Xiaomi MIJIA Night Light 3 Duyuruldu: İşte Tüm Detaylar

Sıradaki içerik:

Xiaomi MIJIA Night Light 3 Duyuruldu: İşte Tüm Detaylar

e
sv

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Sesim Gitmiyor?

30 Nisan 2024 20:45

Telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor sorunu cep telefonu kullanan kişilerin başına gelen sorunlardan birisidir. Genellikle bu sesin karşı tarafa gitmemesi sorunu sık karşılanmasına rağmen bu sorunun çözümü de kullanıcıların yakından ilgilendikleri bir konudur. Günümüzde akıllı cep telefonlarının kullanımının yaygınlaşması beraberinde bu gibi sorunların oluşmasına zemin oluşturuyor. Elbette bu sorunun kaynağını bulmak sorunun çözümünün başarılı olmasında etkili rol oynar.

Akıllı telefon kullanıcılarının online platformlarda araştırdıkları konuların başında telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor konusudur. Bu konunun çözümü için yoğun şekilde araştırmalar gerçekleştiriliyor. Sizlerde telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor sorununu yaşıyorsanız bu makalemizde vereceğimiz önerileri uygulayarak bu sorunuzdan kısa zamanda kurtulabilmeniz mümkündür.

Androıd Telefonlarda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Nedeni Ne Olabilir?

Telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor gibi sorunlarının çözümü online platformlarda araştırılıyor. Günümüzde artık hemen her telefon kullanıcısı akıllı telefon kullanmaktadır. Akıllı cep telefonlarında kimi zaman mikrofonun arızalanmasından dolayı yapılan aramalarda ses karşı tarafa duyulmamaktadır. Yada kişinin sesi değil karşı tarafın sesi duyulmaz. İşte bu sorunun çözümü için ilk olarak kullanıcı telefonunda birtakım incelemeler yapması gereklidir.

Telefonda konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor sorunları sıklıkla telefonun mikrofon kısmında oluşan arızalardan kaynaklanabileceği gibi kimi zamanda farklı nedenlerden dolayı sesin duyulmaması sorunu oluşabiliyor. Kullanıcı sesin karşı tarafa duyulmaması sorununun çözümü için yapabileceği kontroller şu şekildedir:

  • Telefonla konuşurken sesin karşı tarafa gitmemesi sorununun nedeni çoğu zaman telefonda yer alan mikrofon kısmının tozlanmış olmasından kaynaklanabilir.
  • Telefonun mikrofon kısmında oluşan arızalardan ziyade sesin duyulmaması telefona indirilen uygulamalardan da kaynaklanabiliyor. Bu uygulamaların kontrolü fayda sağlayacaktır.
  • Telefonun son sistem güncellenmesi ertelenmiş veyahut yapılmamış olabilir. Son sistem güncellemeleri dikkate almalısınız.
  • Telefonun sesinin karşı tarafa duyulmamasının bir diğer nedeni de tamamen donanımsal olabilir. Bu daha sıklıkla telefonun anakartında oluşan arızalardan oluşabilir.

Telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor gibi sorunun çözümü için kontrollerin tam olarak yapılması gereklidir. Ancak bu şekilde sağlıklı bir telefon onarımı gerçekleşebilir.

Iphone Telefonlarda Karşı Tarafa Ses Gitmemesi Sorununun Nedenleri

Telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor sorunu Iphone telefonlarda da yaşanabiliyor. Lakin şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu telefonlarda yaşanan sorun Androıd telefonlarda yaşanan sorunla aynı nedenlerden kaynaklanabiliyor. Eğer ki karşı tarafa sesim gitmiyor sorunu yaşıyorsanız bu yukarıda saymış olduğumuz tüm kontrolleri yapmanız gereklidir. Ancak bu kontrollerin sağlıklı şekilde tamamlanmasının ardından telefonunuzun mikrofon onarımını gerçekleştirebilirsiniz.

Iphone telefonlarda konuşurken sesin karşı tarafa gitmemesi gibi bir sorun donanımsal kökenli olabileceği gibi telefonun mikrofon kısmının su veya toz almasından da kaynaklanabilmektedir. Eğer ki sizlerde bu sorunları yaşıyor ve yapmış olduğunuz tüm kontrollere rağmen bu sorunu yaşıyorsanız o zaman en kısa zamanda bir teknik servisten profesyonel destek istemelisiniz.

Telefonda Karşı Tarafa Sesin Gitmemesi Sorunu İçin Yapılabilecek Öneriler Nelerdir?

Telefonla karşı tarafa sesin gitmemesi gibi bir sorun hemen her telefon kullanıcısının yaşadığı bir sorundur. Gerek Androıd gerekse Iphone akıllı cep telefonlarında sıklıkla yaşanabiliyor. Kimi zaman bu sorunları kullanıcılar kendileri çözüm getirebiliyorken kimi kullanıcılarda bu konularda teknik destekten yararlanmaktadır.

  • Telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor şeklinde bir sorununuz var ise telefonunuzun toz almış olabilme ihtimalini göz önüne almalısınız. Telefonunuzun mikrofon kısmını ince bir fırça desteğiyle kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
  • Telefonunuzun mikrofonundan karşı tarafa ses eğer ki bozuk yada cızırtılı şekilde çıkıyorsa muhtemelen telefonunuzun mikrofon kısmında tozlanma oluşmuştur.
  • Ayrıca telefonunuzun ses kısmında oluşan sorun sistemsel olabilir. Bu sorunun onarımını sağlamak için telefonunuzu kapatıp açmanız sağlıklı olacaktır.
  • Telefonunuzda oluşan ses sorunu ve sesin karşı tarafa gitmemesi durumu için fabrika ayarlarını sıfırlamanız gerekebilir. Muhtemelen telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürdüğünüzde bu ses sorunu da ortadan kalkacaktır.
  • Androıd işletim sistemine sahip olan telefonlarınızda yaşanan ses sıkıntısı için parazit giderme seçeneğini ayarlardan kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Tüm bu adımları doğru uygulamanıza rağmen halen telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor sorunuyla karşılaşıyorsanız bu defa da telefonunuzda donanımsal bir sorunun olduğunu anlayabilirsiniz. Teknik servisten profesyonel yardım almak burada oldukça önemlidir.

Ayrıca ” Spotify Gelir Hesaplama 2024 Güncel ” yazımızı bağlantıya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz .

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli