Muhteşem Yedi Hisse Senedi

Sıradaki içerik:

Muhteşem Yedi Hisse Senedi

e
sv

Nvidia Hisseleri, Rakip AMD ‘nin Zayıf Görünüm Vermesinin Ardından Düştü

58 okunma — 04 Mayıs 2024 20:44

Nvidia Hisseleri, Rakip AMD’nin Zayıf Görünüm Vermesinin Ardından Düştü

Nvidia (NVDA) hisseleri, rakip yapay zeka yonga üreticisi Advanced Micro Devices’ın (AMD) ılımlı yönlendirmesiyle yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmasının ardından Çarşamba günü düştü. Yarı iletken stokları, AMD ve Skyworks Solutions’ın (SWKS) üç aylık raporlarının ardından genel olarak banyo yaptı.

Salı günü sonlarında AMD, Wall Street’in ilk çeyrek kazanç hedefini tutturdu ancak satışlar biraz zayıftı. İçinde bulunduğumuz çeyreğe ilişkin satış görünümü kabaca tahminlerle aynı doğrultudaydı ancak Wall Street şirketin MI300 AI hızlandırıcı işinden daha büyük bir destek bekliyordu.

AMD, MI300 için 2024 gelir hedefini 3,5 milyar dolardan “en az 4 milyar dolara” yükseltti. Ancak Wall Street’teki pek çok kişi ürün için 4,5 ila 5 milyar dolar arasında yeni bir yönlendirme arıyordu. Bazı iyimser tahminler bu yıl MI300 satışlarında 6 milyar doların üzerinde bir hedef hedefliyordu.

En az 12 Wall Street analisti, şirketin ilk çeyrek raporunun ardından AMD hisselerine ilişkin fiyat hedeflerini düşürdü.

AMD Hisseleri Düştü, Nvidia Hisselerini Düşürdü

Bugün borsada AMD hisseleri %8,9 düşüşle 144,27 seviyesinde kapandı. Nvidia hisseleri %3,9 kayıpla 830,41’e geriledi. Evercore ISI analisti Mark Lipacis, MI300 satışlarıyla ilgili endişelerin “abartıldığını” söyledi. “Yatırım tezimiz, AI çip pazarının önümüzdeki beş yıl içinde 80 milyar dolarlık bir pazara ulaşacağı ve AMD’nin bu pazarın %20’sini ele geçireceği yönünde – ve (AMD) çağrısında bizi harekete geçirecek hiçbir şey duymadık. bu tezden uzak dur,” dedi Lipacis bir müşteri notunda. Analistler, Nvidia’nın yapay zeka çip pazarına liderlik etmeye devam edeceğini söylüyor.

Yarı İletken Hisse Senedi Geri Çekilmesi

Yarı iletken hisse senetleri arasında başka bir yerde kablosuz çip üreticisi Skyworks, Mart çeyreği için mütevazı bir yükseliş kaydetti ancak Haziran çeyreği için görünümlerin çok altında kaldı. Skyworks, azalan akıllı telefon pazarına yoğun bir şekilde maruz kalıyor. Skyworks hisseleri Çarşamba günü %15,3 düşüşle 90,30’da kapandı. Bu arada SOX olarak bilinen Philadelphia yarı iletken endeksi %3,5 düştü. SOX, ABD’de işlem gören en büyük 30 yarı iletken hisse senedini içeriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli