GÜNEŞ VE İNTERNET BİRLİKTE TUTULDU!

Sıradaki içerik:

GÜNEŞ VE İNTERNET BİRLİKTE TUTULDU!

e
sv

Apple Watch Kalori Takibi Ne Kadar Doğrudur?

182 okunma — 14 Nisan 2024 01:31

Apple Watch Kalori Takibi Ne Kadar Doğrudur?

Daha iyi seçimler yapmaya veya neyin işe yarayıp yaramadığının doğru bir resmini elde etmeye çalışıyorsunuz, değil mi? Ancak asıl soru hâlâ “Apple Watch’taki kalori sayacı ne kadar doğru?”İşte bilimin bunun gibi giyilebilir aktivite takip cihazları hakkında söyledikleri ve Apple Watch kalori sayacının kullanıcılarının yaşadığı deneyimlerden ne kadar farklı olduğu.

Rehberimiz her birkaç ayda bir Apple Watch’un doğruluğu hakkındaki en son haberlerle güncellenir, böylece bu kaynak ihtiyacınız olan bilgilerle her zaman güncel olur.

GİYİLEBİLİR ETKİNLİK TAKİP CİHAZI (WAT) OLARAK KULLANILAN APPLE WATCH

Apple Watch, bazıları için sadece bir moda aksesuarı veya üretkenlik aracı olabilir ama aynı zamanda WAT ​​olarak adlandırılan en popüler giyilebilir aktivite takip cihazlarından biridir.

Görünüşe göre konu kilonuz olduğunda “giden kalori, çıkan kalori”den daha fazlası var. Çoğu kişi kilo vermek için Apple Watch’un bilimini ararken aktivite takipçilerinin kalori sayımı, ister kilo vermeye, ister kiloyu korumaya veya kilo almaya çalışan herkes için önemli bir şeydir.

WAT’lar ne kadar doğrudur?

Bilim, WAT’ların Orta Derecede Doğru Olduğunu Söyledi. UniSA araştırmacıları, WAT’ların insanları her gün 40 dakikaya kadar daha fazla yürümeye veya yaklaşık 2.000 adım daha fazla yürümeye teşvik ettiğini ve bunun da önemli kilo kaybına katkıda bulunduğunu buldu. UniSA Ph.D., “Bunlar, olumlu sağlık değişikliklerini motive etmede faydalı olduğunu bildiğimiz bir tür dış geri bildirim olduğundan” aktivite takipçileri fiziksel aktivitede de olumlu bir değişiklik getiriyor. Aday Ty FergusonHealthline’a

 şöyle açıklamalarda bulundu .

“Güzel bir sürpriz olan şey, bunların her yaştan, sağlıklı insanlardan ve çeşitli kronik rahatsızlıklarla yaşayanlar dahil olmak üzere çok çeşitli insanlara ne kadar faydalı olduklarıydı.” Evet, WAT’lar kesinlikle insanları daha fazla egzersiz yapmaya teşvik ediyor ancak Apple Watch gibi aktivite takipçileri ne kadar doğru?

NEW Programının kurucusu ve “Diyetsel Yeniden Yapılanma” kitabının yazarı Dr.  Brian Quebbemann , WAT’ları “orta derecede doğru” olarak tanımladı ve şöyle açıkladı:

“Eğilimleri, tutarlılığı, yaklaşık yoğunluk düzeyini ve çabayı izlemenize yardımcı oluyorlar.” Ayrıca şunları söyledi: “Egzersizinizin yoğunluğunu karşılaştırma konusunda iyiler; yani bugünkü koşunuzun dünkü koşunuzdan daha yoğun olduğunu söyleyebilirler. Ancak bir egzersizi, örneğin şınavları, örneğin bisiklete binmeyle karşılaştırma konusunda daha az doğrular.

Apple Watch pek çok gelişmiş takip özelliği sunuyor (gürültü uyarısı, döngü izleme, acil servis çağrısı) ancak çoğumuz günlük olarak sadece ne kadar kalori yaktığımızı görmek istiyoruz. Peki dürüst bir hesaplama yaparak Apple Watch’unuza güvenebilir misiniz? Kalori sayaçları söz konusu olduğunda Apple Watch Serisi ne kadar doğrudur?

Apple’ın akıllı saatleri, kullanıcının yaktığı kaloriyi takip etmek için çeşitli göstergeler kullanıyor. Her şeyden önce bariz olanlar yaş, boy ve kilodur. Bu veriler, oturum açtığınızda Sağlık uygulaması tarafından istenir. Ne kadar doğru bilgi sağlarsanız saatiniz kalorilerinizi o kadar iyi takip eder.

Apple, daha doğru veriler için şu tavsiyeyi sunuyor: Kişisel bilgilerinizi (cinsiyet, boy, kilo, yaş) güncel tutun; Doğru bir kalp atış hızı ölçümü elde etmek için saat kordonunuzun uyumunu kontrol edin; Bilek Algılamanın açık olduğundan emin olun; ve saatinizi kalibre edin”.

Apple’ın akıllı saatleri, kullanıcının yaktığı kaloriyi takip etmek için çeşitli göstergeler kullanıyor. Her şeyden önce bariz olanlar yaş, boy ve kilodur. Bu veriler, oturum açtığınızda Sağlık uygulaması tarafından istenir. Ne kadar doğru bilgi sağlarsanız saatiniz kalorilerinizi o kadar iyi takip eder.

APPLE WATCH YAKILAN KALORİLERİ NASIL TAKİP EDİYOR?

Daha sonra Apple Watch Serisi kalp atış hızını ve hareketi dikkate alır. Apple sırasıyla AMR ve BMR’yi, aktif metabolizma hızını ve bazal metabolizma hızını dikkate aldığında bu ikisi ÇOK önemlidir.

Bu da toplam kaloriyi oluşturan aktif kalorilere ve bazal kalorilere çevrilir. Apple Watch Serisi, ölçülen toplamdan bazal (dinlenme) kalorilerin çıkarılmasıyla hesaplanan toplam kalori miktarınızı ve aktivitenizi gösterir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli