2024 Yaz Oyun Etkinlikleri Tam Liste

Sıradaki içerik:

2024 Yaz Oyun Etkinlikleri Tam Liste

e
sv

HogWarts Legacy Sistem Gereksinimleri

95 okunma — 26 Mayıs 2024 20:45

Hogwarts Legacy Sistem gereksinimleri olarak araştırma yaptığınızda bu büyücülük ve sihir temalarının var olduğu oyunu sorunsuz ve keyifle oynamak istiyorsanız oyunun sistem gereksinimlerini tam olarak karşılayan bir Pc ye sahip olmanız gereklidir. Oyun bilgisayarınızda var olan sistemin bu oyun için istenen boş alana sahip olması da oyunun indirilmesi sırasında seri ve eksiksiz bir yüklemenin gerçekleşmesi adına oldukça önemlidir.

Hogwarts Legacy oyunu tam olarak Harry Potter evreninde geçmektedir. Bu büyülü hikaye sihir ve fantastik bir yolculuğa çıkarıyor oyun severleri. Büyücülük temalarının var olduğu oyun oyun severleri bu anlamda yeni bir evreni keşfetme olanağı sunuyor. Bundan dolayı da Hogwarts Legacy oyununa oyun severler tarafından ilgi yoğun olup, oyunu oynayabilmek için yeterli sistem gereksinimlerini araştırmaktadırlar.

Hogwarts Legacy oyunu 2022 senesinde oyun severlerin beğenisine sunulmuş olan bir oyundur. Oyunun konusuna gelecek olursak bu oyun cadı ve büyü gibi insanüstü varlık temalı olmasından dolayı oyun severlerin bir hayli ilgisini çekmektedir. Ayrıca Hogwarts Legacy, Cadılar okulunda geçmektedir. Dolayısıyla bu oyun için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki hayal dünyası geniş olan oyun severler bu oyun içinde kendi istedikleri gibi bir hikaye yaratabilirler diyebiliriz.

Elbette bu oyunun sihirli ve etkili dünyasının içerisine girmek ve oyunda yüksek performanslı şekilde verim alabilmek için oyunun var olan tüm sistem gereksinimlerinin karşılanması gereklidir. Oyunun oynanacağı bilgisayar üzerinde oyun sisteminin yeterliliğini sağlayacak olan boş alanın olması öncelikle önemlidir.

Hogwarts Legacy Oyunu Minimum Sistem Gereksinimleri Nasıldır?

Hogwarts Legacy minimum sistem gereksinimleri karşılanması halinde oyunu oyun bilgisayarınızda rahatlıkla açabilir ve sorunsuzca oyunu oynayabilirsiniz.

Hogwarts Legacy minimum sistem gereksinimleri,

 • İşletim Sistemi: Windows 10 veya üstü 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ5 veyahut AMD Ryzen 5 1400
 • Bellek kapasitesi: 16 GB Ram desteği
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 AMD Radeon Rx 470
 • Depolama kapasitesi: 85 GB boş alan olması yeterlidir. SSD kullanılabilir.
 • DirectX: 12 sürümle uyumlu

Bu şekilde HogWarts Legacy oyununun sağlıklı şekilde cihazda oynanabilmesi için mutlak surette bu sistemsel özelliklerin bulunuyor olması oldukça önemlidir. Lakin kimi oyun severler için bu Hogwarts Legacy oyunu tam bir görsel şölen olarak da oynanmak istenebilir. İşte yüksek ekran çözünürlüğünde oynanabilmesi için ileri seviye dediğimiz tavsiye edilen sistem gereksinimlerinin tam olarak cihazınızla uyumlu olması gereklidir. Ancak bu şekilde uyumluluğun sağlanması ile oyundan alınan performans ve keyif oldukça yüksek olacaktır.

Hogwarts Legacy Oyunu İleri Seviye Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Hogwarts Legacy ileri seviye yada önerilen şekilde sistem gereksinimleri şu şekildedir:

 • İşletim sistemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ7 yada AMD Ryzen 3600
 • Bellek kapasitesi: 16 GB Ram desteği
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1080 yada AMD Radeon Rx5700
 • DirectX: 12 sürümle uyumlu olmalı
 • Depolama kapasitesi: 85 GB veyahut SSD kullanılabilir.

Hogwarts Legacy önerilen düzey sistem gereksinimleri bu şekilde olup, oyun severler bu sistem gereksinimleri açabilen bir cihazla oyunu oynamaktan daha büyük keyif alacaktır. Bu nedenledir ki eğer imkanlarınız dahilindeyse Hogwarts Legacy oyununu önerilen seviyeye sahip bir cihazla oynamalısınız. Hogwarst Legacy oyunu görseli ve oyun hikayesi gereği grafiği yoğun olan bir video oyundur. Dolayısıyla yüksek ayarlarda oynanması için cihazın Ram seviyesi de yüksek olmalıdır.

Sadece Ram ve ekran kartı değil oyunun seri ve hatasız şekilde yüklenmesi için aynı zamanda oyunun dosya büyüklüğünü karşılayabilecek şekilde boş alan olması mutlaka gereklidir. Bu oyunda en az 85 GB kadar bir boş alan olması gerekiyor ki oyun hatasız şekilde yüklenebilsin. SSD üzerinden de oyun oynanabilir. Zira oyunun yüklenmesinde GB olarak sorun yaşanma ihtimali olabileceğini düşünüyorsanız mutlaka SSD’ye yükleme yapabilirsiniz.

Hogwarts Legacy Kaç GB’dir?

Hogwarts Legacy Kaç GB gibi sorularda online oyun platformlarında sıklıkla araştırılıyor. Zira oyunun ne kadar bir GB yer tutacağı da oyunun tutkunları tarafından merak ediliyor. Oyun bilgisayarlarında bu oyunun 85 GB kadar boş alan olması halinde yüklenmesi olabilmesi mümkündür. Lakin eğer cihazınızda bu GB kadar alan yoksa SSD kullanılabiliyor.

Ayrıca ” Rise Online Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir? ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli