Apple Watch’taki Tiyatro Modu Nedir?

Sıradaki içerik:

Apple Watch’taki Tiyatro Modu Nedir?

e
sv

Android 15 İle Telefonların Pil Ömrü Uzayacak

128 okunma — 19 Mayıs 2024 14:09
Android 15 İle Telefonların Pil Ömrü Uzayacak

Google, yeni Android sürümü Android 15 ile birlikte pil ömrü konusunda devrim niteliğinde bir yenilik getiriyor. Android 15, Doze Modu’nda yapılan iyileştirmeler sayesinde telefonların bekleme sürelerini ciddi oranda artıracak.

Android 15 Doze Modu Nedir?

Android 15 ile gelen yeni Doze Modu, telefonun boşta kaldığı zamanlarda arka planda çalışan uygulamaları ve işlemleri daha akıllıca yöneterek pil tüketimini minimize etmeyi hedefliyor. Bu sayede Android 15 yüklü cihazların bekleme sürelerinde ciddi artışlar sağlanacak.

Android 15 İle Telefonların Pil Ömrü Uzayacak

iPhone’ları Aratmayacak Pil Performansı

Android 15 ile hayatımıza girecek olan yeni Doze Modu, Android telefonların pil performansını iPhone seviyesine çıkarmayı vadediyor. Google mühendislerinin yaptığı testlere göre Android 15, cihazların bekleme sürelerine 3 saate kadar ekstra süre katabilecek. Bu da demek oluyor ki Android 15 ile pil kaygısı tarihe karışacak.

Android 15 Ne Zaman Geliyor?

Android 15’in kararlı sürümünün bu yılın sonlarına doğru yayınlanması bekleniyor. Yani yeni Doze Modu ve beraberinde getirdiği pil ömrü iyileştirmeleri, birkaç ay içinde Android kullanıcılarıyla buluşacak. Tabii öncelikle cihazınızın Android 15 güncellemesi alması gerekiyor.

Android 15 İle Telefonların Pil Ömrü Uzayacak

Android 15 Hangi Cihazlara Gelecek?

Android 15, piyasadaki birçok Android telefon için sunulacak. Özellikle son birkaç yılda çıkan orta ve üst segment Android cihazların büyük kısmının Android 15 güncellemesi alması bekleniyor. Yani Android 15 ve yeni Doze Modu’nun nimetlerinden faydalanmak için ultra pahalı amiral gemisi telefonlara sahip olmanız şart değil.

Android 15, Doze Modu başta olmak üzere pil ömrüne odaklanan geliştirmeleriyle Android kullanıcılarına müjdeli haberi veriyor. Bakalım Android 15 ile birlikte hayatımıza girecek pil ömrü iyileştirmeleri, günlük kullanımda kendini nasıl gösterecek? Android 15’in yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli