Xiaomi Smart Band 8 Pro İncelemesi

Sıradaki içerik:

Xiaomi Smart Band 8 Pro İncelemesi

e
sv

Google Sunucularıyla İletişim Kurulurken Bir Sorun Oluştu

66 okunma — 23 Nisan 2024 21:45

Google sunucularıyla iletişim kurulurken bir sorun oluştu hatası genellikle Android akıllı telefon kullanan kişilerin karşılaştığı sorunlardan birisidir. Bu hata mesajı genel olarak kullanıcıların herhangi bir oyunu indirme yaptıkları sırada ve yine uygulama indirmek istediklerinde karşılaşılan sorunlardan birisidir. Eğer ki bu hata mesajını genel olarak Google Play kullandığınızda alıyorsanız bu sorununuz için sizlere bu makalemizde farklı çözüm yöntemlerini derledik.

Google sunucularıyla iletişim kurulurken bir sorun oluştu hata mesajı alınması halinde ilk olarak,

 •  Google Play kullanımına son vererek uygulamayı akıllı cihazınızdan kaldırmalısınız. Akabinde ise yine Kullanmış olduğunuz cihaza uygun şekilde markası ve modeli dikkate alarak Google Play APK dosyasını bulmalı ve cihazınıza indirmelisiniz.
 • Ardından ise Google Play APK dosyasını indirmeyi başlatmanız gereklidir. Yükleme işleminin sağlıklı şekilde tamamlanmasını beklemelisiniz.
 • Telefonu yeniden başlatmayı denemelisiniz ve akabinde ise bu sorununuz kısa zamanda çözüme kavuşacaktır.
 • Bu yöntemleri uygulamanıza rağmen halen aynı hata mesajını alıyorsanız bu defa da cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmeyi denemelisiniz.

Google Sunucularıyla İletişim Kurulurken Bir Sorun Oluştu Hatasının Oluşma Nedenleri

Google sunucularıyla iletişim kurulurken bir sorun oluştu uyarısı alıyorsanız ve bunun nedenlerini araştırıyor ve çözüm önerisi arıyorsanız bu makalemizi değerlendirerek aradığınız yanıtlara ulaşabilirsiniz. Bilindiği üzere Google sunucuları genellikle tüm dünya çapında milyarlarca web sitelerinin bulunduğu bir alandır. Elbette kimi zaman bu sunuculara erişim sağlamak kolay olmayabiliyor. Birtakım etkenlerden kaynaklı olarak iletişim sıkıntısı oluşabiliyor. İşte bu etkenleri şu şekilde sıralamamız mümkündür.

 • Bağlantıda Yaşanan Problemler: İnternet sağlayıcıları kimi zaman birtakım faktörlerden etkilenir. Bu etkilenmelerden dolayı da Google sunucularına olan erişimde kısıtlamalar oluşabiliyor.
 • DoS Saldırılarının Oluşması: Google sunucularına kimi zaman DoS saldırıları oluşabiliyor. Bu saldırılar daha sıklıkla internet erişimi yaşattığı için iletişimde aksaklıklar yaşanabiliyor.
 • Sunucuların Bakımı: Google sunucularının düzenli aralıklarla bakımının yapılması sağlıklı bir erişim için olması gereken bir durumdur. Bu bakımın yapıldığı zaman aralıklarında sunucuların tamamı veyahut kimisi geçici de olsa kapalı şekilde tutulmalıdır.

Google Sunucularında İletişim Kurulurken Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözümlenebilir?

Google sunucularında iletişim kurulurken bir sorun oluştu hatası alındığında bu sorunun genel olarak internet sağlayıcısına olan bağlantıdan kaynakladığını bilmelisiniz. İlk olarak kullanmakta olduğunuz internet bağlantınızı kontrol ederek erişim hızı testi yapmalısınız. Eğer ki bağlantı hızında bir sorun yok ise bu defa da mobil veri yada bağlanılan cihaza bağlı olarak kablosuz ağ bağlantınızın güçlü olup olmadığının kontrolünü sağlamalısınız.

 • İnternet bağlantısında bir sorun olup olmadığı kontrol edildikten sonra sorun halen devam ediyorsa bu defa da Google hesabınızı silip yeniden yüklemelisiniz.
 • Google Play üzerinden ön bellek temizleme işlemi yapmalısınız. Ayarlar kısmına gelerek burada yer alan Uygulama Bildirimler kısmına gelmelisiniz.
 • Bildirimler- Tüm uygulamaları göster tıklanmalıdır. Akabinde ise Depolama alanı seçeneği aktif hale getirilmelidir.
 • Bu kısımda ön belleği temizle ve ardından Verileri temizle yapılmalıdır. İşte bu kısımda Google Play’a dahil olan tüm ön bellek verileri otomatikman silinecektir.
 • Ardından ise “Google Installer” uygulaması kurulup çalıştırılması gerekmektedir.
 • Hesabınızda var olan iki faktörlü olan kimlik doğrulaması açık ise eğer onu kapatmayı denemelisiniz. Her ne kadar bu doğrulama geçici bir çözüm olsa da uygulanmalıdır.
 • Bu hatanın alınmasının bir diğer nedeni de hiç kuşkusuz ki cihazınızda olan depolama alanından kaynaklanmaktadır. Depolama alanında eğer uygulamalar için yeterli bir alan yok ise kullanmadığınız artık işinize yaramayan uygulamaları cihazınızdan kaldırmayı deneyebilirsiniz.
 • Tüm bunlara rağmen halen bu hata mesajını alıyorsanız bu defa da telefonunuzun işletim sisteminin güncel mi olduğunu kontrol ederek çözüm yöntemlerini uygulamalısınız.

Telefonunuzun sistem güncellemesi eğer ki gelmişse ve siz onu yüklememişseniz telefonunuzda bu tür sorunların oluşması muhtemeldir. Zira sistem güncellemeleri doğru şekilde yapılırsa tüm uygulamalar, oyunlar telefonunuzda yada akıllı cihazlarınızda sorunsuz çalışacaktır.

Google sunucularıyla iletişim kurulurken bir sorun oluştu gibi bir mesajı tüm uyguladığınız yöntemlere rağmen alıyor iseniz mutlak suretle bu sorunu Google Play destek ekibiyle paylaşmanız gereklidir. Play destek formlarına bu sorununuzdan bahsettiğinizde mutlaka yetkili kişiler bu sorununuzu kısa zaman içinde etkili çözüme kavuşturacaktır.

Ayrıca “En Büyük Nöromorfik Sistem” adlı yazımızı bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli