Anbernic RG Cube İncelemesi

Sıradaki içerik:

Anbernic RG Cube İncelemesi

e
sv

Galaxy Watch 7 Ultra Yuvarlak Ekran ve Kare Gövdeyle Geliyor

25 Mayıs 2024 15:19
Galaxy Watch 7 Ultra Yuvarlak Ekran ve Kare Gövdeyle Geliyor

Samsung, akıllı saat pazarındaki iddiasını Galaxy Watch 7 Ultra ile güçlendirmeye hazırlanıyor. Sızdırılan görseller, Galaxy Watch 7 Ultra’nın alışılmışın dışında bir tasarımla karşımıza çıkacağını gösteriyor. Yuvarlak ekranıyla klasik saat görünümünü korurken, kare forma sahip gövdesiyle fark yaratıyor.

Gövde Tasarımında Radikal Değişiklik

Galaxy Watch 7 Ultra, Samsung’un yazılım deneyiminde sıkça kullandığı “squircle” (kare ve dairenin birleşimi) tasarımını gövdesine uyarlamış. Bu yeni görünüm, 2017’deki Gear Sport akıllı saate benzerlik gösterse de, son yıllarda yuvarlak tasarımlara odaklanan Samsung için oldukça sıra dışı. Galaxy Watch 7 Ultra, gövde tasarımındaki bu radikal değişiklikle dikkat çekmeyi başarıyor.

Galaxy Watch 7 Ultra Yuvarlak Ekran ve Kare Gövdeyle Geliyor

Üç Düğmeli Yenilikçi Kontrol Sistemi

Galaxy Watch 7 Ultra’nın yan tarafında üç düğme bulunuyor. Normalde iki düğmeyle yetinen Samsung, bu kez iki normal düğmenin arasına yuvarlak bir düğme eklemiş. Bu yuvarlak düğmenin işlevi henüz bilinmiyor, ancak döner bir düğme olma ihtimali merak uyandırıyor. Galaxy Watch 7 Ultra, yenilikçi kontrol sistemiyle kullanıcılara daha pratik bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Büyük ve Güçlü: 47 mm’lik Dev

Galaxy Watch 7 Ultra, küçük bir akıllı saat olmayacak. Sızdırılan boyutlar, saatin 47 x 47.4 x 16.4 mm ölçülerinde olacağını gösteriyor. Bu da, geçen yılki Galaxy Watch 6 Classic’ten daha büyük ve çok daha kalın bir profil anlamına geliyor. Galaxy Watch 7 Ultra, büyük ve güçlü tasarımıyla ele avuca sığmayan bir akıllı saat deneyimi vadediyor.

Galaxy Watch 7 Ultra Yuvarlak Ekran ve Kare Gövdeyle Geliyor

Kayış Bağlantısında Apple ve Pixel Esintileri

Galaxy Watch 7 Ultra, geleneksel saat kayışı bağlantı noktalarından vazgeçmiş. Kayışlar, tıpkı Pixel Watch ve Apple Watch’ta olduğu gibi doğrudan saate bağlanıyor. Yeni bir mekanizma kullanılıp kullanılmadığı henüz belli değil. Galaxy Watch 7 Ultra, bu özelliğiyle rakiplerine bir adım daha yaklaşıyor.

Güçlü Ses Performansı

Galaxy Watch 7 Ultra’nın sol tarafında belirgin hoparlör ızgaraları göze çarpıyor. Bu da, saatin ses performansı konusunda iddialı olacağının bir göstergesi. Galaxy Watch 7 Ultra, güçlü sesiyle multimedya deneyimini bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı saatini Temmuz ayında tanıtması bekleniyor. Galaxy Watch 7 Ultra, samsung’un akıllı saat serisine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli