Apple Arcade 5 Yeni Oyunun Müjdesini Verdi

Sıradaki içerik:

Apple Arcade 5 Yeni Oyunun Müjdesini Verdi

e
sv

iPhone Ekran Altı Face ID 2026 Yılına Ertelendi

320 okunma — 06 Mayıs 2024 18:50
iPhone Ekran Altı Face ID 2026 Yılına Ertelendi

Apple’ın gelecek iPhone modelleri için planları, sızdırılan yol haritasında yer alan bir detayla ilgili yeni bir rapor sonrası değişti. Ekran altı Face ID teknolojisinin iPhone 17’de yer alması beklenirken, bu özelliğin 2026 yılına, yani iPhone 18 Pro modeline ertelendiği ortaya çıktı.

Ekran Altı Face ID Hayallerimiz Suya mı Düşüyor?

Ünlü ekran analisti Ross Young, Apple sızıntıları konusunda en iyi kayıtlardan birine sahip. Birkaç yıl önce 2027’ye kadarki iPhone yol haritasını paylaşmıştı. 2022 ve 2023 çıkışları konusunda isabetli tahminlerde bulunan Young, şimdi iPhone 17 ile ilgili bir tahmini düzeltti. Buna göre cihazda artık ekran altı Face ID yer almayacak.

iPhone Ekran Altı Face ID 2026 Yılına Ertelendi

Apple Ekran Altı Face ID Teknolojisinde Zorluklar mı Yaşıyor?

Ekran altı Face ID teknolojisini geliştirme çalışmalarının en az iPhone 15 Pro’dan beri devam ettiği biliniyor. Ancak TrueDepth sensörünün OLED ekranın altına yerleştirildiğinde beklendiği gibi çalışmadığı düşünülüyor. Bu da Apple’ın teknolojinin olgunlaşması için daha fazla zamana ihtiyaç duyabileceğine işaret ediyor.

iPhone 17 Pro Tasarımında Değişiklik Olmayabilir, Ancak…

Her ne kadar iPhone 17 Pro modellerinin tasarımında bir değişiklik olmayacak gibi görünse de, Young tüm 2025 modellerine düşük sıcaklıklı polikristal oksit ekran eklenmesini bekliyor. Bu da Always-On Display özelliğinin standart iPhone 17 modellerine geleceği ve Pro versiyonlarına daha çok benzeyeceği anlamına geliyor.

iPhone Ekran Altı Face ID 2026 Yılına Ertelendi

Ekran Altı Face ID Nihayet iPhone 18 Pro ile Geliyor

Revize edilen tahminde ekran altı Face ID’nin iPhone 18 Pro modelleriyle geleceği, bu teknolojinin 2027’de piyasaya sürülecek standart iPhone 18’e itileceği görülüyor. Apple’ın 2027’de, iPhone’un ilk lansmanının 20. yılı şerefine daha fazlasını planladığı düşünülüyor.

iPhone’un Geleceği Heyecan Verici Görünüyor

Önümüzdeki yıllarda iPhone’da beklenen yenilikler heyecan uyandırıyor. Ekran altı Face ID, Always-On Display, ProMotion gibi özellikler ve tasarım değişiklikleri merakla bekleniyor. Her ne kadar bazı özellikler ertelense de, Apple‘ın kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalıştığı kesin. iPhone’un 20. yılına özel sürprizler de cabası. Bakalım Apple gelecekte bizleri nelerle şaşırtacak?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli