Çin Devlet Destekli Hackerlar 20.000 Fortinet VPN Cihazına Sızdı

Sıradaki içerik:

Çin Devlet Destekli Hackerlar 20.000 Fortinet VPN Cihazına Sızdı

e
sv

Iphone İs Findable Ne Demek? Sorunun Çözümü

12 Haziran 2024 15:45

Iphone Is Findable ne demek bu soru daha sıklıkla ıphone telefon kullanıcılarının yakından ilgilendikleri bir konudur. Iphone İs Findable telefonunuzun bir özelliği olmakla beraber telefonun konumunun rahatlıkla bulunmasını sağlayan bir özelliktir. Lakin bu özellik anlık olarak Iphone telefonların konumunun belirlenmesine yarıyor. Dolayısıyla Iphone telefon kullanıcılarının yararına olan bu özellik sayesinde çalınan veyahut kaybolan telefonunuzun yerini tespit edebiliyorsunuz.

Lakin burada önemli olan bir noktaya özellikle Iphone telefon kullanıcılarının dikkat etmesi gereklidir. Zira bu özelliğin devreye girebilmesi için telefonunun internet bağlantısının aktif olması öncelikle olması gerekendir. Dolayısıyla makalemizde siz Iphone kullanıcıları için kaybolan veyahut çalınan telefonunuzun nasıl bu özelik ile kolaylıkla bulabileceğinizden söz edeceğiz. Gelin birlikte Iphone İs Findable özelliği nasıl aktif edilir, birlikte inceleyelim!

  • Bu özelliği aktif ederek kolaylıkla Iphone telefonunuzun güncel olan konumunu rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Bir diğer yandan bu özelliğin avantajı da herhangi bir yerde unutulan telefonun konumu da daha kolay bulunabilir.
  • Iphone telefonların bu özelliğin olması ile ıphone telefonunuzu mesaj göndererek kaybettiğiniz telefonu bulan kişinin de size ulaşma sürecini kolaylaştırabilirsiniz.
  • Iphone Is Findable özelliği sayesinde ayrıca telefonunuzda yer alan bilgilerin silinmesini sağlayabilir ve böylelikle istemediğiniz kötü durumların yaşanmasını da bir nevi önlemiş olursunuz.
  • Iphone Is Findable özelliğinin aktif olmasıyla birlikte ayrıca telefonunuzun anlık olacak şekilde zil sesi oluşturmasını sağlayarak telefonun yerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Iphone Is Findable özelliğinin kullanıcılara sunduğu bu ayrıcalıklar sayesinde kaybolan telefon kolaylıkla nerede ise konumu bulunabilir. Veyahut eğer ki Iphone telefonun çalınması durumunda yine telefonu bulan kişi mesaj özelliği sayesinde sizlere daha kolay ulaşabilir.

Iphone Is Findable Özelliğini Nasıl Devreye Girer?

Iphone Is Findable ne demek ve bu özellik nasıl aktif ediliyor gibi sorular için sizler için oluşturduğumuz makalemizde tüm sorularınızın yanıtlarını bulabileceksiniz. Iphone telefonlarının güzel ve yararlı bir özelliği olan Iphone Is Findable kullanıcılar tarafından da yararlı bulunan bir özelliktir. Ancak kimi Iphone kullanıcıları bu özelliği nasıl kullanacakları konusunda endişe duyabiliyor. Bu nedenledir ki gelin hep birlikte Iphone Is Findable özelliği nasıl açılır ve nasıl kullanılır beraber görelim!

  • Iphone Is Findable özelliğinin açılması için ilk olarak kullanıcının halen kullanmakta olduğu Apple kimliği ve akabinde şifresi gereklidir. Bu bilgiler doğrultusunda özelliğin açılması veyahut aktif edilmesi mümkün hale gelir.
  • Bu özelliğin devreye sokulması için aynı zamanda internet bağlantısının da sürekli online şekilde olması gereklidir.

Tüm bu adımların gerçekleşmesi ile Iphone telefonlarınızın an be an nerede olduğunu yada çalınma veyahut kaybolma gibi durumlarda telefonunuzun konumunun daha kolaylıkla bulunabilmesini sağlamaktadır. Bu özelliğin sürekli olarak aktifte kalması için telefonunuzun mobil veri bağlantısının da her daim açık olması önemlidir.

Bir diğer yandan Iphone telefonlarda yer alan bu özelliğin yanı sıra App Store üzerinden indireceğiniz telefonumu Bul programıyla da telefonunuzun nerede unutulduğunu veya kaybolduğu konumu rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz. Telefonumu Bul uygulamasının varlığı ile telefonda zil sesi çalma veyahut geri bildirim oluşturma gibi durumları da kontrol altında tutabilirsiniz.

Iphone Is Findable Özelliği Nasıl Ne Şekilde Devre Dışı Bırakılabilir?

Iphone Is Findable özellliğinin açılması merak edildiği kadar bu özelliğin devre dışı bırakılması da kullanıcıların merak ettikleri ve araştırdıkları konulardır. Tıpkı açılma evresinde olduğu gibi kapatma evresinde de özelliğin devre dışı bırakmak için Apple kimliği ve şifre istenmektedir. Bu bilgiler olduğu taktirde rahatlıkla bu özelliği kapatabilirsiniz. Ayrıca kimi zaman Iphone telefon kullanıcıları oluşturmuş oldukları Apple kimliklerini hatırlamayabiliyor. İşte böyle bir durumda kullanıcılar bilgilerini sıfırlama yapabilir. Ve yeni kimlik şifre oluşturarak özelliği devre dışı bırakabilir.

Ancak bu işlemin yapılması için birkaç prosedür uygulanacaktır. İşte yeni Apple kimliğin oluşturulması için gerekli adımlar,

  • Apple kimlik sıfırlamak için güvenli doğrulaması mutlaka gerekiyor.
  • Güvenlik doğrulama işlemi yapmadan önce ilk olarak telefona geçiş sağlarken kullanılan ekran şifresi oluşturulmalıdır. Akabinde ise yüz tanıma da yapılarak güvenlik doğrulaması tamamlanması tavsiye edilmektedir.

İşte bu adımların tamamlanması ile Apple yeni kimlik, şifre oluşturulur. Ardından ise Popüler Özellik kolaylıkla devre dışı bırakılabiliyor.

Ayrıca “ Elon Musk, ChatGPT Entegrasyonu Nedeniyle iPhone’u Yasaklamakla Tehdit Ediyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli