Postegro Benzeri Uygulamalar

Sıradaki içerik:

Postegro Benzeri Uygulamalar

e
sv

Ekran Kartı Test Programı 2024

150 okunma — 24 Nisan 2024 22:45

Ekran kartı test programı bir diğer adıyla GPU olarak lanse edilen ekran kartlarının sağlıklı şekilde çalışıp çalışmadığının kontrolünü sağlayan birtakım uygulamalar mevcuttur. Test programları arasında ön plana çıkan uygulama hiç kuşkusuz ki FurMark uygulamasıdır. Bu ekran kartı test programı kullanıcı dostu olan bir program olmakla birlikte ücretsiz şekilde kullanılabilen bir program olarak da ön plana çıkıyor. Yalnız Fuamark kullanımı yapmadan önce mutlak suretle kullanmakta olduğunuz grafik kartlarınızın sürümlerinin güncel olması önemlidir.

Ekran kartı test programları arasında popüler olan Furmark güvenirliliği yüksek olan bir uygulamadır. Ekran kartı test programları genel olarak kullanıcıların kullanmakta oldukları ekran kartlarının genel olarak analiz edilmesini sağlar. Bu anlamda güvenli ve bir o kadar da sağlıklı test sonuçlarının alınması için Benchmark test uygulamasını kullanmayı denemelisiniz. Bu program ile sağlıklı bir şekilde ekran kartınızın analizi yapılacaktır.

Bu programın kullanılarak sağlıklı şekilde ekran kartı testi yapılabildiği gibi aynı zamanda da kullanılan cihazlarında var olan durumlarının iyileştirilmesinde veyahut onarılması adına gerekli olan sistem analizleri hakkında da net bilgiler sunar.

Ekran Kartı Test Programı Benchmark Nasıldır?

Ekran kartı test programı arasında Benchmark test programı öne çıkmaktadır. Ekran kartlarında yaşanan birtakım aksaklıklar sonucunda bilgisayarlarda mavi renkte ekran hatası oluşmaya başlar. Grafik aksaklıkları ve beraberinde gelişen birtakım problemler bilgisayar kullanıcılarının doğrudan ekran kartlarını kontrol etmesine zemin oluşturabiliyor. Bu elbette ekran kartını test edebilen uygulamalar sonucunda gelişebiliyor.

Uygulanacak olan Bencmark testi ile rahatlıkla ekran kartınızda var olan bir aksaklığı kolaylıkla anlayabilir ve çözümü için araştırmalara başlayabilirsiniz. Ekran kartının sağlıklı şekilde test edilmesine olanak sağlayan yöntemleri şöyle sıralayabilmemiz mümkündür.

  • Heaven Benckmark
  • MSI Kombustor
  • Furmark
  • PassMark Performance testi

Bu test programlarıyla ekran kartınızda olan aksaklıkları kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Ekran kartı test programları bu nedenle sıklıkla bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılır.

  • PassMark Performance Test Nedir?

Ekran kartı test programı denildiğinde ilk olarak akla gelen program PassMark performance testidir. Bu test programı kullanıcılara standart test paketine ekli şekilde geliyor. Tamamen ücretsiz bir performance testi olan PassMark ile CPU, 2D veyahut 3D grafik testleri uygulanabiliyor. Ayrıca disk ve bellek testleri de aynı zamanda bu program ile oluşturulabiliyor. Böylelikle bu program sayesinde sadece kullanmakta olduğunuz ekran kartlarının analizini değil aynı zamanda da bilgisayarınızın tamamının analizini yapabilirsiniz.

Böylelikle bilgisayarınızda bir aksaklık olup olmadığının da kontrolünü sağlıklı bir şekilde yapabilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz. Bu program aracılığıyla bilgisayarınızın tümünün kontrol altına alarak analizini sağlıklı şekilde gerçekleştirebilir ve var olan sonuçlarının da kolaylıkla rapor şeklinde alabilirsiniz.

  • MSI Kombustor Testi

Ekran kartı test programı olarak bilinen bir diğer yazılım da MSI Kombustordur. Bu program tam anlamıyla kolaylıkla kullanılabilmesi açısından kullanıcılar tarafından tercih nedenidir. Bu programı kullanabilmek için kullanıcıların ayrıca bir ücret ödemesi söz konusu değildir. Ayrıca program ücretsiz şekilde kullanılabildiği gibi programın ücretli hali de bulunmamaktadır. Test programının tam olarak tüm özelliklerinden sınırsız şekilde yararlanılabilmesi mümkündür. MSI Kombustor yazılımı için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, kullanıcının ekran kartlarını tam olarak farklı yönlerde testlere tabi tutabiliyor.

MSI Kombustor testi ile rahatlıkla var olan ekran kartınızın tümü analiz edilebiliyor ve ayrıca bilgisayarınıza yansıyan sıcaklık değerleri, fan çalışma hızı ve DirectX analiz durumu gibi var olan detaylar ekran kartı test programı sayesinde rahatlıkla öğrenilebilmektedir.

  • Heaven Benchmark

Ekran kartı test programı araştırması yaptığınızda mutlak surette çok sayıda ekran kartı test programlarını görebilmeniz mümkündür. İşte Heaven BenchMark programı da kullanıcıların tercih ettiği bir ekran kartı test programıdır. Bu program Unigine Corp tarafından tasarlanmış ve piyasaya sürülmüş olup, uzun senelerdir başarılı bir ekran kartı testi yapabilen programlar arasında yer alıyor. Ayrıca bu ekran kartı test programı GPU gibi farklı testlerin yapılmasına olanak sunuyor. Bu ekran kartı test programlarıyla ile rahatlıkla tam kapsamlı şekilde bilgisayarınızın donanımıyla ilgili sağlıklı bir performans değerlendirmesi yapabilirsiniz. Daha kapsamlı şekilde ekran kartı test programları için ücretli olan stres testi uygulamalarından yardım alabilirsiniz.

Ayrıca “Postegro Benzeri Uygulamalar” adlı yazımıza alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli