En İyi Ücretsiz Yapay Zeka Siteleri

Sıradaki içerik:

En İyi Ücretsiz Yapay Zeka Siteleri

e
sv

ChatGPT Alternatifi Siteler 2024

64 okunma — 28 Haziran 2024 08:45

ChatGPT alternatifi siteler olarak araştırmalar özellikle yapay zeka tabanlı olan programlara gereksinim duyan kişiler tarafından yapılmaktadır. Yapay zeka tabanlı olan uygulamalar özellikle son dönemlerde teknolojinin getirmiş olduğu gerek iyi gerekse olumsuz yönleri ile dijital çapı adeta başlatmış durumdadır. Dijital çağın getirileri olarak hayatın her alanında yaygın şekilde kullanılmaya başlanan yapay zeka, ilk olarak hemen her bilgisayar kullanıcısının bildiği ve deneyimlediği ChatGPT’dir. ChatGPT, OpenAll olarak lanse edilen geliştirici tarafından uyarlanmış ve kullanıcılara sunulmuştur.

OpenAll, şirketinin tasarlamış olduğu uygulama kişilerin konuşma türlerini kolaylıkla seri şekilde metine dönüştürebiliyor. Çok sayıda şirketler bugün bu yapay zeka tabanlı uygulamaları kullanmaktadır. Lakin sıklıkla şirketlerin kullandığı ChatGPT uygulamasının yanı sıra farklı alternatif uygulamalarda söz konusudur. Gelin birlikte yapay zeka tabanlı ChatGPT alternatif uygulamalarını yakından inceleyip, değerlendirelim!

  • YouChat

You.com sitesi bilindiği üzere Google arama motoruna rakip olarak tasarlanmış bir platformdur. Dolayısıyla yapay zekanın devreye girdiği uygulamalar arasında bu platformun yapay zeka destekli olan arama asistanı Youchat bulunur. Bu uygulamanın bir diğer popüler yapay zeka uygulaması olan ChatGPT’den farklı olarak var olan sorunları mantık çerçevesinde aşabildiği gözlemlenmiştir. Kullanıcılar yapay zekaya gereksinim duydukları konuya ilişkin sözcükleri You.com sitesi üzerinden sorgulama ekranını kullanarak yapabilmektedir.

Youchat üzerinden merak ettiğiniz kişilere yönelik olarak birtakım sorular sorabilir ve bu sorulara da yanıtlar alabilirsiniz. Bir diğer yandan eğitim alanında da öğrencilerin zorlandığı derslerde özellikle matematik alanlarında çözmekte zorlandığı denklem sorularının da yanıtlarını yine bu uygulama üzerinden yardım alabilirsiniz.

YouChat uygulaması öğrencilere ödev yada not oluşturma gibi konularda yardım sunarken ayrıca e-posta gönderimi yapabiliyor ve yine blog yazımı yada oluşturma konularında da profesyonel çözüm oluşturabiliyor. Kullanıcının gerek blog yazısı gerekse farklı içerikler ve hikaye yazmalarında profesyonel destek sağlıyor.

  • Bing Chat

ChatGPT alternatifi siteler kapsamında bir diğer popüler olan ve tercih edilen yapay zeka uygulaması Bing Chat’tir. OpenAll şirketi aynı ChatGPt 4 uygulamasına olduğu gibi benzer özellikleri ve kullanım arayüzünü Bing uygulamasına entegre etmiştir. Dolayısıyla ChatGPT benzeri yada alternatifi olan yapay zeka tabanlı uygulamalar denildiği zaman akla gelen uygulamalardandır. Bu yapay zeka uygulamasını diğer uygulamalardan veyahut ChatGPT den farklı olarak sunan en önemli ayrım ise kullanıcılara gündemi meşgul eden tüm haberleri sunabiliyor ve kullanıcı yurt içi yada yurtdışı olmak üzere tüm güncel gelişmelerden bu şekilde haberdar olabiliyor.

  • Character.Al

Yapay zeka uygulaması ChatGPT alternatifi siteler araştırması yapıldığı zaman oldukça seveceğiniz ve kolaylıkla kullanabileceğiniz bir diğer uygulama ise, Character uygulamasıdır. Bu uygulama diğer yapay zeka uygulamalarına kıyasla kullanıcılarına imkanı olmayan Kraliçe Elizabeth ile sohbet ortamı yaratmakla kalmıyor ve adeta diğer tanınmış ünlülerle sohbet ediyormuş gibi izlenim oluşturuyor.ChatGPT den farklı olarak bu uygulamanın bu denli farklı imkanlar oluşturması kullanıcıları oldukça tatmin etmektedir.

Ayrıca artık hayatta olmayan iş adamı, aktör veyahut farklı ünlü kişilerin konserlerini bugün veriyormuş gibi ses dizaynı ve sahne oluşturması da bir diğer imkansız olanı sunmasından dolayı tercih nedenidir. Aynı zamanda kullanıcıların online oyun dünyasında popüler olan oyunlardaki kahramanlar ile de sizleri sohbet ortamında oluşturabiliyor. Özellikle online oyun dünyası tutkunlarının hoşuna giden ve ilgisini çeken bu özelliği Character uygulamasında bulabiliyorsunuz.

Bir diğer yandan uygulama üzerinden kullanıcılar Netflixte izlemek istedikleri yayınları yada filmleri de öneren botlardan da yardım alabiliyor. Psikolojik destek gerektiren konularda yada yazarlık, mülakat gibi durumlarda da kullanıcılara fayda sağlayabildiğiniz söyleyebiliriz. Uygulama üzerinden kullanıcı dilerse kendi isteklerini uyan botlar da oluşturabiliyor.

  • JasperChat

ChatGPT alternatifi siteler arasında yer alan bir diğer uygulamada JasperChat uygulamasıdır. Bu uygulamada genel olarak kullanıcı komutlar sağlayarak kullanıcıyla iletişim ve konuşma yapabiliyor. Uygulama üzerinde kullanılan dil ise GPT 3,5 olarak biliniyor. Bu uygulamaya geçiş yaptığınızda hangi alandan ve konularda yapay zekadan faydalanmak istediğiniz sorulmaktadır. Bu uygulama ile kolaylıkla seri şekilde bloglarınız için içerik ve makale oluşturabiliyor ve ayrıca e-posta yazmak ve yanıtlamak da mümkündür. Lakin JasperChat için tam olarak ücretsiz bir uygulama diyemiyoruz. Belirli ödemeler mevcuttur.

Ayrıca ” CS Go 2 Benzeri Oyunlar ve Sistem Gereksinimleri ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli