Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf SS Alma

Sıradaki içerik:

Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf SS Alma

e
sv

Valorant Nihayet Konsollarla Buluşuyor!

90 okunma — 08 Haziran 2024 16:33
Valorant Nihayet Konsollarla Buluşuyor!

Riot Games’in popüler FPS oyunu Valorant, önümüzdeki hafta itibarıyla PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarına geliyor. Summer Games Fest etkinliğinde yapılan heyecan verici duyuruyla, konsolların Valorant için hazır olduğu müjdelendi.

Valorant’ın Özü Korunacak

Valorant oyununu PC’den konsollara aktarırken, Riot Games ekibi oyunun özünü korumaya özen göstermiş. Yani Valorant’ı konsolda oynarken de aynı rekabetçi, taktiksel nişancılık deneyimini yaşayacağız. İçerik ve denge güncellemeleri, PC sürümüyle eşzamanlı olarak konsol versiyonlarına da yansıtılacak. Böylece hangi platformda oynarsak oynayalım, Valorant deneyimi bütünlüğünü koruyacak.

Valorant Nihayet Konsollarla Buluşuyor!

Kontrol Cihazları Ayrı Tutuldu

Valorant’ın konsol sürümlerinde çapraz platform desteği olmayacak. Bunun nedeni ise kontrol cihazlarındaki fark. Konsol oyuncuları gamepad kullanırken, PC oyuncuları fare-klavye hassasiyetiyle oynuyor. Bu dengesizliği önlemek için çapraz platform desteğinden şimdilik vazgeçilmiş. Ancak kozmetik eşyalarınız ve ilerlemeniz, PC ve konsol sürümleri arasında paylaşılabilecek. Yani Valorant’taki envanter ve seviyeniz, hangi cihazda oynarsanız oynayın sizinle birlikte gelecek.

Valorant’ı Konsolda Nasıl Oynayacağız?

Valorant’ın PS5 ve Xbox Series X/S beta sürümü, 14 Haziran saat 23:00’da başlayacak. Ancak ilk aşamada sadece belirli bölgeler beta erişimine sahip olacak. ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avrupa ve Japonya’daki oyuncular, 14 Haziran’dan itibaren Valorant’ı konsollarında deneyimleyebilecek. Beta sürecinin sorunsuz ilerlemesi halinde, global bir lansmanın gelmesi bekleniyor. Valorant‘ın mobil versiyonuyla ilgili henüz bir gelişme paylaşılmadı. Ancak Valorant Masters Shanghai turnuvası devam ederken, sürpriz bir duyuru gelebilir.

Valorant Nihayet Konsollarla Buluşuyor!

Kayıtlar Başladı

Valorant’ı PlayStation 5 veya Xbox Series X/S’de oynamak için Riot Games’in resmi web sitesinden ön kayıt yaptırmanız gerekiyor. Böylece beta sürecinin başlamasıyla birlikte, Valorant konsolunuzda yerini alacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli