En Etkili 7 Potansiyel Müşteri Yetiştirme Taktiği

Sıradaki içerik:

En Etkili 7 Potansiyel Müşteri Yetiştirme Taktiği

e
sv

Android 15 , Piksellerdeki titreşim gücünü otomatik olarak ayarlayabilir

139 okunma — 18 Mayıs 2024 19:49

Android 15, Piksellerdeki titreşim gücünü otomatik olarak ayarlayabilir

Google, Android 15’teki bazı Pixel telefonlar için yeni bir uyarlanabilir titreşim özelliği sunuyor.

Pixel 8a Ekranı açık (2)

  • Pixel telefonlar için en son Android 15 beta sürümünde yeni bir “uyarlanabilir titreşim” özelliği ortaya çıktı.
  • Bu özellik, ses seviyelerini ve bağlamı belirlemek için telefonunuzun mikrofonunu ve diğer sensörleri kullanır.
  • Daha sonra telefonunuzun titreşimlerini ortamınıza göre otomatik olarak ayarlar.

Bugün erken saatlerde Google, Android 15’in ikinci beta sürümünü kullanıma sundu . Android 15 Beta 2, birçok yeni özellik getiriyor. Ancak yeni sürümde, birçok Pixel kullanıcısı için sessizce kullanıma sunulan yeni “uyarlanabilir titreşim” özelliği gibi, beklemediğimiz bazı özellikler bulunuyor.

Android 15 Beta 2’de Ayarlar > Ses ve titreşim > Titreşim ve dokunma altında yeni bir uyarlanabilir titreşim seçeneği bulunmaktadır. Bu ayar birden fazla Pixel 7 Pro ve Pixel 8 Pro kullanıcısı için ortaya çıktı, dolayısıyla yalnızca bir modelle sınırlı gibi görünmüyor. Açıklamasına göre, uyarlanabilir titreşim “telefonunuzun titreşimlerini ortamınıza göre otomatik olarak ayarlar.” Bunu, “ses seviyelerini ve bağlamı belirlemek” için telefonunuzun “mikrofonunu ve diğer sensörlerini” kullanarak yapar. Gizliliği korumak için “hiçbir veri kaydedilmez.”

Android, uyarlanabilir titreşim sayfasında özelliğin ne yaptığını açıklayan yararlı bir animasyon içerir. Animasyon, özellik etkinleştirildiğinde telefonunuzun dokunsal özelliklerinin, telefonunuz kanepedeyken daha yoğun, masadayken ise daha az yoğun titreyeceğini gösteriyor. Kanepedeki yastıklar telefonunuzun titreşimlerini azaltabildiğinden bu mantıklıdır, dolayısıyla telafi etmek için daha fazla titremesi gerekir. Öte yandan, telefonunuzun titreşimleri masadaki diğer nesnelerin hışırdamasına neden olabilir, bu nedenle dokunsal motorun yoğunluğunun azaltılması gerekli olabilir.

Android 15 Beta 2 titreşim ve dokunma ayarları

Android 15 Beta 2 Uyarlanabilir Titreşim

Telefonunuzun titreşim yoğunluğunu ayarlamak için mikrofon dışında hangi sensörlerin kullanıldığı belli değil ancak bariz faydaları nedeniyle bu özelliğin iyi çalışacağını umuyoruz. Google, Android 15 Beta 2’ye yönelik hiçbir pazarlama materyalinde uyarlanabilir titreşimden bahsetmedi, dolayısıyla bu sürümde piyasaya sürmeyi planlamamış olması muhtemel. Aslında, daha önceki bir beta sürümde bu özelliğe ilişkin dizeler görmüştüm ancak Google Pixel 9 serisinin lansmanından önce yayınlanmayacağını düşündüm .

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli