Galaxy M35 Tasarım, Renk ve Batarya Detayları Ortaya Çıktı

Sıradaki içerik:

Galaxy M35 Tasarım, Renk ve Batarya Detayları Ortaya Çıktı

e
sv

Safari Sunucuyla Güvenli Bağlantı Kuramadığı İçin Sayfayı Açamıyor?

54 okunma — 17 Mayıs 2024 20:45

Safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramadığı için sayfayı açamıyor sorunu ile karşılaşan kullanıcılar bu hata mesajını aldıkları zaman ilk etapta endişeye kapılabiliyor. Zira internet kullanıcıları bir internet sayfasını gezinirken yada bir platformda bir konu araştırırken bu şekilde bir hata mesajıyla karşılaşmaktan kaçınırlar. İnternet kullanıcıları için korkutucu bir olay gibi algılansa da bu durum kısa zamanda çözüme kavuşturulabilecek bir sorundur.

Bu sorunun oluşması elbette kullanıcıların istedikleri internet web sitelerine yada sayfalarına olan bağlantıyı engellemektedir. Dolayısıyla Safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramadığı için sayfayı açamıyor sorunu için birtakım çözüm önerilerini sizlere bu makalemiz genelinde aktarmaya ve yaşanılan bu can sıkıcı durumun kısa zamanda sonlandırılmasına çalışacağız.

Safari Güvenli Bağlantı Sorunu Nedir, Neden Kaynaklanır?

Safari sunucuyla güvenli bağlantı sorunu nedir ve bu sorunun kaynağı nedir gibi sorular bu gibi sorunlarla karşılaşan be bu soruna çözüm arayan kişilerin sıklıkla araştırdığı bir konudur. Iphone yada Mac gibi cihazların özellikleri arasında bilindiği üzere ilk olarak güvenlik sistemlerinin kalitesi gelmektedir. Iphone cihazları özellikle kullanıcıların web sitelerinde gezinirken kullanıcının tehlikeli bir durumla karşılaşmamaları için bu konuda güvenlik ayarlarını devreye sokmaktadır.

Dolayısıyla böyle bir durumda safari güvenli bağlantı kuramadığını düşündüğünde kullanıcıya hata mesajı verebiliyor. Eğer ki açılmak istenen sayfanın güvenli olmadığı durumlarda bu şekilde bir sayfaya giriş engeli oluşturulabiliyor. İşte böyle bir durumda kullanıcılar genellikle “Safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramadığı için sayfayı açamıyor gibi bir uyarı mesajıyla karşılaşmaktadır. Kimi zaman bu mesajı daha kısaltılmış bir ifade cümlesiyle de alabilirsiniz. Ancak bu mesaj tam olarak sizin açmak istediğiniz web sayfasının güvenli olmadığı anlamına gelir.

Özetle Safari bu sayfayı size önermiyordur. Açılmak istenen web sitelerinin genellikle SSL sertifikasının olması gereklidir. Eğer ki sizin açmak istediğiniz sayfada bu şekilde bir SSL sertifika sorunu var ise bu defa bu şekilde bir güvenlik engeliyle karşılaşabiliyorsunuz. SSL kullanmak işte bu gibi nedenlerde Web siteleri açısından büyük önem taşıyor. Kimi zamanda kullanıcı açmak istediği sitenin oldukça güvenli bir site olduğunu biliyordur ama safari uygun bulmuyorsa da bu erişim sorunu yaşanabiliyor.

Genel olarak internet kullanıcıları bu gibi sayfaya erişim sorunlarını gerek Facebook gerekse Youtube veyahut Google gibi arama motorlarında gezinirken yaşayabiliyor.

Safari Güvenli Bağlantı Kuramıyor O Yüzden Sayfayı Açamıyor Hatası Neden Olur?

( Safari )

Safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramıyor o yüzden sayfayı açamıyor şeklinde bir yazı ile karşılaştığınızda ilk olarak endişeye kapılmamanız aksine güvenli bulunmadığı için siteye erişim sağlamadığınız için sevinmelisiniz. Zira bu tam olarak güvenlik ayarlarından kaynaklanmaktadır. Siz internet web sitelerinde gezinirken güvenli bulunmayan bir sayfaya erişim sağlamak istiyor olabilirsiniz. Burada bu şekilde bir hatanın neden kaynaklandığını bulmanız bu sorunun ortadan kısa zaman içinde kaldırılması için son derece önemlidir.

İlk olarak bu erişim sorununun kaynağını bulmak ve o şekilde bir çözüm üretmek sağlıklı bir çözüme ulaşmanın ilk yoludur. Bir diğer yandan internet kullanıcılarının “safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramadığı için sayfayı açamıyor” sorununun tarayıcıda bulunan farklı uygulamalardan da kaynaklı olabileceğini hatırlatmak isteriz. Bu hata mesajının alınmasının nedenleri arasında ayrıca üçüncü taraf eklentilerden de kaynaklanmış olabileceğini söyleyebiliriz. Kullanıcının cihazında var olan ön bellek güncellemelerinin zamanında yapılmamış olması veyahut IP sürümünde yaşanan basit sorunlarda bu hata mesajının alınmasına neden olabiliyor.

Safari Sunucuyla Güvenli Bağlantı Sorunu İçin Çözüm Önerileri Nelerdir?

Safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramadığı için sayfayı açamıyor sorunu yaşandığında sizlere sunacağımız çözüm önerilerini uygulamanız ardından ise farklı çözümleri denemeniz faydalı olur.

  • İnternet Bağlantısı Birkaç Defa Kontrol Edilmelidir.
  • Kullanılan tarayıcının var olan verilerinin temizlenmesi sağlanmalıdır.
  • Cihazda var olan saat, tarih kontrol edilmelidir.
  • Kullanılan cihaz uçak moduna alınmalıdır.
  • Güvenlik izinleri kontrol edilmelidir.
  • DNS ayarları değiştirilmelidir.
  • Kullanılan Icloud gibi uygulamalar devre dışı bırakılmalıdır.
  • Var olan anahtar zincirinin SSL sertifikasına uyumlu olduğundan emin olmalısınız.
  • Safari tarayışının sıfırlanmasını sağlamalısınız.

İşte bu şekilde çözüm önerilerinin uygulanmasıyla muhtemelen safari güvenli bağlantı sorunu hatası alınmayacaktır.

Ayrıca ” Activision’ın Yeni Stüdyosu Elsewhere Entertainment, Oyun Dünyasında Çığır Açmaya Hazırlanıyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli