WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor 1 Saat Sonra Tekrar Deneyin

Sıradaki içerik:

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor 1 Saat Sonra Tekrar Deneyin

e
sv

Instagram Önerilen Kişileri Kapatma

10 Mayıs 2024 08:45

Instagram önerilen kişileri kapatma nedir ve nasıl yapılır gibi sorular özellikle sosyal medya platformlarında karşılarına gelebilen profil önerilerini görmek istemeyen kişilerin ilgilendikleri bir konudur. İstenildiği takdirde Instagram platformu üzerinde kullanıcılar önerilen sayfaları kapatabilir ve böylelikle bir daha istemedikleri kişilere ait önerileri de görmeyebilirler. Bu önerilen kişileri kapatma işlemi uygulama üzerinde kolay olmakla birlikte bu kararda kullanıcının net olması önemlidir.

Önerilen Kişileri

Instagram önerilen kişileri kapatma işlemi kullanıcının karşısına sıklıkla keşfet bölümünde dolaşıyor olmasından dolayı çıkabilir. Önerilen kişileri kapatmak sadece bu platformda değil diğer sosyal medya platformlarında da kolaylıkla yapılan bir işlemdir. Bu işlemi birtakım adımları doğru uygulayarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Senin İçin Önerilen Hesapları Kapatma Nasıl Olur?

Instagram uygulaması günümüzde her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi kullanıcıların sürekli olarak zaman geçirdikleri ve bu vesileyle sosyalleşebildikleri de bir platformdur. Instagram uygulaması üzerinde kullanıcının popüler bir hesabı var ise ve paylaşımları sürekli olarak keşfette yer alıyorsa bu durumda kullanıcının ilgilendiği konulara ilişkin olan diğer profiller veya tanıyabileceği hesaplar karşısına önerilen kişiler olarak gelebilir. Kullanıcı eğer ki bu durumdan rahatsızlık duyuyor ise rahatlıkla bu önerilen kişi sekmesini kapatabilir.

Instagram üzerinde yer alan bir hesabınızın önerilen kişiler kısmını kapatabilmeniz için ilk olarak keşfet önerilerine özen göstermelisiniz. Akabinde ise şu adımları hatasız şekilde uygulayarak kolaylıkla önerilen kişileri kapatabiliyorsunuz.

 • Kullanıcı Instagram uygulamasını açmalı ve profiline gelmelidir.
 • Profilin üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklamalıdır.
 • Burada yer alan ayarlar seçeneğine gelinmelidir.
 • Ayarlar ve akabinde hesap seçimi yapılmalıdır.
 • Hesap ve içerik kontrolü seçilmelidir.
 • Bu kısımda yer alan önerilen kişiler veyahut hesaplar listesi bulunmalıdır.
 • Ardından ise son olarak önerilen kişi listesinde yer alan kapatmak istediğiniz kişiler seçimi yapılmalıdır.
 • Kapatmak ya da kısıtlamak seçeneği aktif edilmelidir.

Bir diğer şekilde ise kullanıcı gizlilik bölümüne gelerek burada yer alan gizlilik seçimini yapmalıdır. Burada diğer kişiler seni nasıl bulabilir yada nasıl bir iletişim kurulması gerekir kısmına gelerek sayfaya benzer olan sayfaların tavsiye olabilmesine izin ver seçeneği aktif edilmelidir. İşte bu şekilde karşı tarafa gidecek olan öneriler kısmını açık veya kapalı şekilde ayarlayarak kolaylıkla önerilen kişiler bölümünü kontrol atına alabilirsiniz.

Tüm bu adımlar uygulama üzerinde sağlıklı şekilde yapıldıktan sonra kolaylıkla dilediğiniz kişileri kısıtlayabilir veya önerilen hesapları kapatabilirsiniz.

Instagram Kişi Önerileri Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram önerilen kişileri kapatma nedir veya bu seçim neye göre oluşturulur gibi sorular Instagram platformu üzerinde bu önerilen kişilerin neye göre seçildiği ve karşısına geldiği konusunu merak eden kişilerin araştırdıkları bir sorudur. Zira Instagram platformu üzerinde yer alan hesaplardan kimi popüler olan hesaplar keşfette yer alabiliyor. İşte bu şekilde mi kişi önerileri oluşuyor bu soru da kişilerin kafasını kurcalıyor.

Instagram kişi önerileri nedir bu soru için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, uygulama üzerinde benzer olan hesaplar veyahut kullanıcının tanıma olasılığı yüksek olan hesaplar kullanıcını karşısına önerilen olarak gelebiliyor. Bu platformun bir özelliği olup, kullanıcılara bir nevi kolaylıkta sunuyor. Bu özelliğin var olmasıyla birlikte kullanıcılar diledikleri hesapları kolayca takip etme ve yeni hesaplarla iletişime geçme şansına sahip olabiliyor. Lakin kimi zaman kullanıcı istemediği hesapların karşısına gelmesini ve sürekli olarak hatırlatılmasını istemeyebilir. İşte böyle bir durumda kullanıcılar birkaç işlem sayesinde istemediği hesapların önerilen kişiler olmamasını sağlayabilir.

Kullanıcı pekala istemediği hesapların Instagram önerilen kişileri kapatma seçeneğini kullanarak kapatabilir. Bunun için,

 • Kullanıcı Instagrama geçiş yapmalıdır.
 • Burada yer alan ayarlar- gizlilik ve hesap seçimi yapılmalıdır
 • Ardından önerilen kişi listesi seçeneği bulunarak kapatma seçeneği aktif edilmelidir.

Bu işlemlerin sırasına göre doğru şekilde yapılmasıyla kolaylıkla Instagram önerilen kişileri kapatma sağlanabilir. Dolayısıyla bu şekilde kullanıcılar istemedikleri hesapların sürekli olarak karşılarına çıkmalarını da bir nevi engellemiş olurlar. Bu şekilde uygulamanın farklı özelliklerini deneyimleyerek daha sağlıklı bir Instagram kullanımı ve deneyimini de yalayabilirsiniz. Her kullanıcının platform üzerinde yaşadığı sorunlar veyahut tercihler farklı olabiliyor. Böylelikle Instagram yada farklı sosyal medya hesapları da kişiye göre özelleştirilebiliyor.

Ayrıca “ OpenAI, Yapay Zeka Görüntü Algılama Alanında Yeni Adımlar Atıyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli