Galaxy Z Flip 6 Özellikleri Sızdırıldı: İşte Beklenen Yenilikler

Sıradaki içerik:

Galaxy Z Flip 6 Özellikleri Sızdırıldı: İşte Beklenen Yenilikler

e
sv

Apple CarPlay İçin WWDC 2024’te Duyurulan En Havalı Özellikler

99 okunma — 15 Haziran 2024 14:22
Apple CarPlay İçin WWDC 2024'te Duyurulan En Havalı Özellikler

Apple’ın WWDC 2024 etkinliği sona erdi ve VisionOS 2, iOS 18 ve Apple Intelligence tüm manşetleri kapsa da, bir duyuru hak ettiği ilgiyi görmedi. Apple CarPlay büyük bir yükseltme almak üzere. Peki detaylar neler?

Sürücüler İçin Benzersiz Bir Deneyim

Yeni Apple CarPlay sürümü, sürücülere hem aracın bilgi-eğlence ekranında hem de gösterge panelinde benzersiz bir deneyim sunacak. Genel his üretici firmaya göre değişecek, ancak sürücüler bilgilerin nasıl görüneceği konusunda da kontrole sahip olacak.

Apple CarPlay İçin WWDC 2024'te Duyurulan En Havalı Özellikler

Kişiselleştirme Seçenekleri ile Daha Fazla Kontrol

Analog gösterge panelinizin iğne tarzı ölçerlerini mi özlediniz? Onları geri getirebilirsiniz. Tamamen dijital tarzı ekranları mı tercih ediyorsunuz? Bunları ayarlayabilirsiniz. Navigasyon menünüzü yolcu tarafına taşımak veya bir arka plan resmi eklemek mi istiyorsunuz? Buyurun, yapın.

Yeni Uygulamalar ile Araç Kontrolünde Artış

Apple, sürücülere araçları üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak birkaç yeni uygulama sözü verdi. Genişletilmiş bir ana ekran, klima kontrolü, sürücü asistanı ve park kameraları için düğmeler içerecek ve elektrikli bir araçta kalan pil şarjı gibi önemli bilgiler için açılır bildirimler sağlayacak.

Apple CarPlay ile Benzersiz Bir Görsel Tasarım

Apple tasarım ekibinden Ben Crick, yeni Apple CarPlay’in “kendi görsel tasarım felsefenizi ifade etmenizi, size, araçlarınıza ve benzersiz işlevlerine uyarlanmış ikonik, bireysel bir görünüm oluşturmanızı sağladığını” söyledi. Yaratılan tasarımların sadece Apple’a benzemeyeceğini ve varsayılan sistemin bir kopyası olmayacağını belirtti. “Her iki markanın da benzersiz bir kutlaması olacak şekilde tasarlandı” dedi.

Apple CarPlay İçin WWDC 2024'te Duyurulan En Havalı Özellikler

Hangi Üreticilerle Çalışılıyor?

Apple, hangi üreticilerle çalıştığını söylemedi, ancak TechRadar’ın işaret ettiği gibi Porsche ve Aston Martin, yaklaşan araçlarda Apple CarPlay’in yeni bir sürümünün ön izlemesini yaptı. Dolayısıyla, en azından bu iki marka ile tam işlevsellik beklemek mantıklı.

Apple CarPlay Güncellemesi Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Şirket spesifik bir çıkış tarihi açıklamadı, ancak yükseltmenin bu yıl içinde kullanıma sunulacağını söyledi. Apple CarPlay güncellemesi ile sürücüler, araçlarında daha önce hiç olmadığı kadar kişiselleştirme ve kontrol seçeneğine sahip olacak. Bu heyecan verici güncellemenin tüm detaylarını öğrenmek için resmi duyuruyu sabırsızlıkla bekliyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli