Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

Bannerlord Sistem Gereksinimleri

e
sv

Starfield Hayranları Ücretli Modlar Yüzünden Steam’de Oyunu Yerden Yere Vuruyor

90 okunma — 14 Haziran 2024 13:25
Starfield Hayranları Ücretli Modlar Yüzünden Steam'de Oyunu Yerden Yere Vuruyor

Bethesda’nın uzay temalı RPG oyunu Starfield, mod desteği sayesinde oyunculara kendi modlarını oluşturma ve kolayca yükleme imkanı sunuyor. Ancak bazı modların ücretli olması, oyun topluluğunda büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Starfield hayranları, Steam’de oyuna olumsuz yorumlar yaparak tepkilerini göstermeye başladı.

Ücretli Modlar, Starfield’ın Puanını Düşürdü

Starfield’ın Steam‘deki son 30 günlük yorumlarına bakıldığında, oyunun “Çoğunlukla Olumsuz” sınıflandırmasına girdiği görülüyor. Birçok mod olumlu karşılanmasına rağmen, ücretli modların varlığı Starfield hayranlarını rahatsız etti. Oyuncular, Starfield’ın her kuruşunu sıkma çabasında olduğunu ve eksik hissetiren bir oyun için daha fazla ödeme yapmak istemediklerini belirtiyor.

Starfield Hayranları Ücretli Modlar Yüzünden Steam'de Oyunu Yerden Yere Vuruyor

“Bu Oyundan Tüm Parayı Sıkıp Çıkaralım”

Steam kullanıcısı FoxyMoxy, “Hadi bu oyundan tüm parayı sıkıp çıkaralım ve sonsuza dek rafa kaldıralım” yorumunu yaparak ücretli modlara olan tepkisini dile getirdi. Başka bir kullanıcı BinaryViolence ise “Gerçekten mi? Görev başına ödeme mi?” diyerek şaşkınlığını ifade etti. Doopywoopy adlı kullanıcı da “Oyun zaten eksik hissettiriyor ve şimdi de lansmanda oyunda olması gereken şeyler için daha fazla ödeme yapmamızı istiyorlar” diyerek hayal kırıklığını belirtti.

Ücretsiz Modlar, Starfield Hayranlarına Umut Veriyor

Öte yandan, Starfield’ın Reddit topluluğunda, modcuların ücretsiz olarak sunduğu modlar sayesinde daha olumlu bir hava hakim. Bu modlar, oyuncuların Starfield deneyimini yavaş yavaş iyileştiriyor. Ancak bu olumlu havanın, oyunun Steam yorumlarına yansıyıp yansımayacağı henüz belli değil. Ücretli modların uygulanması, Starfield hayranlarının ağzında kötü bir tat bırakmış durumda.

Starfield Hayranları Ücretli Modlar Yüzünden Steam'de Oyunu Yerden Yere Vuruyor

Starfield’ın Geleceği Ne Olacak?

Starfield’ın mod desteği, oyunun ömrünü uzatma potansiyeline sahip olsa da ücretli modların varlığı, oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Bethesda’nın daha önce Fallout 4 ve Skyrim: Special Edition’da da benzer bir uygulama yaptığı göz önüne alındığında, Starfield hayranlarının tepkisi şaşırtıcı değil. Ancak ücretsiz modların artması ve oyunu iyileştirmesi, Starfield’ın geleceği için umut verici bir gelişme olabilir. Starfield’ın Steam puanının nasıl bir seyir izleyeceği ve mod desteğinin oyunun popülaritesini ne yönde etkileyeceği merakla bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli