Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri

e
sv

Ehliyet Ve Kimlik Birleştirme Nasıl Yapılır?

26 Mayıs 2024 23:07
Ehliyet Ve Kimlik Birleştirme Nasıl Yapılır?

Ehliyet Ve Kimlik Birleştirme, vatandaşlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yenilenen kimlik kartları artık çipli halde üretilmektedir. Kullanılan bu çip sayesinde birleştirme yapıldığı taktirde, ehliyet taşımaya gerek kalmamaktadır. Kimlik ve ehliyet, tek kartta buluşarak işlemleriniz kolaylaşmaktadır. Sizler de rahatlıkla ve kolay bir işlem ile ehliyet ve kimlik birleştirme işlemi yapabilirsiniz.

Ayrı ayrı ehliyet taşıma ve kimlik taşıma devri bu yapılan güncelleme ile rafa kalkmaktadır. Artık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ehliyet ve kimlik birleştirme özelliği sayesinde kimlik kartlarının içerisine ehliyet bilgilerinin yüklenmesi sayesinde, yalnızca kimlik kartı taşımak sureti ile ehliyet taşıma zorunluluğundan kurtulmaktadır.

Ehliyet Ve Kimlik Birleştirme Nasıl Yapılır?

Ehliyet Kimlik Birleştirme Nasıl Yapılır? 2024

Ehliyet kimlik birleştirme 2024 işlemleri için aşağıdaki adımları izleyerek rahatlıkla siz de ehliyet ve kimliğinizi birleştirebilirsiniz. Ehliyet bilgilerini kimlik kartlarına yüklemek isteyenler önce Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinden randevu almaktadır. Kendilerine belirtilen saatte ilgili yerde bulunan vatandaşların işlemleri çok kısa sürede yapılıp kimlik kartlarının ehliyet olarak da kullanmaya başlamaları sağlanmaktadır.

  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Randevu Al sayfası “https://randevu.nvi.gov.tr/” adresine tıklayarak açılır.
  • T.C. Kimlik Kartına Sürücü Belgesi Ekleme seçeneği tıklanır.
  • Açılan ekranda onaylama tuşuna basılır.
  • Kişisel bilgiler girilir.
  • İl ve ilçe seçilir.
  • Randevu alınan kişinin adı yazılır.
  • Randevu yeri ve saati belirlenir.

Yukarıdaki adımlar tamamlanarak randevu aldıktan sonra yeni ehliyet ve yeni kimlik kartıyla randevu saatinde seçilen nüfus müdürlüğüne gidilmektedir. Randevusun işlem kabul edilmemektedir. Yeni kimlik ve yeni ehliyet yetkiliye verildikten sonra birleştirme işlemi gerçekleştirilmiş kimlik, birkaç gün içinde orada görevliye bildireceğiniz adrese gönderilmektedir. Adres bildirmediğiniz takdirde mernis sisteminde görünen adresinize gönderilmektedir. Eğer adresinizde sizi bulamazlarsa bağlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne yeni kimlik karınız bırakılmaktadır.

Kişi yeni kimlik kartı ve yeni sürücü belgesine sahipse kimlik ile ehliyet birleştirme işlemi için herhangi bir ücret ödemesi bulunmamaktadır. Böylelikle sizler de rahatlıkla ehliyet kimlik birleştirme 2024 işlemi yapmanız mümkündür.

Bazı pilot bölgelerdeki il ya da ilçe nüfus müdürlüklerinde memur ile işlem yapmanıza gerek kalmadan, kapılardaki giriş kısımlarına yerleştirilen akıllı elektronik cihazlar vasıtası ile de ehliyet kimlik birleştirme işlemi yapılabilmektedir. Burada işlem yapabilmeniz için randevu kodunuzu çıkan ekrana girip kimlik kartınızı ekranın yan tarafına takmanız ve daha sonra ekrana gelen adımları tamamlamanız yeterli olmaktadır.

Telefon Markası Öğrenme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Ehliyet Kimlik Birleştirme Nasıl Anlaşılır?

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı 2017 yılında bir düzenlemeye giderek çipli yeni kimlik kartları kavramını hayatımıza dahil etmiştir. Nüfus cüzdanlarının yeni T.C. kimlik kartları ile değiştirilmesi ile ilgili belirlenen son tarih 31 Aralık 2023 iken pandemi koşulları nedeni ile bu süreler bir miktar esnetilmiştir. Bu yeni çipli kimlik kartları, vatandaşlarımıza pek çok farklı ve kolay imkanlar sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yeni çipli kimlikler sayesinde ehliyet kimlik birleştirme ile artık ehliyet taşımak zorundalığının ortadan kalmasıdır.

Ehliyet Ve Kimlik Birleştirme Nasıl Yapılır?
Ehliyet Ve Kimlik Birleştirme Nasıl Yapılır?

Bu noktada da ehliyet kimlik birleştirme nasıl anlaşılır sorusu akıllara gelmektedir. Adım adım birleştirme işlemlerini yaparak tamamladığınızda karşınızda ekrana birleştirme tamamlandı uyarısının gelmesi ile birleştirmenin yapıldığı anlaşılmaktadır.

Bu birleştirmenin yapılabilmesi için öncelikle her iki kartınızın da yeni çipli kart olması gerekmektedir. Eski tip ehliyet ile yeni tip kimliğinizi, ehliyetinizi yenilemeden birleştirmeniz mümkün değildir. Eğer eski tip ehliyetlerden bir tanesini kullanıyorsanız birleştirme işlemi öncesinde istenen belgeleri ibraz ederek ehliyetinizi yenileme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Kimlik Ehliyet Birleştirme Ücreti

Kimlik ehliyet birleştirme ücreti yoktur yani birleştirme işlemi için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Ancak eğer eski çipsiz ehliyetiniz var ise yeni çipli ehliyet almak için 15 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücreti vergi dairelerinden, online olarak ya da bankalara giderek ödenebilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli