Xiaomi 14 Ultra Japonya’da Satışa Çıkıyor

Sıradaki içerik:

Xiaomi 14 Ultra Japonya’da Satışa Çıkıyor

e
sv

Ghost of Tsushima Steam’den Kaldırıldı

85 okunma — 12 Mayıs 2024 13:45
Ghost of Tsushima Steam'den Kaldırıldı

PlayStation’ın PC pazarına sunduğu Ghost of Tsushima, Steam’de birçok bölgede erişime kapatıldı. Üstelik oyun henüz piyasaya bile sürülmedi. Bu, Sony’nin son zamanlarda Steam’de oyunlarını kısıtlama kararı almasının son örneği oldu.

Sırada Ne Var? Helldivers 2’den Sonra Ghost of Tsushima da Etkilendi

Helldivers 2’nin neredeyse 200 bölgede Steam’den kaldırılmasının ardından, şimdi de Ghost of Tsushima aynı kaderi paylaştı. Oyunun çok oyunculu kısmı için PlayStation Network (PSN) gerekmesine rağmen, Sony oyunu birçok bölgede uyarı vermeden kaldırdı. Ghost of Tsushima’nın ne zaman veya hangi bölgelerde tekrar erişime açılacağı belirsizliğini koruyor.

Ghost of Tsushima Steam'den Kaldırıldı

Sony’den Henüz Bir Açıklama Yok

Ghost of Tsushima’nın Steam’den kaldırılma nedenleri hakkında Sony’den henüz bir açıklama gelmedi. Arrowhead CEO’su Johan Pilestedt, Helldivers 2’nin kaldırılmasıyla ilgili “Neler olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok” diyerek, PlayStation ve Valve ile görüştüklerini ve bunun geri alınması için baskı yaptıklarını belirtti.

Tek Oyunculu Mod İçin PSN Gerekmiyor, Peki Sorun Ne?

Ghost of Tsushima geliştiricisi Sucker Punch Productions daha önce, “PSN hesabı yalnızca Legends çevrimiçi çok oyunculu mod ve PlayStation arayüzünü kullanmak için gereklidir. Tek oyunculu oyunu oynamak için gerekli değildir” açıklamasını yapmıştı. Bu da sorunun çevrimiçi işlevsellikle değil, PSN gereksinimiyle bağlantılı olduğunu düşündürüyor.

Ghost of Tsushima Steam'den Kaldırıldı

Diğer PlayStation Oyunları Etkilendi mi?

Şu ana kadar sadece Helldivers 2 ve Ghost of Tsushima’nın etkilendiği görülüyor. Returnal’ın co-op modu olmasına rağmen hiçbir yerde kaldırılmaması da bunu destekliyor. Yine de ilerleyen günlerde başka PlayStation oyunlarının da etkilenip etkilenmeyeceğini göreceğiz.

Ghost of Tsushima Hayranlarına Kötü Haber

PlayStation’ın samuray temalı hit oyunu Ghost of Tsushima’yı PC’de oynamayı bekleyen hayranlar için bu kötü bir haber oldu. Oyunun Steam‘de ne zaman geri döneceği veya hangi bölgelerde erişilebilir olacağı belirsizliğini koruyor. Ghost of Tsushima’nın kaderinin Helldivers 2 ile benzer olup olmayacağını zaman gösterecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli