Galaxy Watch 7 Ultra Yuvarlak Ekran ve Kare Gövdeyle Geliyor

Sıradaki içerik:

Galaxy Watch 7 Ultra Yuvarlak Ekran ve Kare Gövdeyle Geliyor

e
sv

God Of War Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

126 okunma — 25 Mayıs 2024 16:45

God Of War Kaç GB veyahut God Of War sistem gereksinimleri nasıl olmalıdır soruları daha sıklıkla bu oyunu oynamak isteyen oyun severlerin araştırdıkları bir konudur. God Of War oyunu için rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki bu oyun oyun severler tarafından merakla beklenmiş olan bir oyun türüdür. Bu oyunu oynarken kullanmakta olduğunuz cihazın sistem gereksinimlerini detaylı şekilde araştırmalı ve o şekilde oyunu indirmelisiniz. Zira bu oyunu yüksek çözünürlükte 4K ekranda da oynayabiliyorsunuz. Bunun için elbette God Of War önerilen sistem gereksinimlerinin karşılanıyor olması gereklidir.

Sony firmasının oyunları arasında öne çıkan video oyunu olan God Of War, 4K çözünürlüğe sahip ekranlarda oynanabiliyor. Oyun minimum seviyelerde olan sistem gereksinimleri ile oynanabiliyorken ayrıca daha üstün performanslı oyun keyfi için önerilen sistem gereksinimlerinin karşılanması oldukça önemlidir.

God Of War Sistem Gereksinimleri Minimum Düzeyde Nasıldır?

God Of War sistem gereksinimleri veyahut God Of War kaç GB gibi sorular sıklıkla online platformlarda araştırılıyor. Bu oyun için hemen her sistem gereksinimi araştırılıyor ve oyunun ekran çözünürlüğüne uygun hale getiren kalite düzeyi seçilmeye çalışılıyor. God Of War sistem gereksinimleri minimum seviyede şöyle olmalıdır.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 BİT
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram desteği sunar.
 • Grafik İşlemcisi: NVIDIA GTX 960 veya AMD R 9 290X
 • CPU: İntel İ5 yada AMD Ryzen 3 1200
 • Depolama kapasitesi ise: 70 GB olacak şekilde boş bir alanın bulunması gereklidir.

God Of War kaç GB denildiği zaman rahatlıkla bu oyun hangi cihaza indirilecekse cihazda 70 GB kadar boş bir alanın bulunması şarttır. Ancak bu alanın varlığı ile oyun sisteme seri sekilde indirilip kurulabilir.

God Of War Önerilen Sistem Gereksinimleri Nasıldır?

God Of War önerilen seviye sistem gereksinimleri olarak bakıldığında oyunun oynanmak istenen cihazda en az 8 GB ram ve 75 GB kadar boş bir alanın olması önemlidir. Ayrıca diğer önerilen sistem gereksinimlerini şu şekilde sıralayabilmemiz mümkündür.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 veya daha üzeri 64 BİT
 • Grafik İşlemcisi: NVIDIA GTX 1070 yada AMD RX 5600 XT
 • CPU: İntel Core İ7 yada AMD Ryzen 7 2700 8 çekirdek olmalıdır.
 • Bellek kapasitesi ise: En az 8 GB Ram desteği
 • Depolama kapasitesi ise: 75 GB alanın boş olması gereklidir. SSD yüklenebilir.

God Of War oyununun sağlıklı şekilde cihaza indirilip kurulma işleminin tamamlanması için oyuncunun bilgisayarında 75 GB kadar boş bir alanın olması oldukça önemlidir. Elbette 8 GB ram desteğinin haricinde sistem gereksinimlerini daha da yükselttiğinizde Ram 16 GB yükseldiğinde oyundan alınacak olan performans daha artacaktır. Bu 16 GB ram ile Ultra 4K çözünürlüğünde ekran ile oyunu oynayabilir ve oyundan tam manasıyla görsel keyif alabilirsiniz.

God Of War Kaç GB Yer Kaplar, Kasar Mı?

God Of War kaç GB yer kaplar gibi sorular online oyun tutkunları tarafından araştırılmakta ve o şekilde yüksek seviye sistem içeren cihaz satın almak istenmektedir. Play Statıon 4 üzerinde God OfWar oyununun ne kadar GB alan kapladığı da merak ediliyor. Play Statıon tutkunları tarafından sıklıkla ilgi duyulan bu oyun için en az 118.509 GB kadar boş bir alanın olması gerektiğini belirtmek isteriz. Oyun tam olarak bu şekilde bir GB büyüklüğüne sahip olduğu içinde kusursuzca adeta sinema kalitesinde oynanabiliyor. Görüntü aralığı ise 21:9 olması ile geniş ekranlarda da oldukça kaliteli bir ekran çözünürlüğü ile oynanabiliyor.

Bu oyun için yüksek bir GB alan kapsıyor ve bu şekilde kasma sıkıntısı yaşanır mı gibi sorularda oyun severlerin aklını kurcalamaktadır. Dolayısıyla NVIDIA nın üstün kalitesiyle keskin görüntüler bu önerilen seviyede alınabiliyor. God Of War oyunu için ekran kartı gereksinimleri oldukça yüksek olmalıdır. Minimum seviye ekran kartı aralığı İ5 2500 K olarak belirtilmiştir.

Ancak şunu da belirtmemizde yarar vardır. God Of War oyunu için her ne kadar 70 GB kadar alanın boş olması gerekiyor olarak belirtilse de aslında 45 GB kadar alanda oyunun indirilmesine yetebiliyor.

Ayrıca ” Sabotaj Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir? ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli