iPhone 16 Pro Dünyanın En İnce Çerçevelerine Sahip Olacak

Sıradaki içerik:

iPhone 16 Pro Dünyanın En İnce Çerçevelerine Sahip Olacak

e
sv

PlayStation VR2 PC Adaptörü Ağustos’ta Geliyor

125 okunma — 04 Haziran 2024 16:50
PlayStation VR2 PC Adaptörü Ağustos'ta Geliyor

Sony, PlayStation VR2 sanal gerçeklik başlığının PC’de çalışmasını sağlayacak olan adaptörü 7 Ağustos 2024’te piyasaya süreceğini duyurdu. Şubat ayında PlayStation VR2 için PC desteğinin geleceğini açıklayan Sony, bugünkü PlayStation Blog gönderisinde adaptörün belirtilen tarihte 59.99 dolara satışa çıkacağını teyit etti.

PC Oyuncularına Müjde

PlayStation VR2 adaptörü, başlığın tek USB-C konektörüne bağlanarak, kullanıcıların bir PC VR başlığına (Valve Index veya Meta Quest gibi) ihtiyaç duymadan Half-Life: Alyx gibi PC VR oyunlarını oynamasına olanak tanıyor. Bu haber, PlayStation VR2 sahiplerinin yanı sıra PC oyuncuları için de heyecan verici bir gelişme.

PlayStation VR2 PC Adaptörü Ağustos'ta Geliyor

Gereksinimler ve Ek Donanımlar

Ancak, adaptörün tak-çalıştır özelliğine sahip olmadığını belirtmekte fayda var. Oyuncuların ayrıca DisplayPort 1.4 ile uyumlu bir DisplayPort kablosu ve VR hazır bir oyun bilgisayarı satın almaları gerekiyor. SteamVR oyunlarını oynamak için de bir Steam hesabı şart.

PlayStation VR2’yi PC’de çalıştırmak için minimum gereksinimler de paylaşıldı. Buna göre, en az Intel Core i5-7600 eşdeğeri bir işlemci, NVIDIA GeForce GTX 1650 veya eşdeğeri bir ekran kartı ve 8GB RAM gerekiyor. Sony, önerilen veya yüksek gereksinimler hakkında bilgi vermedi.

Bazı Özellikler Eksik Kalabilir

PlayStation VR2 özellikle PlayStation 5 için tasarlandığından, adaptörü satın almak isteyenlerin bazı kilit özelliklerin (HDR, başlık geri bildirimi, göz takibi ve uyarlanabilir tetikleyiciler gibi) PC’de oynarken kullanılamayacağını fark edeceklerini belirten Sony, yine de PlayStation VR2’nin bazı “yüksek sadakat ve duyusal sürükleyicilik” özelliklerinin (110 derece görüş alanı, parmak dokunma algılama, görünüm ve 4K çözünürlük gibi) mevcut olacağını vurguladı.

PlayStation VR2 PC Adaptörü Ağustos'ta Geliyor

Oyuncular İçin Yeni Bir Soluk

Sony, muhtemelen PC adaptörünün ve Metro Awakening VR gibi yaklaşan oyunların, bir yıllık PlayStation VR2 başlığına yeni bir soluk getirmesini umuyor. Teknik yetkinliğine rağmen ivme kaybettiği görülen cihazın satış rakamları, Şubat 2023’teki lansmanından sonraki altı hafta içinde 600.000 adet sattığını açıklayan Sony tarafından paylaşılmadı.

PS VR2 için Zorlu Bir Kategori

Perde arkasında işler pek iç açıcı görünmüyor. Sony Interactive Entertainment’ın küresel iş başkanı Eric Lempel, Aralık 2023’te Financial Times’a VR’ın “şu anda biraz zorlu bir kategori” olduğunu söyledi. Road to VR da bir ay sonra Sony’nin başlığının Amazon satışlarını Meta Quest 2 ve 3 ile karşılaştırdı ve ikisinin de PlayStation VR2’yi önemli ölçüde geride bıraktığını tespit etti. Mart ayında Bloomberg, Sony’nin satılmayan birimlerin birikintisini temizlemek için PlayStation VR2 üretimini durdurduğunu iddia etti.

PlayStation VR2 PC Adaptörü Ağustos'ta Geliyor

PC VR Desteği Cazip Hale Getirebilir

PC VR desteği, başlığın 550 dolarlık fiyat etiketinden (artı 450 dolarlık PlayStation 5 konsolu) caydırılanlar için daha cazip hale gelebilir. Yalnızca PC oyunları oynamak isteyenler, başlığı ve adaptörü alıp bunu yapabilirler, ancak özel PlayStation VR2 oyunlarını oynamak isteyenler için hala bir PlayStation 5 gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli