iOS 18 Kontrol Merkezi Yenileniyor: Müzik Widgeti ve HomeKit Kontrolleri Geliyor

Sıradaki içerik:

iOS 18 Kontrol Merkezi Yenileniyor: Müzik Widgeti ve HomeKit Kontrolleri Geliyor

e
sv

M2 iPad Air’in Teknik Özellikleri Güncellendi

144 okunma — 03 Haziran 2024 15:48
M2 iPad Air'in Teknik Özellikleri Güncellendi

Apple, geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü yeni M2 iPad Air modelinde sessiz sedasız bir güncelleme yaptı. Başlangıçta M2 iPad Air’in 10 çekirdekli GPU’ya sahip olduğunu duyuran şirket, şimdi ise cihazın 9 çekirdekli GPU ile geldiğini açıkladı.

10 Çekirdekli GPU Yerine 9 Çekirdekli GPU

Apple, bu değişiklikle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Bunun yerine, yeni M2 iPad Air’in teknik özellikler sayfasını sessizce güncelledi ve eksik GPU çekirdeğini yansıttı. Arşiv verilerine göre, değişiklik son 10 gün içinde yapılmış gibi görünüyor.

M2 iPad Air’in lansmanı için yapılan orijinal basın açıklamasında hala cihazın 10 çekirdekli GPU’ya sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca, henüz güncellenmemiş olan destek sayfasında da aynı bilgi yer alıyor. Apple, ABD dışındaki ülkelerde de teknik özellikler sayfalarını henüz güncellemedi.

M2 iPad Air'in Teknik Özellikleri Güncellendi

9 Çekirdekli GPU’lu İlk M2 Çipli Cihaz

Bu değişiklik birçok nedenden dolayı tuhaf görünüyor. Apple içinde bir iletişim karışıklığı olduğunu ve bazı kişilerin yeni M2 iPad Air’in 10 çekirdekli GPU’ya sahip olduğuna inandırıldığını, ancak gerçekte cihazın 9 çekirdekli GPU kullandığını düşündürüyor. Ayrıca, değişikliğin henüz Apple’ın web sitesindeki her yerde yansıtılmamış olması da ilginç.

Özellikle, bu durum Apple’ın herhangi bir makinede 9 çekirdekli GPU’lu bir M2 çipini ilk kez sattığı anlamına geliyor. Örneğin, M2 MacBook Air, 8 çekirdekli ve 10 çekirdekli GPU varyasyonlarında satılıyor. Bu da iPad Air’in içinde kullanılan M2 çipinin, 10 çekirdekli versiyonun bölümlendirilmiş bir versiyonu olduğunu gösteriyor.

M2 iPad Air'in Teknik Özellikleri Güncellendi

M2 iPad Air Kullanıcıları İçin Önemli Bir Fark Olmayacak

Gerçekçi olmak gerekirse, çoğu M2 iPad Air kullanıcısı 9 çekirdekli GPU ile 10 çekirdekli GPU arasındaki farkı fark etmeyecektir. Yine de Apple‘ın burada tam olarak ne olduğuna dair bir açıklama yapması güzel olurdu.

M2 iPad Air’i satın almayı düşünenler için bu değişikliğin pek bir önemi olmasa da, Apple’ın sessiz sedasız yaptığı bu güncelleme merak uyandırıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konu hakkında daha fazla detay öğrenebilecek miyiz?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli