Unreal Engine 4 Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

Unreal Engine 4 Sistem Gereksinimleri

e
sv

Turk Telekom İnternet Işığı Yanmıyor

132 okunma — 16 Mayıs 2024 08:45

Turk Telekom internet ışığı yanmıyor sorunu için kullanıcılar online Türk Telekom forum sayfalarında araştırmalar yapmaktadır. Günümüzde hemen her evde internetin yer almasıyla birlikte modemlerde vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaya başlamıştır. Modemlerde oluşan herhangi bir sorun kişiler açısından artık can sıkıcı bir sorun olarak algılanmaktadır. Hangi marka olursa olsun modemlerde oluşacak sorunlar her insan için artık hayati bir konu olmaktadır.

Türk Telekom GSM Şirketine ait olan bir modem ışıklarında yaşanan bir sorun var ise mutlak surette Turk Telekom destek ekibiyle görüşülmelidir. Ancak makale genelinde vereceğimiz birtakım yöntemleri deneyerek de bu konuyla ilgili olan sorununuzu çözümleyebilirsiniz. Elbette destek ekibiyle görüşme sağlamadan konunun çözümü için gerekli olan teknik yöntemleri denemek faydalı olabilir.

Bilindiği üzere Modem markası ne olursa olsun burada yer alan ışıklar hiç kuşkusuz ki internet veyahut ethernet yazılı olan ışıklar olarak kabul ediliyor. Modem üzerinde yer alan diğer ışıklar ise modemin çalışıp çalışmadığını sizlere aktaran ışıklar olarak kabul edilebiliyor. Modemde var olan internet ışığının yanmaması sonucunda ne yapmalıyız işte bu konu online platformlarda sıklıkla yer alıyor.

Modem İnternet Işığı Yanmaması Sonucunda Neler Yapılmalıdır?

Turk Telekom internet ışığı yanmıyor bu sorun için neler yapılmalı gibi sorular online platformlarda yer almaktadır. Modemde yer alan ışıklardan biri ethernet ışığı olmaktadır. İnternet ışığının yanmaması veyahut bu ışığın sürekli olarak yanıp sönmesi gibi durumlar var ise burada anlaşılması gereken nokta internet bağlantısının azalmasından kaynaklıdır. İnternet ışığının yanıp sönmesi verimli bir internet ağının olmamasını sunuyor bizlere. Böyle bir durumda mutlak surette bağlı olunan şirketin destek ekibiyle iletişim kurulması son derece önemlidir.

Yanmayan veyahut devamlı olarak yanıp sönen bir internet ışığınız var ise işte böyle bir durumda yapmanız gerekenleri sizlere şöyle aktarabiliyoruz.

  • İnternet Kullanıcısı farklı Cihazlarla İnternet Bağlantısı Oluşturmayı Denemeli

Kullanıcı eğer ki internet bağlantısında bir yavaşlama hissediyorsa ilk olarak internet hızını test edebilmek adına bağlantıyı farklı cihazla kontrol etmelidir. Farklı bir telefon üzerinden yada tabletle internete bağlanmayı denemeli ve akabinde bağlantıda yaşanan aksaklığının tam olarak nedenini öğrenmelidir. Bağlantının aksamasının nedeni tam olarak öğrenilmesi ile sağlıklı bir internet bağlantısı oluşturulabilir.

  • Modem Yeniden Başlatılmalı

Turk Telekom internet ışığı yanmıyor sorunu için kullanıcılar ilk olarak yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı hızı kontrolünü sağlamalı ve akabinde sorunun devam etmesi halinde mutlaka modemi yeniden başlatmayı denemelidir. Bu şekilde bağlantı hızında fark edilir bir artış olabiliyorken aynı zamanda da modeme reset atmış olursunuz. Modem üzerinde yer alan Power ışığı uzunca bir süre basılı tutularak cihazı kapatabilirsiniz. Veyahut yine modemin kablosunu çıkartarak da modemi kapatabilir ve 5 dakika gibi bir zaman dilimi içinde kabloları yeniden takarak cihazı yeniden başlatabiliyorsunuz.

Tam olarak bu adımları uygulayarak modemde bir sorun olup olmadığını anlayabilir ve bu şekilde internet bağlantısında yaşanan sorunun kaynağını bulabilirsiniz.

  • Kablo Bağlantılarına Kontrol Sağlanmalı!

Kullanıcı eğer ki internet ışığı yanmıyor sorunu Turk Telekom şirketine ait olan bir modemde yaşıyorsa bu durumda ilk olarak yukarıda belirttiğimiz yöntemleri uygulamalıdır. Uygulama bittikten sonra halen sorun devam ediyorsa bu defa da mutlaka modemin kablo bağlantılarına kontrol sağlamalıdır. Bu işlem için ilk olarak modemi kapatmalısınız. Akabinde ise bu modemin kablolarının her birinin doğru şekilde takıldığını kontrol etmelisiniz.

Modemin kullanım kılavuzunda yer alan kablo bağlantılarına dikkat ederek bağlantının yapılması gereklidir. Ardından tüm kabloların eskimiş olma ihtimalini göz ardı edilmemeli ve ona uygun şekilde yeni kablo değişimi yapılabilir. Ardından yenilenmiş kablolarla yeniden modem ile internete bağlanmayı denemelisiniz. Bu defa mutlaka sorun çözümlenmiş olacak ve modem internet ışığı devamlı yanacaktır.

  • DNS Ayarları Kontrol Edilmeli!

Turk Telekom internet ışığı yanmıyor sorunu yaşamamak için var olan DNS ayarlarında değişiklik yapmak gerekebilir. Böylelikle kullanılan IP adresi de değişebilir. DNS ayarlarında nasıl değişiklik yapılabilir, işte yanıtı:

  • Denetim masası ve Ağ durumu sekmesi tıklanmalıdır.
  • Burada yer alan internet bağlantısı bulunmalıdır.
  • İnternet protokolü seçilmeli ve Yeni oluşturulan DNS adresi girilmelidir.
  • İnternet hızı ve bağlantı kontrol edilmelidir.

Ayrıca ” Xbox Game Pass Mayıs 2024 Yeni Eklenen Oyunlar ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli