Hideo Kojima’nın Yeni Korku Oyunu OD’nin Oynanış Detayları Sızdırıldı

Sıradaki içerik:

Hideo Kojima’nın Yeni Korku Oyunu OD’nin Oynanış Detayları Sızdırıldı

e
sv

Instagram Ses Kaydı İndirme Nasıl Yapılır?

163 okunma — 13 Mayıs 2024 20:45

İnstagram ses kaydı indirme Instagram kullanıcılarının özellikle araştırdıkları bir konu olmakla birlikte kullanıcılar açısından ayrıca merak konusu olmaktadır. Platform üzerinde ses kayıtlarını indirmek için kullanıcıların farklı nedenleri  olabiliyor. Bu platformda mesajlarınızı kolaylıkla kaydedebilirsiniz. Lakin şunu da açıkça belirtmemiz gerekir ki, sesli mesaj alındığı zaman kullanıcı bunun için farklı bir kayıt işlemi de yapabiliyor.  Bu platform üzerinde genellikle kullanıcılar sesli olan mesajları indirmek istediklerinde sıkıntı yaşayabiliyor. Zira platform üzerinde bu konuda indirme seçeneğini bulabilmek zordur.

Ancak platformda sesli mesaj kullanılabilmesinin bir diğer avantajlı tarafı da vardır. Zira Instagram üzerinde genel olarak arama işlemi yapılamamaktadır. Dolayısıyla bu platformda sesli mesaj kullanmak daha kullanışlı olabiliyor.

Instagram Ses Kaydı Nedir?

Instagram ses kaydı nedir ve nasıl yapılır gibi araştırmalar platform üzerinde oldukça merak ediliyor. Dolayısıyla bu platform üzerindeses kaydının nasıl olması gerektiği ve ne şekilde daha kullanışlı olabileceği üzerinde araştırmalar online platformlarda yer alıyor. Bu makalemiz genelinde Instagram ses kaydının ne olduğu ve neden gerekli olduğunu da sizlere aktarmaya çalışacağız. Bu Instagram platformunun beğenilen ve kullanıcılar tarafından ilgi gören bir özelliğidir.

Instagram plaformunun özelliği olan ses kaydının oluşturulması sesli mesajların kaydedilerek istenilen kullanıcıyla paylaşılabilmesini olanaklı kılıyor. Bu sesli mesaj özelliği aynı zamanda var olan bir gönderiye yorum şeklinde de eklenebiliyor. Gerek IOS gerekse Andoıd cihazlarda sesli mesaj kaydedilmesi ve paylaşımı yapılabiliyor.

Instagram Ses Kaydı Nasıl Oluşturulur?

Instagram ses kaydı nedir denildiğinde rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki, karşı tarafa anlatmak istediklerinizi veyahut paylaşmak istediklerinizi sesli mesaj halinde oluşturabilme özelliğidir. Platform üzerinde ses kaydı oluşturabilmek için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.

 • Instagram uygulamasını açmalısınız. Burada DM olan kısma gelmelisiniz.
 • Platform üzerinde sesli mesaj oluşturmak istediğiniz kullanıcının var olduğu bir sohbet ortamı oluşturmalısınız.
 • Ekranda yer alan mikrofon kısmına tıklanmalısınız.
 • Burada sesli mesajınızı oluşturup kaydetmeyi deneyebilirsiniz.
 • Mikrofon simgesine uzunca bir zaman basılı tutmalı ve kaydetme işlemine devam etmelisiniz. Kaydınızı tamamladıktan sonra mesajınızı dilediniz kişiye gönderebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin hatasız ve doğru şekilde yapılması ile kolaylıkla Instagram ses kaydı oluşturmayı başarabilirsiniz.

Instagram Ses Kaydı Oluşturmanın Kullanıcıya Sağlayacağı Faydalar Neler Olabilir?

Instagram ses kaydı oluşturmak kullanıcılar açısından oldukça yararlı olabiliyor. Zira platforma eklenen bu özellik sayesinde diğer platformlarda olduğu gibi karşı tarafa iletmek istenilen konu yada farklı şeyler ses kaydı ile kayıt altına alınabiliyor. Instagram ses kaydı oluşturmanın sağlayacağı faydaları şu şekilde sıralayabilmemiz mümkün olabilir.

 • Kullanıcı sesli mesajı kendisi oluşturabildiği için kişiselleştirme olanağı da bulunur.
 • Özgün şekilde iletişim kurulabilmesinin olanağı bulunur.
 • Kullanıcı aynı zamanda sesli mesaj oluştururken istediği emojiyi veyahut yazı tipini kullanabilir bu durumda kullanıcının kendini karşı tarafa aktarırken daha iyi ifade edebilmesini olanaklı kılar.
 • Sesli mesaj oluşturulurken aynı zamanda kullanıcı istediği müzik veya Rells Videoyu mesaja ekleyerek paylaşım yapabilmesini sağlar.
 • Sesli mesaj oluşturabilmenin bir diğer avantajı da kullanıcının var olan takipçileriyle sağlam ilişkiler kurabilmesini de sağlayabilir. Bir diğer avantajı da sesli mesajlarınızı pazarlama aracı olarak da kullanabiliyorsunuz.

Instagram ses kaydı indirme veyahut oluşturma gibi işlemlerin kullanıcılara sağlamış olduğu avantajlar bu şekilde olup, sizlerde platformu kullanarak kolaylıkla ses kaydı oluşturabilir ve paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram Ses Kaydı İndirme Iphone Nasıl Olur?

Instagram ses kaydı indirme Iphone veyahut Androıd işletim sistemine sahip telefonlarda olabilmektedir. Instagram platformunda yer alan sesli mesajlar kopyalama işlemleriyle veyahut farklı programlar kullanarak indirme yapılamamaktadır. Bu işlem için Iphone telefonlarda uygulanan veya ses kaydının indirilmesini olanaklı kılan bir uygulama yer almadığı için kullanıcılar genellikle online platformlarda bu işlem için çözüm önerisi arayabiliyor.

Instagram üzerinde oluşturulan Iphone ses kaydı şu şekilde indirilebilir.

 • Iphone üzerinden platformu açmalısınız.
 • Messenger tıklanmalı, sohbetin indirileceği alan seçilmelidir.
 • Ekranı kaydetmenizi sağlayan sekmeye gelerek ekran kaydı ekleme işlemi yapılmalıdır.
 • Sesli mesaj kaydı sağlandıktan sonra Kontrol merkezi, akabinde oluşturulan ses videosu fotoğraflar bölümüne kaydedilir.

Iphone adına İşlevsel bir çözüm yöntemidir.

Ayrıca ” Hideo Kojima’nın Yeni Korku Oyunu OD’nin Oynanış Detayları Sızdırıldı ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli