Windows Nasıl Ücretsiz Hızlandırılır?

Sıradaki içerik:

Windows Nasıl Ücretsiz Hızlandırılır?

e
sv

Pokémon Go çalışmıyor mu?

103 okunma — 10 Temmuz 2024 18:47

Pokémon Go hala dünyanın en popüler oyunlarından biri, ancak herhangi bir uygulama gibi sorunlara eğilimli. Bugün yıllar öncesine göre çok daha kararlı, ancak Pokémon Go’nun çeşitli nedenlerle çalışmadığı zamanlar oluyor.

Yardımcı olmak için, bir dizi Pokémon Go sorunu için yaygın sorunlar ve düzeltmeler listesi hazırladık. Lafı daha fazla uzatmadan, Pokémon Go çalışmadığında ne yapmanız gerektiğini anlatalım.

Pokémon Go dondu veya takıldı

Pokémon Go’nun donduğu bilinen birkaç durum vardır. Bu, uygulamayı ilk açtığınızda yükleme ekranı kadar erken olabilir. Ayrıca, örneğin bir Pokémon yakaladıktan hemen sonra oyunu oynarken de olabilir.

Herhangi bir hata veya sorun olduğunu gösteren açılır pencereler yok, Pokémon Go tamamen çalışmayı durduruyor.

Her iki durumda da tek çözüm oyunu kapatıp yeniden başlatmaktır. Android Pie ve üzeri sürümlerde bu hızlı ve basittir. Adımlar, telefonunuzda hangi yazılımın çalıştığına bağlı olarak biraz değişiklik gösterebilir, ancak çoğu durumda oyun ilerlemenizi kaybetmemelisiniz.

Pokémon Go’yu uygulamayı yeniden başlatarak nasıl düzeltebilirim?

 1. Ekranın sağ alt köşesindeki kare simgesine dokunun veya parmağınızı yukarı doğru kaydırıp ekranda basılı tutun.
 2. Pokémon Go uygulamasını yukarı kaydırarak onu ortadan kaldırabilirsiniz.
 3. Ana ekranınıza veya uygulama çekmecenize dönün ve Pokémon Go’yu yeniden açın .

Pokémon Go’nun en son sürümüne güncelleme

Pokémon

Pokémon Go sürekli çöküyorsa veya donuyorsa, uygulamanın en güncel sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmalısınız. Daha yeni sürümlerde, yaşadığınız sorunlar için düzeltmeler olabilir.

Pokémon Go’yu en son sürüme güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin.

Pokémon Go nasıl güncellenir

 1. Google Play Store’u açın .
 2. Sol üst taraftaki hamburger simgesine dokunarak menüyü açın.
 3. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun .
 4. Mevcutsa Pokémon Go’nun yanındaki Güncelle’ye dokunun.

Pokémon Go’yu yeniden yükleyin

En son sürümü çalıştırıyorsanız ve Pokémon Go hala çalışmıyorsa, yüklediğinizde bir sorun olması mümkündür. Bu, uygulamanın hiç açılmasını engelleyebilir veya yükleme ekranı sırasında durmasına neden olabilir.

Bu durumlarda en iyi seçeneğiniz Pokémon Go’yu yeniden yüklemektir. Endişelenmeyin, Google Play (veya Apple) hesabınıza bağlı olduğu sürece hesabınızı veya ilerlemenizi kaybetmezsiniz. Yapmanız gerekenler şunlardır.

Pokémon Go nasıl yeniden yüklenir

 1. Pokémon Go simgesine basılı tutun .
 2. Kaldır öğesine dokunun veya simgeyi Kaldır simgesine sürükleyin .
 3. İşiniz bittiğinde Google Play Store’a gidin ve oyunu yeniden yükleyin.

Pokémon Go’da GPS sinyali bulunamadı

Bazen Pokémon Go’yu normal şekilde açabilirsiniz ancak korkunç GPS Sinyali Bulunamadı mesajı nedeniyle uygulamada hiçbir şey yapamazsınız. Oyunu oynamaya devam edebilirsiniz ancak Pokéstop’ları döndürmeye veya spor salonlarıyla etkileşime girmeye çalışırken sık sık hatalarla karşılaşırsınız.

Cihazınızın bağlantı sorunları nedeniyle GPS’e bağlanamaması durumu söz konusu olabilir, ancak sorun devam ederse, uygulama izinleriyle ilgili bir sorun olabilir. Oyunun düzgün çalışması için konum izninin etkinleştirilmesi gerekir.

Pokémon Go’da Konum ayarları nasıl açılır

 1. Ayarları aç.
 2. Uygulamalar ve Bildirimler’e dokunun.
 3. Pokémon Go’yu bulun ve seçin.
 4. İzinlere dokunun.
 5. Konumu Değiştir.

Yakınlarda Pokémon bulunamadı

pokemon

Pokémon Go tamamen Pokémon yakalamakla ilgilidir, ancak etrafta hiç yoksa, oldukça sıkıcı bir deneyim olabilir. Normalde birkaç dakika boyunca herhangi bir yöne doğru yürümek daha fazla Pokémon ortaya çıkarır, ancak bazen yakınlarda hiçbir Pokémon olmaz.

Genellikle bu, konumunuzdan kaynaklanır. Kırsal bir bölgedeyseniz vahşi Pokémon’ların az ve seyrek olmasını bekleyebilirsiniz. Pokémon’lar yoğun yaya trafiğinin olduğu kentsel bölgelerde çok daha sık ortaya çıkar, bu nedenle Pokédex’inizi doldurmaya çalışırken bunu aklınızda bulundurun.

Kentsel bir alanda yaşıyorsanız ve yakınlarda hiçbir Pokémon ortaya çıkmıyorsa, sunucuda bir sorun olabilir. Bu durumda tek çözümünüz Niantic’in sorunu düzeltmesini beklemektir.

Pokémon Go’nun kapalı olup olmadığını kontrol edin

Giriş yapamıyorsanız veya cihazınızla ilgili görünmeyen çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, bunun nedeni tüm Pokémon Go hizmetinin kapalı olması olabilir.

Pokémon Go’nun durumunu kontrol etmek için en kolay çözüm Down Detector’dır. Küresel olarak veya belirli bir bölgede bir sorun varsa, burada görünecektir.

Pokémon Go çevrimdışı bir sunucu yüzünden çalışmıyorsa, beklemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Bilinen sorun veritabanını kontrol edin

niantic Pokémon Go

Pokémon Go’da bir şeyle ilgili tekrarlayan bir sorun yaşıyorsanız, yalnız olmayabilirsiniz. Niantic’in tespit ettiği ve düzeltmeye çalıştığı, oyunla ilgili bilinen bir sorun olabilir.

Niantic Destek web sitesinde bilinen sorunların listesini bulmak için . Her sorun, Çözüldü veya Araştırılıyor olmak üzere geçerli durumunu gösterecektir .

En son güncellemeler için bilinen sorunlardan herhangi birini açın. Hatta Pokémon Go’nuzun normal şekilde çalışmasını sağlayacak geçici bir düzeltme bile listeleyebilirler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli