Wolfteam Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

Sıradaki içerik:

Wolfteam Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

e
sv

Apple’a Şifreler Uygulaması Geliyor!

137 okunma — 07 Haziran 2024 13:55
Apple’a Şifreler Uygulaması Geliyor

Apple, kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için yeni bir adım atıyor. iOS 18, macOS 15 ve iPadOS 18 ile birlikte kullanıma sunulacak olan Şifreler uygulaması, internet güvenliğini bambaşka bir seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

Şifreleriniz Artık Tek Bir Yerde

Şu ana kadar Apple kullanıcıları, kayıtlı şifrelerini Ayarlar uygulaması üzerinden görüntüleyebiliyordu. Ancak yeni Şifreler uygulaması ile bu durum değişiyor. Artık tüm şifrelerinizi tek bir uygulama üzerinden yönetebileceksiniz. Üstelik Şifreler uygulaması, 1Password ve LastPass gibi popüler parola yöneticilerinden şifre aktarma özelliğine de sahip olacak.

Apple’a Şifreler Uygulaması Geliyor

Şifreler Uygulaması ile Güvenlik Zirveye Çıkıyor

Yeni Şifreler uygulaması, Apple’ın mevcut iCloud Keychain hizmetini temel alıyor. iCloud Keychain sayesinde şifreleriniz ve kullanıcı adlarınız tüm cihazlarınız arasında senkronize edilebiliyor. Peki Şifreler uygulaması güvenliği nasıl sağlayacak? Uygulama, Face ID ve Touch ID tabanlı Passkeys teknolojisini kullanarak parola kullanımını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Böylece hesaplarınız çok daha güvenli bir hale geliyor.

Şifreler Uygulaması Hangi Platformlarda Yer Alacak?

Merakla beklenen Şifreler uygulaması, Apple’ın tüm platformlarında kullanıma sunulacak. iPhone, iPad, Mac ve hatta Vision Pro’da bile Şifreler uygulamasını göreceğiz. Ayrıca söylentilere göre Windows kullanıcıları da bu uygulamadan faydalanabilecek. Böylece Şifreler uygulaması, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi başaracak.

Apple’a Şifreler Uygulaması Geliyor

Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Şifreler uygulaması, kullanıcı girişlerini listeleyen ve ayrıntıları hesaplar, Wi-Fi ağları ve Passkeys gibi farklı kategorilere ayıran bir arayüze sahip olacak. Tıpkı diğer parola yöneticileri gibi, siz bir web sitesine veya uygulamaya giriş yapmak istediğinizde, Şifreler uygulaması otomatik olarak devreye girecek ve bilgilerinizi dolduracak. Ancak bununla da sınırlı değil! Şifreler uygulaması, Google Authenticator benzeri bir doğrulama kodu hizmeti de sunabilecek.

WWDC 2024’te Sahneye Çıkıyor

Apple, iOS 18 ve diğer yeni yazılım platformlarını önümüzdeki hafta düzenlenecek WWDC etkinliğinde tanıtacak. 10 Haziran Pazartesi günü saat 19:00’da gerçekleşecek olan açılış konuşmasında Şifreler uygulamasının tüm detaylarını öğreneceğiz. Sizce Apple’ın bu yeni uygulaması, internet güvenliği konusunda nasıl bir etki yaratacak? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli