Gray Zone Warfare Oyununda Secret Compassion Görevi Nasıl Tamamlanır?

Sıradaki içerik:

Gray Zone Warfare Oyununda Secret Compassion Görevi Nasıl Tamamlanır?

e
sv

Muhteşem Yedi Hisse Senedi

96 okunma — 04 Mayıs 2024 20:27

Muhteşem Yedi Hisse Senedi: Nvidia Hisseleri Temel Seviyenin Üzerinde Yükseliyor; Apple Kazançlarıyla Yükseliyor.

Muhteşem Yedi hisse olarak adlandırılan Apple, Microsoft, Google’ın ana şirketi Alphabet, Amazon, Nvidia, Meta Platforms ve Tesla, 2023’te büyük kazanımlarla adlarına yakışır bir şekilde yaşadılar. Ancak 2024’ün ikinci çeyreğinin başlarında getirilerde büyük bir farklılık görüldü. Muhteşem Yedili hisseleri bugün borsada izlenecek en iyi hisse senetleri arasında yer alıyor.

Magnificent Seven hisseleri, aşırı yüksek piyasa değerleri nedeniyle, piyasa değeri ağırlıklı Nasdaq kompoziti ve S&P 500 endeksleri üzerinde orantısız bir etkiye sahiptir.

Bu konuya derinlemesine bakmak için IBD’nin Muhteşem Yedi ağırlıklandırma, piyasa değerleri ve şirketlerin en son haberleriyle ilgili performansına bir göz atın.

Muhteşem Yedi Hisse Senedi: Amazon Kazançları

Amazon (AMZN), kupa bazının145,86 satın alma noktasının üzerindeki satın alma aralığının keskin bir şekilde dışında kalıyor . Amazon Cuma günü yeni zirvelerin hemen ardından %0,7 kazandı.Salı günü geç saatlerde e-ticaret devi, bulut bilişim ve reklam işlerindeki güçlü büyümenin de etkisiyle ilk çeyrekte beklentileri aşan kazanç ve satışlar bildirdi.

E-ticaret ve bulut devi, Amazon Bedrock platformu aracılığıyla, AI21 LabsAnthropicCohereMeta ve Stability AI gibi önde gelen AI şirketlerinin yüksek performanslı temel modellerinden (FM’ler) oluşan bir seçenek sunan, tam olarak yönetilen bir hizmet sunuyor.

Alphabet’in Kazancı Arttı

Google’ın ana şirketi Alphabet (GOOGL), geçen hafta 153,78’lik girişin keskin bir şekilde üzerine çıkarak yeni zirvelere yükseldi. Hisseler Cuma günü %0,2 arttı.

Perşembe günü sonlarında Alphabet, analist tahminlerini kolaylıkla aşan ilk çeyrek kazanç ve gelirini bildirdi. Şirket ilk temettü dağıtımını duyurdu. Bloomberg’in, Apple’ın iPhone’larda kullanılmak üzere “Gemini” yapay zeka eğitim modelinin lisanslanması konusunda Google’ın ana şirketiyle görüşmelerde bulunduğunu bildirmesinin ardından Alphabet, 18 Mart’ta yükselişe geçti.

Nvidia Hissesi Magnificent Seven’ın Önünde

Muhteşem Yedi hisse arasında Nvidia (NVDA), 2 Nisan’a kadar %80’lik kavurucu bir getiriyle 2024’ün en iyi performansını sergileyen şirket oldu. Yapay zeka devi, 8 Ocak’taki kırılma hamlesinin ardından keskin bir şekilde yeni düz tabanın 505,48 satın alma noktasını aştı. Nvidia bir IBD Leaderboard hisse senedidir.

Nvidia hisseleri Cuma günü %3,6 oranında artış göstererek 50 günlük kilit çizgisini yeniden yakalamayı hedefliyor. Hisseler 974 satın alma noktasına sahip yeni bir taban inşa ediyor. 21 Şubat’ta Nvidia, dördüncü mali çeyrek için Wall Street’in hedeflerini aştı ve mevcut döneme ilişkin görünümleri daha yüksek tuttu.

Nvidia’nın 4. çeyrek raporu, satışlarda ve kazançlarda üst üste üçüncü çeyrekte üç haneli yüzde büyüme kaydetti. Ve satış büyümesi son üç çeyrekte hızlandı.

İcra Kurulu Başkanı Jensen Huang bir basın bülteninde “Hızlandırılmış bilgi işlem ve üretken yapay zeka devrilme noktasına geldi” dedi  . “Talep dünya çapında şirketler, endüstriler ve uluslar arasında artıyor.”

Tesla Hisseleri FSD Haberleriyle Yükseliyor

Tesla (TSLA) Cuma günü %0,9 oranında artış göstererek Perşembe günkü kazanımlarını artırmayı hedefliyor. Pazartesi günü Tesla , Pekin’in elektrikli araç devine Çin’de Tam Otomatik Sürüş sistemini başlatması için ön onay verdiğine dair haberler üzerine 50 günlük çizgisinin üzerine çıktı .

Geçtiğimiz hafta Tesla, elektrikli araç devinin 2021’den bu yana hisse başına en düşük çeyreklik kazancını bildirmesiyle ilk çeyrek için beklenenden daha kötü kazanç ve gelir açıkladı. Ancak Tesla’nın hisseleri, “daha uygun fiyatlı” yeni modellerin hâlâ mevcut olduğunun sinyalini vermesiyle yükseldi.

Magnificent 7’de Dow Jones Hisseleri: Apple, Microsoft

Muhteşem Yedi hisselerinden iki Dow Jones ismi Apple (AAPL) ve Microsoft (MSFT)

bugün borsada yükselişle işlem gördü. Apple hisseleri Cuma günü %6,9 arttı. Hisseler yeniden 50 ve 200 günlük çizgilerinin üzerine çıktı. Perşembe günü sonlarında Apple, Wall Street’in ikinci mali çeyreğe ilişkin tahminlerini az farkla aştı. iPhone üreticisi ayrıca üç aylık temettü ve hisse geri alım planını da artırdı. Apple hisseleri uzun süren işlemlerde yükseldi.

Geçen hafta Microsoft, sağlıklı bulut bilişim işi sayesinde üçüncü mali çeyreğe ilişkin tahminleri aştı. Hisseler Cuma günkü işlemlerde 430,82’lik satın alma noktasıyla sabit bir taban oluşturduğu için %2,2 arttı.

Microsoft hisseleri, izlenmesi gereken önemli bir alan olan 50 günlük çizgisinin altında kalmayı sürdürüyor.

Meta Hisse Senedi Anahtar Seviyenin Altına Düştü

Meta Platformlarının (META) Payları geçen hafta 50 günlük çizgisinin altına geriledi ve şirketin kazanç sonuçlarının ardından %10’dan fazla düşüş yaşadı. Meta hisseleri Cuma günü %2,5 arttı.

Geçtiğimiz hafta Meta, hem satış hem de kazanç açısından analistlerin beklentilerini aştı ancak şirket yöneticileri, içinde bulunduğumuz çeyrek için beklenenden daha hafif bir satış tahmini verdi. META hissesi, IBD Stok Kontrolüne göre mükemmel 99 IBD Bileşik Derecelendirmesi üzerinden güçlü bir 97 puana sahiptir .

Son aylarda İcra Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg, Threads’in artık Avrupa Birliği’ndeki kullanıcılara sunulduğunu söyledi. Facebook’un ana şirketi, Temmuz ayında Threads’i ayrı bir uygulama olarak başlattı. Avrupa’da kullanıma sunulmasının, uygulamada kişisel verilerin kullanımına ilişkin AB’deki düzenleyici belirsizlik nedeniyle geciktiği bildirildi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli