Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu APK

Sıradaki içerik:

Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu APK

e
sv

Google Haritalar Arama Geçmişi Silme

79 okunma — 03 Mayıs 2024 08:45

Google haritalar arama geçmişi silme uygulaması kullanıcıların sıklıkla araştırdığı konuların başında geliyor. Google haritalar, genel olarak kullanıcıların gezme konusunda yerlerin keşfedilmesine olanak tanıyor. Dolayısıyla Google haritalar uygulaması kullanıcıların gerek yer işaretleri gerekse arama geçmişleri gibi verilerin kaydedilmesini konusunda iyi bir deneyim sunmasını sağlıyor.

Google haritalar geçmişi silme uygulamasını kullanarak sizlerde gitmek istediğiniz lokasyonlar hakkında genel bir arama yapabilir ve uygulamadan destek alabilirsiniz. Lakin şunu da belirtmemizde yarar vardır. Google haritalar arama geçmişi zamanla birikerek birtakım gizlilik kayıplarının oluşmasına vesile olabilir. Kullanıcı isterde Google arama geçmişini silebilir. Bunun için yapılacak olan adımları şu şekilde sıralamamız mümkündür.

 • Google haritalar uygulamasının açmalısınız.
 • Bir diğer uygulanması gereken adımsa ekranın sol üst köşesinde yer alan simgeye tıklanılmalıdır.
 • Açılır menüden rahatlıkla arama geçmişi seçilmelidir.
 • Bu kısımda geçmişte aranılan tüm arama geçmişi listenizi görebilir ve silme işlemi yapmak istediğiniz kaydın karşısında yer alan X işaretine tıklamalısınız.
 • Ardından karşınız abu öğeyi silmek istediğinizden emin misiniz uyarısı gelecek ve bu uyarıyı da sil diyerek onay vermelisiniz.
 • Eğer ki kullanıcı tüm arama geçmişini silmek istiyorsa arama geçmişini sil seçimi yapılmalıdır.

Google haritalar arama geçmişi silme işlemlerinin doğru şekilde uygulanmasıyla birlikte Google haritalar arama geçmişi silme sağlanacaktır. Dolayısıyla bu işlemle birlikte kullanıcılarında bir nevi güvenliği, gizliliği korunmaktadır. Lakin şu unutulmamalıdır ki bu işlem sadece kullanıcının uygulamasında bulunan arama geçmişini siler. Diğer veriler bu yapılan işlemlerden etkilenmez.

Özetle Google haritalar arama geçmişi silme işlemleri oldukça basit şekilde yapılabiliyor. Ancak bu yukarıda belirtmiş olduğumuz adımların sağlıklı şekilde yerine getirilmesi önemlidir. Ayrıca bu işlemin düzenli şekilde yapılaması kullanıcılara öneriliyor.

Google Haritalar Arama Geçmişi Mobil Uygulama İle Silme

Google haritalar arama geçmişi silme işlemleri artık mobil uygulama üzerinden de kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Uzun yol yolculuklarında genel olarak kullanıcılar navigasyona gereksinim duyabiliyor. Bu anlamda akla gelen uygulamalardan biri olan Google haritalar oldukça işe yarayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile kullanıcılar sadece yol tarifi almak istediklerinde değil aynı zamanda yeni yerlerin keşfedilmesi hususunda da tavsiyeler veyahut yer önerileri almak içinde uygulamadan yararlanırlar.

Google haritalar arama geçmişi silme işlemleri uygulama üzerinden yapılan arama kayıtlarının silinmesi işlemi olmakla birlikte kullanıcının gizlilik ilkeleri için de gerekli olan bir işlemdir. Google haritalar uygulaması kullanıcıların yeni yerleri keşfetmesine olanak tanıyan bir uygulama olmakla birlikte kullanıcının aynı yere farklı bir zamanda gidebilmesi ihtimaline karşın yol tarifini kaydeder. Uygulamanın bu özeliği sayesinde kullanıcı farklı zaman dilimlerinde gittiği yerler için ayrıca bir arama yapmasına gerek yoktur.

Mobil Uygulama İle Google Haritalar Geçmişi Silme Adımları:

 • Kullanıcı telefonunda yer alan Google haritalar uygulamasını açmalıdır.
 • Bu uygulama üzerinde sağ üst köşede yer alan profil resminize dokunmalısınız.
 • Ardından Ayarlar – Harita Geçmişi
 • Akabinde Doğrula diyerek kimliğinizi onaylamalısınız.
 • Haritalar etkinliği bir yer arıyor veyahut yol tarifleri paylaşımı gibi konularda uygulama etkileşimi verebiliyor.
 • Uygulama üzerinde istediğiniz takvime ulaşmak için takvim simgesi seçilmelidir.
 • Eğer ki Google Haritalar üzerinden arama geçmişinin toplu şekilde silme yapabilmek için sağ üst köşede yer alan sil simgesi seçilmelidir. Bu bölümde tam olarak arama geçmişinizin tamamını da silebiliyorsunuz.

Bu adımları uygulayarak Google haritalar arama geçmişi silme yapabilirsiniz.

Web Geçmişi İle Google Haritalar Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Google haritalar arama geçmişi silme işlemleri uygulama üzerinden web tarayıcı ile yapılabilir. Uygulamada yer alan geçmiş konum aramaları gerek Mobil gerek Web tarayıcı üzerinden sağlıklı şekilde yapılabiliyor.

 • Web tarayıcının kullanılması ile Google Haritalar seçimi yapılmalıdır. Bu arada Google oturumunuz da açılmalıdır.
 • Sol üst köşede yer alan menüye tıklamanız uygun olur.
 • Menünün altında yer alan Haritalar etkinliği tıklanmalıdır.
 • Ardından ise doğrula simgesi tıklanmalıdır.
 • Arama geçmişinin istenilen tarihler arasında silinmesi için sol üst köşede yer alan takvim simgesi seçilmelidir.
 • Silme işlemi için arama ayrıntılarının yanında yer alan X simgesine dokunulmalıdır.

Google haritalar arama geçmişi silme işlemleri toplu şekilde de belirli adımlarla silinebilir.

Ayrıca “ PlayStation Plus Mayıs Ayında Dört Büyük Oyunla Geliyor ” adlı yazımızı bağlantıya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz .

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli