Hades 2 Erken Erişimde Büyük Beğeni Topladı!

Sıradaki içerik:

Hades 2 Erken Erişimde Büyük Beğeni Topladı!

e
sv

7 Mayıs Apple Etkinliğinden Neler Beklenmeli?

91 okunma — 07 Mayıs 2024 15:45

Apple yılın ilk etkinliğini önümüzdeki Salı günü düzenleyecek ve odak noktası iPad olacak. iPad Pro ve iPad Air modelleri güncellenecek ve Apple ayrıca bazı “iPad” aksesuarlarını da yenilemeyi planlıyor. Bu rehber, 7 Mayıs’ta gerçekleşecek “Let Loose” etkinliğinde görmeyi beklediğimiz her şeyin ayrıntılarını içeriyor.

iPad Pro

İlk büyük form faktörlü OLED ekranlara sahip ‌iPad Pro‌ modelleri Apple etkinliğinin yıldızı olacak. OLED ekran teknolojisi daha derin siyahlar, daha iyi kontrast, daha canlı renkler ve daha iyi güç verimliliği sağlayacak. Apple’ın daha yüksek parlaklık, daha uzun pil ömrü, 120Hz ProMotion yenileme hızları ve OLED teknolojisi için daha uzun bir kullanım ömrüne sahip “piyasadaki en iyi OLED panelleri” kullandığı söyleniyor. OLED ekranlarda ayrı ayrı kontrol edilebilen pikseller bulunur, bu nedenle yüksek dinamik aralık içeriği daha gerçekçi ve gerçeğe yakın görünür.

iPad Pro 2024 Büyük Bir Yükseltme Olacak Başparmak 1

‌iPad Pro‌ modelleri 11,1 inç ve 12,9 inç boyutlarında satışa sunulacak ve her iki model de daha ince ve daraltılmış çerçevelere sahip olacak. 11,1 inç iPad Pro’nun 5,9 mm’den 5,1 mm kalınlığa sahip olması beklenirken, 12,9 inç modelin 6,4 mm’den 5 mm kalınlığa sahip olması bekleniyor. Tabletler, uzunluk ve genişlikte küçük değişikliklerle kabaca mevcut modellerle aynı boyutta olacak. ‌iPad Pro‌ modellerinin hangi M serisi çipi kullanacağı tam olarak belli değil ve bunların , yapay zeka odaklı yeni nesil M4 çipiyle donatılmış ilk cihazlar olma ihtimali de mevcut . Bu gerçekleşmezse Apple, iMac ve MacBook Air’deki M3’ü kullanacak . Her iki durumda da, bu büyük bir gelişmeye işaret edecek.

İnceltilmiş çerçevelerle birlikte, ‌iPad Pro‌’nun ön kamerasının cihazın üst kısmı yerine yan tarafına taşınması bekleniyor, böylece ‌iPad‌ yatay konumdayken kamera dik olacak. Bu, “iPad” bir klavyeyle kullanıldığında yapılan görüntülü aramalar ve film çekimleri için daha anlamlıdır.Olası MagSafe şarj desteği ve 4 TB’a kadar depolama alanıyla ilgili söylentiler vardı ve fiyatların da yükseldiğini görebiliyorduk. Birçok kaynak, OLED teknolojisinin 2024 ‌iPad Pro‌ modellerini daha pahalı hale getireceğini söyledi ancak ne kadar pahalı olacağını zaman gösterecek. Söylentiler 160 dolardan 700 dolara kadar değişiyordu.

‌iPad Pro‌ hakkında şu ana kadar duyduğumuz söylentiler hakkında daha fazla bilgi için özel bir 2024 iPad Pro rehberimiz var. iPad Air ‌iPad Air‌, ‌iPad Pro‌ ile birlikte yenilenecek ve Apple ilk kez Air serisini bölerek iki model tanıtıyor. İlk ‌iPad Air‌, 10,9 inç boyutuyla mevcut sürümün doğrudan devamı olacak. İkinci model ise “iPad Pro”ya benzer şekilde 12,9 inç boyutunda gelecek.

iPad Air 12

‌iPad Air‌’in iki ekran boyutunda sunulması, ‌iPad Pro‌’dan daha uygun fiyata büyük ekran isteyen müşterilerin bu seçeneğe sahip olmalarını sağlayacak. 10,9 ve 12,9 inç “iPad Air” modelleri, Apple’ın “iPad Pro”ya getirdiği OLED ekran teknolojisinin aynısına sahip olmayacak, bunun yerine LCD kullanacak ve bu da maliyetleri daha düşük tutacak.

‌iPad Air‌’de yeni, daha büyük boyut dışında tasarım değişikliği beklemiyoruz. Her iki model de “iPad Air‌ 4” gibi görünecek, ince çerçeveli uçtan uca ekrana ve düz, yuvarlak kenarlı alüminyum kasaya sahip olacak. ‌iPad Air‌, ‌iPad Pro‌’dan daha kalın olacak ve daha kalın çerçevelere sahip olacak.

iPhone 16’da görmeyi beklediğimiz tasarıma benzer, hap şeklinde çıkıntılı bir kamera çıkıntısına sahip bir arka kameraya işaret ediyor . Ön kamera, yatay moddayken ‌iPad Air‌’in üst kısmında olacak şekilde yeniden konumlandırılabilir ve klavyeyle kullanıldığında görüntülü aramalar için doğru yönde olmasına olanak sağlanır. Mevcut sürümde, portre modundayken kamera üstte yer alıyor.

Dikkate değer tasarım güncellemeleri görmeyecek olsak da Apple yeni renk seçenekleri sunabilir. Mevcut model çeşitli pastel tonlarda geliyor, dolayısıyla Apple renk seçiminde ince ayar yapabilir.

iPad Air kılavuzumuzda ‌iPad Air‌’den neler beklendiği hakkında daha fazla bilgiye sahibiz. Elma Kalemi ‌iPad Pro‌ ve ‌iPad Air‌’e, Apple’ın Apple Pencil 3 diyebileceği Apple Pencil’ın güncellenmiş bir versiyonu eşlik edecek. Tasarım değişikliği olup olmayacağı henüz belli değil ancak ilk ‌Apple Pencil‌ olması bekleniyor. dokunsal geribildirimi destekleyen bir özellik.

siyah beyaz elma kalemi özelliği

Bu dokunsal geri bildirimin nasıl kullanılacağı henüz bilinmiyor ancak iOS 17.5’teki kod, uygulamalardaki farklı araçları ve ayarları etkinleştirmek gibi şeyler yapabilen bir “sıkma” hareketi olacağını öne sürüyor. Bir noktada değiştirilebilir manyetik uçlara dair söylentiler vardı, ancak bunun gerçekten gelecek bir özellik mi yoksa yanlış bir söylenti mi olduğunu bilmiyoruz. Vision Pro ile daha derin entegrasyon bir olasılıktır ve belki de VisionOS’u destekleyen çizim uygulamalarıyla işe yarayabilir. Ayrıca “Apple Pencil”ın yalnızca beyaz yerine hem siyah hem de beyaz olarak sunulduğunu görme şansımız da var.

Sihirli Klavye

Apple , mevcut sürümde kullanılan poliüretan malzeme yerine alüminyumdan yapılmış daha sağlam bir çerçeve sunarak Magic Keyboard’u elden geçirmeyi planlıyor. Klavyenin çerçevesi ve etrafındaki alan alüminyumdan yapılırken, dış kabuk yine silikondan yapılacak.

sihirli klavye sarı 1

Alüminyum yapıyla, ‌iPad‌ ve Magic Keyboard kombinasyonu hem görünüm hem de işlevsellik açısından MacBook’a daha çok benzeyecek. MacBook’taki trackpad’e benzeyen daha büyük bir trackpad olacak, dolayısıyla klavye MacBook benzeri bir yazma ve gezinme deneyimi sunacak.

Apple, yeni Magic Keyboard için daha kaliteli malzemeler kullanıyor, dolayısıyla daha pahalı olabilir. Mevcut modelin fiyatı 11 inçlik versiyon için 299 dolardan başlıyor. Yeni Magic Keyboard, boyutları benzer olduğundan (‌iPad Pro‌ için 11,1 ve 12,9 inç ve ‌iPad Air‌ için 10,9 ve 12,9 inç) yakında çıkacak olan ‌iPad Air‌ ve ‌iPad Pro‌ modelleriyle muhtemelen çalışacaktır.

Diğer aksesuarlar

Apple, Apple Watch kordonları, iPhone kılıfları ve ‌iPad‌ kılıflarından oluşan seçkisini düzenli olarak yenileyerek yeni renk seçenekleri sunuyor. Pek çok aksesuar için yeni yaz renkleri görebiliriz ve Apple’ın yeni tasarımlara uyum sağlamak için “iPad” kasalarını güncellemesi gerekecek.

Vision Pro Genişletme

Söylentiler, Apple’ın Vision Pro kulaklığını WWDC’den önce başka ülkelere de genişleteceğini gösteriyor ve zamanımız daralıyor. Apple’ın Vision Pro’yu 7 Mayıs etkinliğinin bir parçası olarak İngiltere, Kanada, Çin ve daha birçok ülkeye getirdiğini görebiliyorduk.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli