Kayıp Beats Kulaklığınızı Nasıl Bulursunuz?

Sıradaki içerik:

Kayıp Beats Kulaklığınızı Nasıl Bulursunuz?

e
sv

Google Cüzdan Kullanıma Sunuldu

71 okunma — 10 Mayıs 2024 10:21

Geçiş ve Bilet Desteği Sağlayan Google Cüzdan Uygulaması Hindistan’da Kullanıma Sunuldu; Google Pay ile Birlikte Çalışacak. Google Cüzdan, belirli iş ortaklarından gelen biletlerinizi Gmail gelen kutunuz aracılığıyla otomatik olarak içe aktaracak ve görüntüleyecek.

Google Cüzdan

Fotoğraf Kredisi: Google Play

Google Cüzdan artık Hintli kullanıcılar için ayrı bir uygulama olarak indirilebiliyor

ÖNE ÇIKANLAR

  • Google Cüzdan bağlılık kartları, biletler ve geçiş kartları için destek sunuyor
  • Uygulama Nisan ayında Hindistan’daki Play Store’da görüldü
  • Google’a göre Google Cüzdan uygulaması Android cihazlarda çalışıyor

Google Cüzdan, şirket tarafından Çarşamba günü Hindistan’da kullanıma sunuldu. Uygulama, biniş kartlarını, sadakat ve hediye kartlarını, etkinlik kartlarını, araba anahtarlarını ve toplu taşıma biletlerini depolamak için tasarlanmıştır. Uygulama aynı zamanda belirli fiziksel belgeleri dijital hale getirebilir ve bunları kolay erişim için saklayabilir. Şirket daha önce diğer pazarlardaki ödeme ve cüzdan uygulamalarını birleştirmiş olsa da, Hindistan’da Google Cüzdan uygulamasının, NPCI’nin UPI ağı ve desteklenen banka kartları aracılığıyla ödemeleri işlemeye devam edecek olan Google Pay uygulamasıyla birlikte var olacağını doğruladı.

Çarşamba günü düzenlenen lansman etkinliğinde şirket, Google Cüzdan uygulamasının Hindistan’daki Google Play mağazası aracılığıyla Android akıllı telefonlara indirilebileceğini duyurdu. Uygulama, Hindistan’da uçak biletleri, sadakat kartları, etkinlik biletleri ve toplu taşıma kartlarının saklanması ve görüntülenmesi gibi çeşitli özelliklerin desteklendiğini ima eden ekran görüntüleri ile birlikte geçen ay Play Store’da görüldü.

Google, PVR, Inox, Air India, Indigo, Flipkart, MakeMyTrip, Easemytrip, Ixigo ve Pine Labs dahil olmak üzere Hindistan’da 20’den fazla şirketle ortaklık kurduğunu söylüyor. Şirket ayrıca önümüzdeki aylarda daha fazla şirkete destek ekleyecek.

Şirkete göre kullanıcılar, PVR ve Inox’tan film ve etkinlik biletlerini Google Cüzdan’a ekleyebilecek. Bu arada, kolay erişim için Google Cüzdan’a mobil biniş kartları da eklenebiliyor; uygulama şu anda MakeMyTrip, Easemytrip ve Ixigo gibi firmalar aracılığıyla Air India ve Air India Express uçuşlarını destekliyor. Kullanıcılar ayrıca uygulama aracılığıyla Kochi Metrosu, Hyderabad Metrosu, VRL Travels ve Abhibus gibi hizmetler için toplu taşıma kartlarına da erişebilecek.

Google Cüzdan uygulaması aynı zamanda Hintli kullanıcıların bagaj etiketleri, park makbuzları ve basılı havayolu biniş kartları gibi fiziksel belgeleri QR kodu veya barkod kullanarak taramasına da olanak tanıyacak. Şirket, Wavelynx ve Alert Enterprise gibi entegratörlerle ortaklık yaptığı için Google Cüzdan’a kurumsal rozetler de eklenebiliyor.

Şirkete göre , kullanıcıların Gmail’de akıllı kişiselleştirme ayarları etkinse Google Cüzdan uygulaması, kullanıcıya gönderilen etkinlik onayını kullanarak IPL, film ve tren biletlerini otomatik olarak alıp görüntüleyecek. Google Cüzdan uygulaması ayrıca kullanıcıların Flipkart, Dominos ve Shoppers Stop sadakat kartlarının dijital versiyonlarına erişmesine de olanak tanıyacak.

  • Paytm, Yeni PSP Bankalarına Kullanıcı Geçişi İçin NPCI Onayını Aldı
  • Google Pay Hindistan ve NPCI, UPI’yi Diğer Ülkelere Getirmek İçin Çalışacak

Şirketin ödeme uygulamalarını birleştirdiği küresel pazarların aksine, Google Cüzdan ve Google Pay uygulamalarının Hindistan’da birbirinden bağımsız çalışmaya devam edeceğini belirtmekte fayda var. Google Cüzdan uygulaması yukarıda belirtilen tüm özelliklere erişim sunacak olsa da, desteklenen banka kartlarını kullanarak UPI ödemelerine ve temassız ödemelere (dokunarak ödeme) erişim Hindistan’da Google Pay aracılığıyla mümkün olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli