Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri

e
sv

2024 Yaz Oyun Etkinlikleri Tam Liste

131 okunma — 26 Mayıs 2024 18:36
2024 Yaz Oyun Etkinlikleri Tam Liste

Heyecan dolu bir yaz bizleri bekliyor! E3 fuarının yokluğunda, 2024 yazı birbirinden renkli oyun etkinlikleri ile dolu dolu geçeceğe benziyor. Geçtiğimiz yıllarda alıştığımız dev oyun fuarı E3’ün bu sene gerçekleşmeyecek olması, diğer oyun etkinliklerinin önemini daha da artırıyor. Peki bizi nasıl bir yaz bekliyor, hep beraber göz atalım.

Kemerlerinizi Bağlayın, Summer Game Fest Geliyor!

Her yıl olduğu gibi, bu yaz da oyun etkinlikleri arasında en çok merak edilenlerden biri Summer Game Fest. Geoff Keighley’nin ev sahipliğinde dördüncüsü düzenlenecek etkinlik, 7 Haziran’da başlıyor. Xbox, PlayStation gibi büyük oyun devlerinin yanı sıra, bağımsız stüdyoların da katılacağı etkinlikte 55’ten fazla oyun firması yer alacak. Canlı yayınlar Twitch ve YouTube üzerinden takip edilebilecek. Summer Game Fest ile yazın en büyük oyun duyurularına tanık olmaya hazır olun!

2024 Yaz Oyun Etkinlikleri Tam Liste

Xbox’tan Sürpriz Oyun Etkinlikleri

Xbox severler müjde! Microsoft’un oyun birimi Xbox, 11 Haziran’da kendi oyun etkinliğini düzenleyecek. Activision dahil tüm Xbox stüdyolarının katılacağı etkinlikte, yüksek bütçeli AAA oyunların tanıtılması bekleniyor. Ancak Xbox bununla da yetinmiyor. Gizemli bir isim verilen ikinci bir etkinlik ile karşımıza çıkacak. Kulislerde dolaşan söylentilere göre, bu etkinlikte yeni bir Call of Duty oyunu sürprizi olabilir. Xbox’ın yaz oyun etkinlikleri, oyuncuları heyecanlandırmaya şimdiden başladı bile.

Bağımsız Yapımlar Gövde Gösterisi Yapacak

Büyük oyun firmalarının yanı sıra, bağımsız stüdyoların geliştirdiği oyunlar da bu yazın oyun etkinliklerinde kendilerine bolca yer bulacak. Bunlardan biri de 8 Haziran’da gerçekleşecek olan Wholesome Direct. Geçtiğimiz sene Venba gibi başarılı bağımsız yapımlara ev sahipliği yapan etkinlik, bu sene de benzersiz ve yaratıcı oyunları oyuncularla buluşturacak. Yenilikçi fikirleriyle dikkat çekecek bağımsız oyunları kaçırmayın derim!

2024 Yaz Oyun Etkinlikleri Tam Liste

PC Oyuncuları Yaza Damga Vuracak

PC oyuncuları da bu yaz oyun etkinlikleri şölenine ortak olacak. Onuncu yılına giren PC Gaming Show, 9 Haziran’da PC oyunlarına adanmış içerikleriyle karşımızda olacak. Öte yandan, 10-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Steam Next Fest ile PC oyuncuları yepyeni oyunları deneme şansı yakalayacak. Etkinlik kapsamında canlı yayınlar, geliştirici söyleşileri ve demolar ile birçok oyun hakkında detaylı bilgiler edinebileceksiniz.

Nintendo ve Gamescom Heyecanı Dorukta

Tüm bunların yanı sıra, konsol oyuncularının merakla beklediği bir diğer oyun etkinliği de Nintendo Direct. Her ne kadar kesin bir tarih verilmemiş olsa da Nintendo, Haziran ayı içerisinde yeni bir Direct yayını ile hayranlarının karşısına çıkacağını müjdeledi.

Son olarak Gamescom heyecanına da değinmeden geçmeyelim. 21-25 Ağustos tarihleri arasında Avrupa’nın en büyük oyun fuarı Gamescom gerçekleştirilecek. Açılış gecesi etkinliği Geoff Keighley‘nin sunumuyla oyun dünyasının kalbinin Almanya’da atacağı bu etkinlik, yaza damgasını vurmaya aday.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli