En Yavaş Ferrari’yi Satın Almak

Sıradaki içerik:

En Yavaş Ferrari’yi Satın Almak

e
sv

Megalopolis Bilmecesi

127 okunma — 14 Nisan 2024 00:57

“Şimdi Kıyamet’te Tam Olarak Ne Oldu”???

Francis Ford Coppola, yüksek konseptli destansı bilim kurgu filmi Megalopolis’in karışık karşılamalarına yanıt veriyor ve eleştirilerinden etkilenmemiş gibi görünüyor.

Francis Ford Coppola, Megalopolis adlı filmine gelen karışık eleştirilere yanıt veriyor. Yüksek konseptli Coppola filmi, New York şehrini bir ütopya olarak yeniden inşa etmek isteyen bir mimarın hikayesini anlatan bir bilim kurgu destanıdır. Megalopolis’te Adam Driver, Giancarlo Esposito, Aubrey Plaza, Nathalie Emmanuel, Shia LaBeouf, Jason Schwartzman, Forest Whitaker, Jon Voight, Laurence Fishburne ve Dustin Hoffman gibi önde gelen oyuncular yer alıyor.

The Daily Beast’e göre Coppola, Megalopolis’in bölücülüğüne yanıt verdi. Yönetmen, film hakkında “çelişkili görüşlerin” ifade edildiğini belirterek “Bu tam olarak 40 yıl önce Apocalypse Now’da olanın aynısıydı. Birbiriyle çelişen görüşler dile getirildi ancak seyirciler filmi izlemeyi asla bırakmadı ve Apocalypse Now bugüne kadar hâlâ çok kârlı bir dağıtıma sahip. Megalopolis’te de aynı durumun yaşanacağına eminim. Zaman testine dayanacak.”

Coppola filmi savunmaya geçiyor ve filmin sarsılmaz bir başyapıt olduğunu ima ediyor. Apocalypse Now genellikle tüm zamanların en belirleyici savaş filmlerinden biri olarak kabul edilir. Coppola’nın filmografisindeki büyüklüğü Godfather üçlemesi tarafından sıklıkla gölgede bırakılır, ancak yine de Coppola’nın en önemli projelerinden biri olarak kabul edilir. Yine de Apocalypse Now’ı zamana karşı ayakta kalmanın arketipi olarak kullanmak karmaşıktır. Bugün sinematik başarısı kabul edildiği kadar, filmdeki Vietnamlı karakterlerin sorunlu ve çoğunlukla ırkçı tasviri de kabul ediliyor Dolayısıyla, Apocalypse Now’ın bazı kısımları takdir edilse de mirasının kutsallığı karmaşıktır. Dağınıklık zaten Megalopolis’in üretimini karakterize eden bir şey.

Coppola, Megalopolis’in başlangıcını 1979’da hayal etse de onu beyazperdeye taşımak çok büyük bir zorluk oldu. Film, yapım ve dağıtım için bir stüdyo bulmakta zorlandı ve bu da Godfather’ın yönetmeninin devasa projeyi kendisi finanse etmek zorunda kalmasına yol açtı. Üstelik Megalopolis , ekibinin kilit üyelerinin yapımın bir kısmında işi bıraktıklarını gördü ve Coppola ve ekibi, filmi hâlâ yapmanın bir yolunu bulmak zorunda kaldı. Bugüne kadar hala bir distribütörü veya çıkış tarihi yok.

Megalopolis’i çevreleyen kötü basın, yapım ekibinin çoğunu film konusunda savunmada bıraktı. Buna yakın zamanda çalışmayı ” tanımlanamaz ” ve ” gerçekten benzersiz ” olarak nitelendiren Megalopolis yıldızı Driver da dahildir . Coppola’yı ” vizyon sahibi ” olarak nitelendirdi ve tüm süreç boyunca olduğu gibi filmden övgüyle söz etti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli