Rainbow Six Siege’in Yeni Sezonu Operation New Blood Duyuruldu

Sıradaki içerik:

Rainbow Six Siege’in Yeni Sezonu Operation New Blood Duyuruldu

e
sv

Arma 3 Sistem Gereksinimleri

27 Mayıs 2024 15:00
Arma 3 Sistem Gereksinimleri

Arma 3 Sistem Gereksinimleri, özellikle düşük işlemcili bilgisayar sahipleri tarafından merak edilmektedir. Arma 3 , alanının en iyilerinden olan bir askeri simülasyon oyunudur. Eski bir oyun olmasına rağmen yeni oyuncular kazanmaya devam etmektedir. Arma 3, bir askeri simülasyon oyunundan beklenen tüm özellikleri sağlamaktadır. Animasyon kalitesi ve hikayenin ilerleyişi onu aynı türdeki pek çok oyunun önüne taşımaktadır.

Oyunda kullanıcılar bir İngiliz özel harekat askerini hareket ettirmektedir. 2030 yıllarında geçen bu oyunda İran askerleri Yunan adalarına çıkartma yapıyor. Bu saldırıyı engellemeye çalışan NATO, başarısız oluyor. Tek başımıza mücadeleye devam etmek zorunda kalıyoruz. Geniş bir haritada keşfedilecek pek çok şeyle muhteşem bir mücadele içine girmekteyiz. Oyun boyunca sürekli devam eden mücadele oyuncunun oyundan kopmamasını sağlamaktadır. Savaş ve mücadele oyunlarında bu oyundan kopmama durumu en önemli özellik olmaktadır. Çünkü devamında ne olacağını bilmemek oynayan kişinin merak duygusunu cezbetmektedir. Arma 3, pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmış bir oyundur. Bu ilgiyi devam ettirme süreciniyse sürekli olarak güncelleme yaparak sağlamaktadır.

Arma 3 Sistem Gereksinimleri

Arma 3’ü oynamak için belirli bir donanım gereksinimi bulunmaktadır. Özellikle bu oyunu oynamak isteyen kişiler, Arma 3 sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olarak bilgisayarında oyunun nasıl bir performans gösterebileceğini merak etmektedir. Yüksek kalitede ve sürekli bir değişim halinde olan oyunu oynamak için iyi bir sistem gereksinimine ihtiyaç olduğu şüphe getirmeyen bir gerçektir.

 Minimum sistem gereksinimleri, oyunu düşük ayarlarda oynamanıza olanak tanıyacak. Önerilen sistem gereksinimleri ise oyunu yüksek ayarlarda oynamanıza olanak tanıyacak. Bu farklılık, oyunu devamlı oynayan kullanıcılar için fazlasıyla önem taşımaktadır. Ancak başlangıç seviyesinde oyuna yeni başlayan kişiler için göze batmayacak bir farklılığa neden olmaktadır.  Peki, Arma 3 Sistem Gereksinimleri nelerdir?

Sims 4 Sistem Gereksinimleri Nedir? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Arma 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

Arma 3 minimum sistem gereksinimleri, oyunculara oyunu düşük ayarlarda oynamaya imkan tanımakta ve bu oyunu oynayabilmek için bilgisayar sisteminin belirtilen gereksinimleri karşılaması gerekmektedir.

Minimum sistem gereksinimlerinin altındaki bir sistemde bu oyunu oynamak mümkün olmamaktadır. Özellikle Arma 3 kaldırır mı? Sorusuna yanıt arayan oyun severler için karşılamanız gereken Arma 3 minimum sistem gereksinimleri şöyledir.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit)
 • İşlemci: Çift Çekirdek 2. 5 GHz
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 9800 GT veya AMD Radeon HD 5670
 • RAM: 4 GB
 • VRAM: 512 MB
 • Depolama: Minimum 20 GB
Arma 3 Sistem Gereksinimleri
Arma 3 Sistem Gereksinimleri

Arma 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunu yüksek ayarlarda sorunsuz bir şekilde oynamak isteyen oyuncular için önerilen sistem gereksinimleri de bulunmaktadır. Minimum gereksinimlerden farklı olarak en yüksek grafik seviyesi ve en akıcı oyun için gereklilikleri ifade etmektedir.

Arma 3 önerilen sistem gereksinimleri, oyunu yüksek ayarlarda sorunsuz bir şekilde oynamanıza olanak tanımaktadır. Oyunun grafiklerini ve performansını en iyi şekilde deneyimlemek istiyorsanız şu önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekmektedir.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5- 4460 / AMD FX 4300 veya üzeri
 • RAM: 6 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660/ AMD FX 4300 veya üzeri
 • Depolama: Minimum 25 GB (SSD Önerilir )

Arma 3 Kaç GB?

Arma 3 kaç GB? Sorusuna yanıt olarak; Arma 3’ün kurulum boyutu, oyunun güncelliğine ve oynanılan platforma göre değişiklik göstermektedir. Oyunun en son sürümünün kurulum boyutu Steam platformu için yaklaşık 20 GB’tır ve oyunu bilgisayara yükleyebilmek için en az 20 GB kullanılabilir alanının bulunması gerekmektedir. Bu hızlı ve harika tasarıma sahip oyuna bir şans verdiğinizde pişman olmayacaksınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli