Philips LatteGo 5500: Evde Barista Kalitesinde Kahve Deneyimi!

Sıradaki içerik:

Philips LatteGo 5500: Evde Barista Kalitesinde Kahve Deneyimi!

e
sv

Rust Sistem Gereksinimleri Nedir?

44 okunma — 11 Haziran 2024 16:45

Rust sistem gereksinimleri online oyun platformlarında sıklıkla araştırılmaktadır. Rust Kaç GB nasıl olmalıdır gibi sorular da yine oyun platformlarında geniş yer tutuyor. Uzun senelerdir oyun müdavimlerinin sevdiği ve ilgi gösterdiği bir oyun olan Rust, sistem gereksinimleri ile de merak konusu olabiliyor. Donanım ve yazılım özelliklerinin yüksek olduğu bir oyun türü olan Rust oyununun bilgisayarlarınıza seri şekilde yüklenebilmesi için en az minimum seviye ayarlarının sağlanması gereklidir.

Rust sistem gereksinimleri karşılanması halinde oyunu bilgisayarınızda rahatlıkla açabilirsiniz. Lakin önerilen sistem gereksinimlerinin karşılanması halinde oyun daha akıcı ve üstün ekran çözünürlüğünde deneyimlenebilir. Oyun minimum seviyede en az 30 FPS hızla oynatılabiliyorken önerilen seviyede ise 60 FPS hızla oynatılabilir. Dolayısıyla oyun önerilen sistem gereksinimlerinde akıcı ve üstün kalitede HD çözünürlükte oynanabilir.

Rust Sistem Gereksinimleri Minimum Düzeyde Nasıl Olmalıdır?

Rust oyununun sistem gereksinimleri minimum seviyede şu şekilde olmalıdır.

 • İşletim sistemi: Windows 8 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ7 3770 veyahut AMD FX 9590
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD Radeon R9 280
 • Directx: 11 sürümü ile uyumludur.
 • Depolama kapasitesi: 25 GB

Rust sistem gereksinimleri minimum seviyede bu şekilde olup, bu seviye ayarlarının karşılanması oldukça gereklidir. Rust oyunu minimum seviyelerde dahi oyunu HD kalitede kasma ve donma sorunu olmadan oynayabiliyorsunuz. Zira Rust sistem gereksinimleri minimum seviyede dahi düşük ayarlarda değildir.

Rust Önerilen Sistem Gereksinimleri Nasıldır?

Rust oyunu önerilen seviye sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim sistemi: Windows 11 64 BİT
 • İşlemci kapasitesi: İntel Core İ7 4790 veyahut AMD tabanlıysa AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek kapasitesi: 16 GB Ram değeri
 • Ekran kartı: NVIDIA GEeForce GTX 980 AMD Radeon R9 Fury
 • DirectX: 12 sürümüyle uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 25 GB boş alanın olması yeterlidir. Ayrıca SSD kullanılabilir.

Rust sistem gereksinimleri önerilen seviyede bu şekildedir. Eğer ki Rust oyununu daha yüksek ayarlara sahip oyun bilgisayarlarında akıcı şekilde açmak ve oyundan üstün bir performans deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka önerilen sistem gereksinimleri karşılanmalıdır.

Rust Dosya Boyutu Kaç GB Olabilir?

Rustoyunu sevilen bir oyun olmakla birlikte özellikle oyun müdavimleri tarafından Rust kaç GB nedir veyahut bu oyunun dosya boyutu nasıldır gibi sorular oldukça fazla merak konusu olabiliyor. Rust oyununun sorunsuz şekilde cihazlarınıza yüklenebilmesi için en az 25 GB kadar boş bir alanın olması gerekli olacaktır. Kimi oyun severler bu oyunu ayrıca SSD ye yükleme yaparak yine de oyunu deneyimleyebilirler.

Rust sistem gereksinimleri eğer ki minimum seviyede dahi karşılanıyorsa bu şekilde bir donanıma sahip cihazlarda da oyun sorunsuz şekilde indirilip kurulabiliyor. Ancak SSD kullanımı ile bu oyunu deneyimlemeniz gerektiğiniz sizlere hatırlatabiliriz. Bir diğer yandan Rust oyununun akıcı şekilde yüksek çözünürlükte ve kasma olmadan oynanabilmesi için kesin suretle internet bağlantınızın daha yüksek seviyede olması gereklidir.

Oyun tam olarak 25 GB kadar boş alanın olmasıyla sorunsuz şekilde kurulabiliyor ve oynanabiliyor. Ayrıca Rust oyunu internete bağlı kalınarak oynanabilen bir FPS oyunudur. Rust tek modla oynanmamaktadır. Dolasıyla bu oyun farklı oyuncularla oynanmak zorunda olduğundan dolayı da internete bağlı olarak oyunu oynayabiliyorsunuz.

Rust oyunu Facepunch oyun geliştiricisi tarafından geliştirilen bir oyundur. Sevdiğiniz arkadaş grubunuzla harika ve heyecanlı bir online oyun deneyimlemek istiyorsanız Rust oyununu kesinlikle tercih etmelisiniz.

Rust Oyunu Hakkında

Facepunch Studio tarafından geliştirilen bu oyun için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Oyunun sağlıklı şekilde bilgisayarınıza yüklenebilmesi için en az 25 GB kadar boş alanın olması yeterlidir diyebiliriz. Ayrıca oyunun genel konusu yaşamla mücadele verilen bir oyundur. Oyunda yaşamda kalma savaşı verilmektedir. Açlık, susuzluk ve aynı zamanda soğuk hava şartlarına uyum sağlayabilecek şekilde bir barınak yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz barınak sonrasında gerektiği zaman avlanabilirsiniz. Ayrıca oyunda yer alan diğer rakip oyuncularla da ittifak oluşturabilirsiniz. Rust oyunu aksiyon ve heyecan öğeleri fazla olan bir FPS oyunudur. Bundan dolayı da oyun tutkunları tarafından sürekli Rust sistem gereksinimleri veyahut Rust kaç GB bir hayli merak edilmektedir.

Ayrıca ” Alipay’in Yeni Yapay Zeka Özelliği Saç Dökülmesini Tespit Ediyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli