Tencent’in Merakla Beklenen MMORPG’si Tarisland Küresel Lansmanını Gerçekleştirdi

Sıradaki içerik:

Tencent’in Merakla Beklenen MMORPG’si Tarisland Küresel Lansmanını Gerçekleştirdi

e
sv

SpaceX’in Yeni Yıldızı Starlink Mini Tanıtıldı

105 okunma — 22 Haziran 2024 16:42
SpaceX'in Yeni Yıldızı Starlink Mini Tanıtıldı

SpaceX, uydu internet dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Şirket, kompakt ve taşınabilir yeni ürünü Starlink Mini’yi tanıttı. Bu yeni anten, bir sırt çantasına sığacak boyutuyla dikkat çekiyor ve internete erişimi her yerde mümkün kılmayı hedefliyor.

Çantanızda Taşıyabileceğiniz İnternet

Starlink Mini, laptop boyutlarında ve sadece 1 kilogram ağırlığında. Standart Starlink anteninin yarı boyutunda ve üçte biri ağırlığında olan bu cihaz, entegre bir WiFi yönlendirici ve düşük güç tüketimiyle öne çıkıyor. Ancak performanstan ödün vermiyor, saniyede 100 megabit’in üzerinde indirme hızları sunuyor.

İlk Etapta Sınırlı Sayıda Starlink Mini

SpaceX, erken erişim sürümü olarak sınırlı sayıda Starlink Mini’yi 599 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuyor. Bu fiyat, Konut paketi için satılan Standart antenden 100 dolar daha fazla. Ancak şirket, gelecekte Starlink Mini fiyatını düşürmeyi hedefliyor.

Starlink Mini ile İnternete Her Yerde Erişin

Starlink Mini hizmeti, aylık 150 dolara mal oluyor. Bu paket, aylık 120 dolarlık Konut hizmetine ek olarak aylık 30 dolarlık bir ek ücret içeriyor. “Mini Roam” hizmeti, ABD’nin her yerinde kullanılabiliyor ancak aylık 50 gigabaytlık bir veri sınırı var. Ek veri kullanımı için gigabayt başına 1 dolar ücret alınıyor.

Elon Musk: “Starlink Mini Dünyayı Değiştirecek”

SpaceX CEO’su Elon Musk, Starlink Mini’nin kurulumunun 5 dakikadan kısa sürdüğünü belirtti ve “Bu ürün dünyayı değiştirecek” dedi. Starlink Mühendislik Başkan Yardımcısı Michael Nicolls ise Starlink Mini üretimini artırdıklarını ve yakında uluslararası pazarlarda da satışa sunulacağını açıkladı.

Starlink Mini ile Telekomünikasyon Sektöründe Yeni Bir Çağ

SpaceX, Starlink ağını ve ürün yelpazesini 2020’de piyasaya sürdüğünden beri istikrarlı bir şekilde genişletti. Yaklaşık 6.000 Starlink uydusu, 100 ülkede 3 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Starlink Mini ile SpaceX, tüketici pazarının yanı sıra ulusal güvenlik, kurumsal, mobil, denizcilik ve havacılık gibi diğer pazarlara da genişlemeye devam ediyor. Bu hamle, mevcut uydu iletişim sektörünü derinden etkileyecek gibi görünüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli