür?

Her oyuncu gibi CS oyuncuları da kesintiye uğramadan oynamak istemektedir. Ancak ortaya çıkan bu sorun, oyuncuları büyük ölçüde engellemektedir. Bu sorunu çözmek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki aşağıda sıraladığımız uygulamaları kapatmaktır. Bu uygulamaları kapattıktan sonra bilgisayarı tekrar başlatarak, sorunu çözebilirsiniz.

  • Process Hacker,
  • Sandboxie,
  • CCleaner,
  • DLL Injection,
  • Hypervisions,
  • PowerShell ve
  • Cheat Engine gibi uygulamalar Valve’ın “VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı” hatasına sebep olabilmektedir. Düzeltmek için bu uygulamaları kapatmanız gerekmektedir.

İkinci bir yöntem olarak ise Counter Strike oyununda yaptığınız değişiklikleri kontrol etmektir.  Uygulama ayarlarını kontrol etmek gerekmektedir. Bu yöntem için Steam uygulamasına girmeniz yeterli olacaktır.

Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı
Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı

Kütüphane sekmesine tıklayıp sıkıntı yaşamış olduğunuz Counter Strike oyununu bulmalısınız. Burada bulduğunuz Counter Strike oyununa tıklamanız gerekmektedir. Devamında ise yerel dosyalar seçeneğiyle ilerlemelisiniz. Burada oyun ön belleğinin bütünlüğünü doğrula kısmına tıklamalısınız. En son olarak tüm dosyalar doğrulandı metnini ekranınızda görmeniz gerekmektedir.

HogWarts Legacy Sistem Gereksinimleri başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu yöntemler işe yaramadığında en basit yöntemlerden olan uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Keyifle oyun oynamak isteyen kullanıcılar için bu yöntem önem taşımaktadır. Zamanını eğlenceli geçirmek isteyen kullanıcılar bu sorunu yaşadıklarında oyundan kopmaktadır. Tüm bu adımları uygulayarak oyuna yeniden dönebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli